Cala Millor na Majorce

Cala Millor na Majorce to najdłuższa plaża na północnym wschodzie wyspy. Od razu muszę zaznaczyć, że w szczycie sezonu ciężko jest znaleźć plażę, która nie jest oblegana przez ludzi. Dla miłośników opalania się topless – nie ma z tym żadnego problemu. W Hiszpanii jest to naturalna rzecz. Miejscowość otaczająca tą plażę jest moim zdaniem bardziej rozrywkowa niż sąsiednia Sa Coma czy S’illot. Znajdziecie tam również mnóstwo restauracji, pubów, sklepów i uroczych deptaków. Spacerując po tamtejszym deptaku czujesz prawdziwy klimat Balearów. Palmy, paella, piękna rozległa plaża, z krystalicznie przejrzystą wodą. W tle góry i ogromne hotele. Natura krzyżująca się z turystyczną stroną Majorki.

Cala Millor na Majorce dla rodzin z dziećmi?

Na tamtejszej plaży znajdziecie się w otoczeniu mnóstwa dzieci. Ma na to wpływ kilka czynników. Po pierwsze, jest ona chroniona przez wielu ratowników, ze względu na jej wielkość. Na tej plaży znajduje się wiele atrakcji, takich jak paralotnie, banany, motorówki, rowery wodne i inne. Woda jest tu umiarkowanie płytka i czysta, a z pobliskiego portu wypływają rejsy. Tuż za plażą znajdują się restauracje. Bardziej w głąb, znajduje się też stadnina konna Bonanza. Poza bryczkami można zobaczyć tam również organizowane przejażdżki konne. Znajdują się tutaj też dwie dyskoteki, oraz kilka mini parków rozrywki. Takie mini parki rozrywki zazwyczaj posiadają bilard, dmuchany zamek, trampoliny, basen z mini pontonami dla dzieci oraz różne maszyny do zabaw. Tutaj linki do dyskotek, Havana: https://www.facebook.com/lahavana/
Karussell: https://www.yelp.es/biz/karussell-cala-millor

Cala Millor na Majorce – co robić w miasteczku?

Cala Millor to większe od okolicznych miejscowości miasto. Roi się tam od restauracji, pubów i przeróżnych biur turystycznych i wypożyczalni. Serdecznie polecam tą miejscowość, jeśli ktoś myśli o zatrzymaniu się tam, podczas swoich wakacji. W każdej nadmorskiej miejscowości można być spokojnym co do atrakcji. Turystyka to największy biznes na Majorce. Dlatego to przy plażach znajdują się restauracje z popularnymi pozycjami w menu, hotele, sklepy oraz parki rozrywki. Dla osób, które chciałyby wypłynąć w jeden dzień na rejs, też jest rozwiązanie. W Cala Millor, tak jak w innych miejscowościach znajduje się port. Przed portem stoją drewniane budki, w których można wykupić bilet na rejs. Rejsów jest kilka, można popłynąć zwykłym statkiem, albo takim ze szklaną podłogą. Najbardziej jednak polecam rejs objazdowy z biletem w dwie strony. Polega na tym, że cały dzień można zwiedzać różne zatoki i plaże. Tutaj link do postu o rejsach na Majorce: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/rejsy-na-majorce/

Cala Millor na Majorce – rejsy w okolicy

Można wtedy wysiąść na danej plaży i spędzić tam trochę czasu. Później o danej godzinie należy wrócić do portu i wsiąść na kolejny statek. Można w ten sposób przepłynąć cały dzień i nacieszyć oczy Majorką od strony morza. Może się Wam poszczęści i tak jak ja, zobaczycie dzikie kozy skaczące po skałach. Jeśli planujesz się wybrać do Cala Millor z dzieckiem, to nie masz się o co martwić. Jest tutaj mnóstwo atrakcji dla dzieci. W wielu sklepach przy morzu możesz kupić pianki, kostiumy kąpielowe, dmuchane kółka ratunkowe czy rękawki. Zapraszam Was także do przeczytania mojego krótkiego postu o Safari Zoo na Majorce, które znajduje się właśnie w Cala Millor: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/safari-zoo/ , a także do postu o zamku De Sa Punta de N’amer, który może być interesującą wycieczką dla Twoich dzieci, również znajdujący się w okolicy: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/castillo-de-sa-punta-de-namer/ . A tutaj link do oficjalnej strony miasteczka: https://visitcalamillor.com/en/cala-millor/

Co zobaczyć w okolicy Cala Millor na Majorce?

Niedaleko znajduje się miejscowość Costa de los Pinos, która należy do tych bardziej luksusowych stref na Majorce. Zaraz obok znajduje się piękna miejscowość Sa Coma oraz S’illot. W okolicy może zainteresować Was również Cala Bona, strefa dla anglików. Jeśli lubisz wspinaczkę górską, serdecznie polecam wejść na górę Na Penyal. Warto także wybrać się do jaskiń w miejscowości Porto Cristo. Jeśli ciekawią Cię dzikie zatoczki, to powinna zainteresować Cię także Cala Morlanda!
Costa de los Pinos: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/costa-de-los-pinos/
Sa Coma: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/sa-coma-mallorca/
S’illot: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/sillot-majorka/
Cala Bona: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-bona/
Góra Na Penyal: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/zdobylismy-puig-de-na-penyal-na-majorce/
Jaskinie Cuevas del drach: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cuevas-del-drach-majorka/
Cala Morlanda: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cala-morlanda/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom