Cala Morlanda na Majorce

Cala Morlanda na Majorce to jedna z moich ulubionych zatok, które do tej pory widziałam. Przypadła mi do gustu ze względu na otaczające ją z każdej strony skały. Przyciąga mnie w niej jej krystalicznie czysta woda i głębokość. Zawsze podziwiałam miejsca, w których mimo głębokości nadal możesz podziwiać dno. Nie jestem osobą ufającą wodzie. Zawsze mam do niej dystans i czuję lekki strach, wchodząc do niej. Cala Morlanda kusi także nurków. Nie ma tutaj rybek takich, jak przy rafach koralowych w Egipcie, jednak mimo wszystko nurkowanie w celu podziwiania rybek może potrwać kilka godzin. Wciąga!

Cala Morlanda na Majorce to piękna okolica.

Zatokę Cala Morlanda polecił nam do zobaczenia Piotrek, kiedy go poznałam. Jeżeli macie nocleg w miasteczkach takich jak s’Illot, czy Sa Coma to bardzo polecam wam wybrać się na Cala Morlanda pieszo. Wystarczy kierować się ku zatoce, idąc deptakiem. Sprawdźcie w Google Maps, gdzie leży zatoka. Z miasteczka Sa Coma spcaer zajmie około 20-30 minut. Przed Waszymi oczami rozpościerać się będzie widok na zatokę otoczoną małymi klifami. Na morzu będą dryfować statki i jachty. Do zatoki będą prowadziły wykute z kamienia schody. Plaża nie jest piaszczysta, jest kamienista. Dodam, że nie są to małe kamienie, tylko głazy. Ciężko jest znaleźć wygodne miejsce, jednak zatoka ma swój urok. Pomiędzy kamieniami można zobaczyć raki, jednak gdy wejdziemy do wody, pod stopami znajdzie się już tylko piasek. Jest pięknie!

Cala Morlanda to tylko 10 minut pieszo z S’illot.

Pisząc, że Cala Morlanda jest kamienista, mam tutaj też na myśli, że może ona sprawić trudność rodzinom z dziećmi. Niemowlaki lub nieco większe dzieci, które nie poradzą sobie z samodzielnym przejściem po skałach do wody, to problem. W okolicy nie ma sklepów ani toalet, czy prysznica. Zatokę otaczają wysokie na kilka metrów klify, dlatego jest to jedne z ulubionych miejsc miejscowych nastolatków do skoków do wody.

Co oferuje Cala Morlanda na Majorce?

Po prawej stronie zatoki znajduje się mały ogród, wydaje się niepozorny. Jednak ma on w sobie trochę magii. Polecam przejść się tam z dziećmi, by mogły tego doświadczyć. W ogrodzie, na środku jest mały plac, a na środku tego placu jest specjalne miejsce, w którym należy stanąć i wypowiedzieć jakiekolwiek słowo. Tylko osoba stojąca właśnie w tym wyznaczonym miejscu dowie się, co się po tym stanie. Miejsce to nie jest oznaczone w żaden sposób, dowiedziałam się o nim dzięki mojemu chłopakowi, który mieszka w okolicy od lat. Myślę, że dzieci będą miały niezłą frajdę i nie lada zagadkę do odgadnięcia.

Wybierając Cala Morlanda na odpoczynek, na pewno się nie zawiedziecie. Wszystko jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. W okolicy również jest duży LIDL, więc jeśli ktokolwiek z Was planuje zaopatrzyć się w tanie składniki na obiad, to dobrze trafiliście. Ta część Majorki jest zadbana, pełna pięknych widoków i atrakcji. Zapewniony jest dobrze zorganizowany transport miejski i znajdują się tutaj informacje turystyczne. Idealne miejsce na wakacje zarówno rodzinne jak i dla par, lub singli szukających przygód ;). Kto wie, może jak ja przyjedziecie na Majorkę samotni, a wyjedziecie z partnerem na całe życie?

Co zobaczyć w okolicy Cala Morlanda?

W okolicy jest mnóstwo miejsc do zobaczenia. Serdecznie polecam właśnie S’illot i miejscowość obok – Sa Coma. Niedaleko znajduje się nieco większe miasteczko, Cala Millor, gdzie znajdziecie więcej rozrywki. Z Cala Morlanda można dojechać lub dojść deptakiem aż do miejscowości Cala Bona, zony angielskiej. W okolicy warto też udać się do luksusowej okolicy Costa de los Pinos, czy na koncert muzyki klasycznej do jaskiń Cuevas del Drach. Niedaleko znajduje się także Zoo, czy mini park wodny – la Reserva. A także o wiele, wiele więcej!
S’illot: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/sillot-majorka/
Sa Coma: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/sa-coma-mallorca/
Cala Millor: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-millor-mallorca/
Cala Bona: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-bona/
Costa de los Pinos: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/costa-de-los-pinos/
Jaskinie: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cuevas-del-drach-majorka/
Safari Zoo: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/safari-zoo/
Rejsy w okolicy: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/rejsy-na-majorce/
Góra Na Penyal: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/zdobylismy-puig-de-na-penyal-na-majorce/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i Instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: https://www.facebook.com/namajorcepl
Instagram: https://www.instagram.com/namajorce.pl