Coll Baix – dzika, trudno dostępna zatoka na Majorce.

Wielu z Was przed wyjazdem na Majorkę pyta mnie o dzikie plaże, na których nie ma tłumów. Od razu zaznaczam, że w sezonie w każdym miejscu na Majorce będą ludzie, więc o ciche, spokojne miejsce jest naprawdę ciężko. Natomiast Coll Baix jest jedną z zatok, na którą dojście jest naprawdę ciężkie i zależnie od pory i sezonu ruch może być tam zdecydowanie mniejszy. Plaża jest żwirowa/kamienista, więc przydadzą się tutaj odpowiednie buty zarówno na trasę jak i do wody.

Ważne jest także to, że jako że zatoka usytuowana jest na północy wyspy, są tam wzmożone wiatry, przez co woda jest na pewno chłodniejsza, a do tego często niespokojna. Wiele osób wybiera się na tą plażę drogą wodną. Taką atrakcję oferuje wiele firm organizujących rejsy katamaranem, czy też prywatne firmy wynajmujące łodzie na północy wyspy. Jeżeli jednak postanowicie wybrać się tam pieszo, to uzbrojcie się w cierpliwość.

Jak dostać się na Coll Baix?

Najprostszym sposobem jest wynajem samochodu i zaparkowanie go na darmowym parkingu jak najbliżej szlaku. Po drodze mija się naprawdę dużo osób, które idą nad zatokę pieszo – co podziwiam, ponieważ jest to ponad godzinny marsz. Droga prowadzi przez las i uprzedzam, że nie jest ona najłatwiejsza do pokonania samochodem. Jest sporo dziur i kolein, ale przy odpowiedniej prędkości nie napotkacie problemów.

Po zaparkowaniu samochodu kierujemy się w stronę morza, a cała trasa prowadzi przez las. Po kilku minutach dochodzi się do nieco trudniejszego etapu szlaku, czyli schodzenie po skałkach. Na szczęście przez cały czas można przytrzymać się drewnianych obręczy. Na samym końcu trasy naszym oczom ukazuje się już przepiękna zatoka, natomiast tutaj jest najtrudniejszy etap – czyli przeprawa po skałach.

Nie ma tu zabezpieczeń, więc trzeba bardzo uważać. Pamiętajcie, by mieć ze sobą odpowiednie buty, dużo wody i przekąski, ponieważ na plaży nie ma baru. Nie jest ona też strzeżona i nie ma na niej toalet. Spotkacie tu także nudystów.

Dla kogo nadaje się ta dzika zatoka?

Na tej zatoce odnajdą się osoby, które są żądne przygód, a także takie, które są fanami skoków do wody, nurkowania, czy snurkowania. Ze względu na dużą ilość skałek, można tu spotkać sporo rybek, także polecam zabrać ze sobą maski. Nie polecam tego miejsca dla rodzin z dziećmi – chyba, że udacie się tutaj drogą wodną. Jeżeli trudne dojścia na plaże nie są dla Ciebie straszne, to również miejsce dla Ciebie, bo widoki są przepiękne!

Przyznam szczerze, że o ile zejście nie jest aż tak ciężkie, to powrót na parking potrafi wymęczyć, ponieważ przez większość czasu wchodzi się pod górę. Także pamiętajcie, żeby zostawić sobie wodę na powrót. Po drodze możecie spotkać także dzikie kozy, a przed parkingiem są także strefy rekreacyjne, gdzie na spokojnie można usiąść i zjeść.

Co zobaczyć w okolicy Coll Baix?

Poza kolejnymi dzikimi zatokami z ciężkim dostępem w tym niesamowicie krajobrazowym i górzystym miejscu, warto zwrócić uwagę na nieco bardziej dostępne miejsca takie jak lokalne miasteczko Alcudia, czy też jedno z najpiękniejszych miasteczek w Hiszpanii, czyli Pollenca. Jeżeli chcielibyście udać się na piaszczystą plażę, to wybierzcie się koniecznie na Playa de Muro.

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/