Castillo de Sa Punta de N’amer na Majorce

Castillo de Sa Punta de N’amer na Majorce to idealne miejsce do odwiedzin, jeśli podczas swojego pobytu na Majorce zatrzymujesz się w Cala Millor, Sa Coma lub S’illot, czy Cala Morlanda. Jest to bardzo mały zamek, położony przy samym wybrzeżu. Zamek leży na obszarze przyrodniczym zajmującym około 200 hektarów o dużej wartości przyrodniczej, kulturowej i historycznej.

Castillo de Sa Punta de N’amer położony jest między Cala Millor a Sa Coma. Można się do niego dostać z tych dwóch miejscowości. Jedno wejście znajduje się na końcu plaży Sa Coma, a drugie wejście zaczyna się przy plaży Cala Millor — tutaj można wybrać dwie opcje! Jedna: wejście na teren obszaru przyrodniczego prosto z plaży i Druga: wejście na teren przez park — na ulicy Castell (Carrer Castell, Cala Millor).

Ja zdecydowanie jednak polecam wybranie się głównym wejściem – w Sa Coma. Znajduje się tam też Rancho Sa Coma, więc towarzyszą Wam konie pasące się na łąkach. Po drodze mijamy piękne widoki na morze i klify. Trasa prowadzi przez las i pola. Można też dostać się na zamek konno. Kiedy ostatnio pytaliśmy właściciela o cenę — mówił on o 15 euro za dwie godziny jazdy terenowej. Jednak ta cena może się zmienić. Polecam tę trasę ze względu na jej uroki! Jest łatwa do pokonania i miejscami znajdzie się również cień, za którym można naprawdę latem zatęsknić.

Zamek, czy wieża strażnicza?

Zamek Punta de n’amer jest umocnioną wieżą. Wieża jest sześcienną budowlą otoczoną fosą i zbudowaną z piaskowców. Został zbudowany pod koniec XVII wieku. Do górnej części prowadzą kamienne spiralne schody. Sam zamek nie robi największego wrażenia. Jednak jest to idealne miejsce na spokojny, rodzinny spacer! A na miejscu znajduje się restauracja z pięknymi widokami!

Restauracja i zamek otwarte są cały rok! Wejście na zamek jest darmowe. W restauracji nie można płacić kartą. Dlatego polecam wziąć ze sobą gotówkę! Na miejscu nie ma żadnego placu zabaw dla dzieci. Jedyną atrakcją jest zamek i ewentualnie zwierzęta — kuce i papugi. Godziny otwarcia:
– Lipiec – Sierpień: 10:00 – 00:00
– Wrzesień – Czerwiec: 10:00 – 18:00

Polecam również spacerować wybrzeżem — nieśrodkowym szlakiem. Widoki na wybrzeżu są o wiele ciekawsze i po drodze można zobaczyć ciekawe miejsca. Takie jak piaskowa jaskinia, czy wycięte układy skalne! Drugim szlakiem można na spokojnie wrócić. Po drodze spotkamy konie, biegaczy i kolarzy. Polecam założyc wygodne buty i wziąć ze sobą dużo wody. Link do strony zamku: http://www.infomallorca.net/?te=sec&e=17423&te2=con&e2=287

Zapraszam także do przeczytania postu o pobocznych miejscowościach:

– Sa Coma: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/sa-coma-mallorca/
– S’illot: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/sillot-2/
– Cala Morlanda: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-morlanda/
– Cala Millor: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-millor-mallorca/
Oraz o interesujących miejscach wokół:
– Góra Na Penyal: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/zdobylismy-puig-de-na-penyal-na-majorce/
– Safari Zoo: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/safari-zoo/
– Cuevas del Drach: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cuevas-del-drach-majorka/
– Cuevas de Arta: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cuevas-de-arta/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: https://www.facebook.com/namajorcepl
Instagram: https://www.instagram.com/namajorce.pl