Sant Elm, Majorka.

Sant Elm to bardzo małe miasteczko rybackie. Znajduje się ono na południowym zachodzie wyspy. To miasteczko mimo swojej wielkości przyciąga do siebie masę turystów. W pozasezonowe weekendy jest tutaj masa ludzi. To, co przyciąga tutaj najbardziej to przepiękne widoki, świetne restauracje, super klimat i przepiękny zachód słońca.

Ciężko jest tutaj nie wspomnieć o wyspie La Dragonera, którą można oczywiście zobaczyć z wybrzeża Sant Elm. Polecam wybrać się tutaj na zachód słońca, ponieważ wygląda nieziemsko, a najlepiej, jeśli usiądziecie w jednej z restauracji z widokiem na Dragonera. To właśnie z tego miejsca odbywają się wycieczki na słynną wyspę, której teren jest chronionym parkiem naturalnym.

Nazwa miasta pochodzi od patrona marynarzy. To miasteczko jest dość ciężkie do zdefiniowania, ma swoją niepowtarzalną atmosferę, którą cięzko jest powtórzyć. Moją uwagę przykuły pięknie wykrojone drzewka na głównym placu, które nieco przypominają mi klimat w Grecji. A także bardzo czysta i krystaliczna woda. Znajduje się tutaj kilkanaście restauracji, kilka hoteli oraz kilka sklepów z pamiątkami i rękodziełem.

Przechodząc się deptakiem, po lewej stronie zamontowane są ławeczki na punktach widkowych, z cudownymi widokami na morze. Jeden z punktów widokowych prowadzi do małej zatoczki, którą zobaczycie na zdjęciach pod spodem! Bardzo polecam to miejsce, ja się zakochałam!

Sant Elm to miasteczko, które jest wysunięte najdalej na południowy-zachód.

Przez swoją lokalizację miasteczko od zawsze narażone było na ataki piratów oraz państw chętnych na zdobycie Majorki. Sant Elm było strategicznym punktem wyspy i król Jaume koncentorwał tu swoje floty w XIII wieku. Wyspa Dragonera natomiast została kiedyś zaatakowana przez piratów, a nawet osiedlona. Może kojarzycie pirata “Barbarossa”? Tak, to właśnie o nim mowa, to on był sprawcą jednego z napadów na tereny Majorki.

By dojechać do miasteczka należy pokonać kilka kilometrów nieco krętymi drogami. Na miejscu znajduje się kilka zatok oraz plaża. Cala Es Terrer – kamienista zatoczka z widokiem na maleńką wysepkę Sa Mitjana. Kolejna mała zatoczka, również kamienista – Cala S’Algar. Główna, piaszczysta oraz strzeżona plaża Platja des Geperut. Kolejna, maleńka plaża Playa Dragonera oraz większa zatoka Cala Conills, którą polecam zobaczyć. Warto też wejść na wieżę Sa Torre, znajdującą się niedaleko głównej plaży des Geperut.

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom