Cala Morlanda na Majorce.

Jest to jedna z moich ulubionych zatok, które do tej pory widziałam. Przypadła mi do gustu ze względu na otaczające ją z każdej strony skały. Przyciąga mnie w niej jej krystalicznie czysta woda i głębokość. Zawsze podziwiałam miejsca, w których mimo głębokości nadal możesz podziwiać dno. Nie jestem osobą ufającą wodzie. Zawsze mam do niej dystans i czuję niewielki strach wchodząc do niej. Kiedy dotknie mnie rybka, to zaczynam panikować i rozglądać się na boki. Może to rekin?! Jestem przewrażliwiona na tym punkcie. W dzieciństwie bałam się oddalać od reszty dzieci kąpiących się ze mną w stawach czy jeziorach, ponieważ bałam się utopić lub zostać zjedzona przez rybki, bądź co gorsza – dotknąć glonów! Ble! Cala Morlanda kusi także nurków. Nie ma tutaj rybek takich, jak na plaży w Egipcie, jednak mimo wszystko nurkowanie w celu podziwiania rybek może potrwać kilka godzin. Wciąga!

Cala Morlanda to piękna okolica.

Zatokę Morlanda polecił Nam do zobaczenia Piotrek, kiedy go poznałam. Byłyśmy nieco złych mysli, kiedy po pięciu minutach chodzenia po deptaku, o którym mówił Piotrek nadal nie było śladu pięknej zatoki. Wokół tylko strome kamienie i przerażające fale, które rozbijały się na nich. Po kilkuminutowej wycieczce wchodzimy w osiedla. Deptak się kończy. Jednak zamiast wchodzić w głąb osiedla, należy udać się w stronę wybrzeża. Wtedy dojedziemy do Cala Morlanda. Jest to jedno z piękniejszych miejsc na Majorce. Przed Waszymi oczami rozpościerać się będzie widok na zatokę otoczoną małymi klifami. Na morzu będą dryfować statki i jachty. Do zatoki będą prowadziły wykute z kamienia schody. Plaża nie jest piaszczysta, jest kamienista. Dodam, że nie są to małe kamienie, tylko głazy. Ciężko jest znaleźć wygodne miejsce, jednak zatoka ma swój urok. Pomiędzy kamieniami można zobaczyć raki, jednak gdy wejdziemy do wody, pod stopami znajdzie się już tylko piasek. Jest pięknie!

Cala Morlanda to tylko 10 minut pieszo z S’illot.

Pisząc, że Cala Morlanda jest kamienista, mam tutaj też na myśli, że może ona sprawić trudność rodzinom z dziećmi. Niemowlaki lub większe dzieci, które nie poradzą sobie z samodzielnym przejściem po skałach do wody, to problem. W okolicy nie ma sklepów ani toalet, czy prysznicy. Na tej plaży prowadzony jest również kurs nurkowania, a co ciekawe, prowadzą go Polacy :). Zatokę otaczają wysokie na kilka metrów klify, dlatego jest to jedne z ulubionych miejsc miejscowych nastolatków do skoków do wody.

Po prawej stronie zatoki znajduje się mały ogród, wydaje się niepozorny.

Jednak ma on w sobie trochę magii. Polecam przejść się tam z dziećmi, by mogły tego doświadczyć. W ogrodzie, na środku jest mały plac, a na środku tego placu jest specjalne miejsce, w którym należy stanąć i wypowiedzieć jakiekolwiek słowo. Tylko osoba stojąca właśnie w tym wyznaczonym miejscu dowie się, co się po tym stanie. Miejsce to nie jest oznaczone w żaden sposób, dowiedziałam się o nim dzięki mojemu chłopakowi, który mieszka w okolicy od lat. Myślę, że dzieci będą miały niezłą frajdę i nie lada zagadkę do odgadnięcia.

Jeżeli szukacie miejsca, w którym chcielibyście się zatrzymać na Wasze wakacje, to serdecznie polecam okolicę S’illot, w tym Cala Morlanda.

Jestem pewna, że się nie zawiedziecie. Wszystko jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. W okolicy również jest duży LIDL, więc jeśli ktokolwiek z Was planuje zaopatrzyć się w tanie składniki na obiad, to dobrze trafiliście. Ta część Majorki jest zadbana, pełna pięknych widoków i atrakcji. Zapewniony jest dobrze zorganizowany transport miejski i znajdują się tutaj informacje turystyczne. Idealne miejsce na wakacje zarówno rodzinne jak i dla par, lub singli szukających przygód ;). Kto wie, może jak ja przyjedziecie na Majorkę samotni, a wyjedziecie z partnerem na całe życie?

Co zobaczyć w okolicy Cala Morlanda?

W okolicy jest mnóstwo miejsc do zobaczenia. Serdecznie polecam właśnie S’illot i miejscowość obok – Sa Coma. Niedaleko znajduje się nieco większe miasteczko, Cala Millor, gdzie znajdziecie więcej rozrywki. Z Cala Morlanda można dojechać lub dojść deptakiem aż do miejscowości Cala Bona, zony angielskiej. W okolicy warto też udać się do luksusowej okolicy Costa de los Pinos, czy na koncert muzyki klasycznej do jaskiń Cuevas del Drach. Niedaleko znajduje się także Zoo, czy mini park wodny – la Reserva. A także o wiele, wiele więcej!
S’illot: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/sillot-majorka/
Sa Coma: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/sa-coma-mallorca/
Cala Millor: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-millor-mallorca/
Cala Bona: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-bona/
Costa de los Pinos: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/costa-de-los-pinos/
Jaskinie: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cuevas-del-drach-majorka/
Safari Zoo: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/safari-zoo/
Rejsy w okolicy: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/rejsy-na-majorce/
Góra Na Penyal: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/zdobylismy-puig-de-na-penyal-na-majorce/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i Instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom