Sóller, Majorka.

Sóller to jedno z tych miasteczek, o którym słyszy każdy, kto przybywa na Majorkę. Jeśli zadasz pytanie: “gdzie warto jechać?”, odpowiedzią będzie właśnie miasteczko Soller. Dlaczego? Moim zdaniem to miasteczko ma swój nietuzinkowy klimat. Słynie oczywiście ze swoich przepysznych pomarańczy, z których miejscowi robią soki, lody, ciasta i inne wyroby. Można je oczywiście kupić na miejscu.

To, co jeszcze wyróżnia Sóller to pomarańczowy pociąg. Więcej o nim wspominam w poście o Port de Sóller, do którego link macie tutaj: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/puerto-de-soller/. Słynnym, zabytkowym pociągiem można przejechać się ze stolicy Majorki – Palma, aż do Sóller, gdzie można przesiąść się w tramwaj i dojechać do portu – Puerto de Sóller. Koszt takiej wycieczki to: 30 euro za pociąg oraz około 7 euro za tramwaj (w jedną stronę). Więcej dowiecie się z powyższego linku, w którym szczegółowo to opisuję.

Moim zdaniem przejażdżka jest tego warta, zwłaszcza, że jedziemy zabytkiem, a po drodze mijamy góry i doliny, a także pełno sadów. Jest to jedyna tego rodzaju atrakcja na Majorce i uważam, że jest to jedna z atrakcji, którą powinno się tutaj zaliczyć.

Dolina złota i pomarańczy na Majorce.

Sóller leży na północnym-zachodzie wyspy, pomiędzy górami Serra de Tramuntana, w dolinie. Dzięki swojemu położeniu, poza przepięknymi widokami, można także oddać się tutaj słynnemu na Majorce “senderismo”, czyli pieszym wędrówkom po górskich szlakach. Po drodze do Sóller spotyka się takżę masę kolarzy. Majorka co roku przyciąga do siebie miłośników tego sportu. Na głównym placu znajduje się przepiękny kościół, który gra tu główne skrzypce i ląduje na wszystkich możliwych zdjęciach. A dodatkowego uroku dodają miejscowe kawiarnie, restauracje oraz przejeżdżający przez środek placu słynny tren de Soller!

Sóller jest kolejnym miastem, które należy do tych starszych na Majorce. Tuż obok Valldemossa, Deia, Fornalutx i wielu innych. To miejsce jest jednym z tych, które zapoczątkowały kulturę na wyspie. Od zawsze odwiedzane przez artystów. Co roku odbywają się tutaj różnego rodzaju eventy kulturalne. Wielkim znaczeniem dla miasta były pomarańcze, których jakość i smak spowodowała, że rząd postanowił zainwestować w pomarańczową kolej. Dzięki temu zbudowano lepsze drogi łączące Sóller ze stolicą. Kiedyś trasę tą pokonywano się w ponad godzinę, krętymi drogami. Aktualnie trasa z Palmy do Soller to 30 minut.

Co warto zobaczyć w okolicy?

Tuż obok Sóller znajduje się przepiękne miasteczko Fornalutx. Nie wspominając już, że warto odwiedzić Puerto de Sóller, gdzie znajduje się przepiękna plaża z widokiem na klify. Znajdują się tam też świetne punkty widokowe – na przykład latarnia morska. Z Soller bardzo blisko jest także chociażby do przepięknych ogrodów Jardines de Alfabia czy miasteczka Valldemossa.

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom