Calo des moro – jak dostać się na tą zatokę?

Zatoka ta znajduje się tuż obok Cala S’Almonia, można dojechać na nią autobusem, który wyjeżdża z miejscowości Santanyi lub samochodem. Nie ma tam jednak możliwośći zaparkowania samochodu. Najbliższy parking znajduje się na Cami Cala Llombards. Ma on jednak mało miejsc parkingowych, dlatego jak zawsze – polecam wybrać się tam z samego rana, najlepiej wyjechać o 7/8 rano. Dojście z parkingu na Cala S’Almunia zajmie ok. 15/20 minut, a Cala S’Almonia na Calo des Moro ok. 5 minut. Drugim wyjściem jest zaparkowanie samochodu tuż przy zejściu na plażę. Jednak grozi to mandatem i odholowaniem, a miejsc naprawdę brakuje.

Calo des Moro to ogłoszona przez wielu – napiękniejszą zatoką na Majorce.

Tamtejsza plaża jest plażą dla nudystów, dlatego jadąc tam – pamiętajcie o uszanowaniu tego. Zejście na plaże jest dość ciężkie dla małych dzieci. Prowadzą na nie małe, strome schodki z kamienia i piasku – łatwo się tam poślizgnąć. Nie sprawia jednak większej trudności dorosłym. Woda jest tam płytka i krystalicznie czysta. Plaże otaczają skały i wysokie klify, po których można spacerować. Nad plażą znajdują się punkty widokowe. Przy tablicy informacyjnej znajdują się puszki, do których można wrzucić pieniądze, które wydwane są na utrzymanie plaży. Zajmuje się tym rodzina, która mieszka w okolicy i utrzymuje zatokę w idealnym stanie.

Na plaży nie ma leżaków do wynajęcia ani baru.

Koniecznie zaopatrzcie się w jedzenie i picie. W okolicy nie ma też żadnego sklepu. Plaża jest naprawdę mała, dlatego warto wybrać się na nią jak najwcześniej. Sporą część plaży zajmują także kamienie. Znajduje się tam też mała grota. Idealne miejsce dla osób, które lubią cień na plaży. Jeśli wybierasz się na Calo des Moro nie ominie Cię wizyta na Cala S’Almunia, którą trzeba przejść, by się tu dostać. Jeśli parkujesz samochód na parkingu, o którym wspominałam wcześniej – serdecznie polecam wybrać się także na Cala Llombards. Calo des Moro to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić podczas Twojego pobytu na Majorce. Szczerze? Gdybym ominęła to miejsce, to gorzko bym tego żałowała. Tutaj link do postu o pobocznej Cala S’Almunia: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-salmunia/

Co zobaczyć w okolicy Calo des Moro?

Obie te zatoki znajdują się w regionie Santanyi. W tej okolicy warto zobaczyć także Cala Llombards i most naturalny Es Pontas: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/mirador-es-pontas/. Warto też podskoczyć na zatokę Cala Santanyi i Cala Figuera – zatoke rybacką. Samo miasteczko Santanyi jest bardzo ładne, zwłaszcza wieczorem. Kawałek dalej można odwiedzić park naturalny Mondrago: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/parc-natural-de-mondrago/, natomiast patrząc w drugą stronę, można podjechać i spróbować swoich sił w dojściu na Cala Marmols: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-marmols/. Jeśli lubisz ogrody i kaktusy, to może Ci się spodobać Botanicactus: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/botanicactus-majorka/. Będąc w tamtym miejscu żal byłoby nie podjechać na zatokę Cala Pi: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cala-pi/, czy słynnej plaży Es Trenc: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/playa-es-trenc/.

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram:

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom