Cala Vinyes, Majorka.

Cala Vinyes to plaża, która znajduje się na południowym zachodzie Majorki. Jest to jedno z piękniejszych zakątków na wyspie. Cały rejon południowo-zachodni, zarówno jak i zachodni jest przepiękny i zupełnie inny niż reszta wyspy. Ta zatoka to idealne miejsce dla osób, które lubią widok palm podczas leżenia na plaży, bo to właśnie tutaj znajduje się ich cała masa.

Jest to idealne miejsce do zdjęć i ląduje tu zawsze wielu influencerów. Plaża jest piaszczysta, strzeżona. Na tyłach plaży znajduje się bar. Zejście na plażę jest łagodne. Okolice tej zatoki są bardzo spokojne. Już z plaży można zauważyć, że wokół górują masywne hotele, co niestety nieco psuje krajobraz. Po bokach plaży znajdują się skałki, co daje możliwość oglądania rybek pod wodą!

Parking na Cala Vinyes.

Nad zatoką samochód zaparkować można przy chodniku. Nie ma tutaj zbyt wielkiego wyboru, jeśli chodzi o parkingi. Jest to raczej mniej oblegana miejscowość na Majorce. Choć przyznam, że latem, w pełni sezonu z zaparkowaniem samochodu może być problem. Na deptaku za plażą znajdują się różnego rodzaju sklepy i restauracje. Jednak tak jak wspominałam, to miejsce należy raczej do spokojnych.

W okolicy tego miejsca można podjechać lub przejść się na inne plaże, takie jak ta w miejscowości Magaluf lub urocze skupisko zatoczek Cala del Mago. Nieco dalej znajduje się urocze Puerto de Andratx, a w drugą stronę mamy stolicę Majorki oraz tamtejsze zatoczki, takie jak Playa de Illetes czy Cala Major.

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom