Magaluf, Majorka.

Magaluf to miasteczko, które znajduje się na południowym zachodzie wyspy. Słynie ono tak naprawdę ze swoich ogromnych imprez i złej sławy. To właśnie do Magaluf udają się wszystkie młode osoby spragnione wakacji i zabawy w klubach. Co roku przybywa tam mnóstwo Polaków, a także wielu z nich zamieszkuje tamtejsze rejony.

Magaluf to idealne miejsce dla imprezowicza. Osoby, która jedzie na wakacje, żeby naprawdę poimprezować. W sezonie nie zaznasz tutaj spokoju i ciszy. Woda w morzu z krystalicznie czystej staje się mętna od ilości turystów. Ulice i plaża nie należą do najczystszych, a niektóre widoki mogą przyprawić o dreszcze.

Magaluf ma złą sławę. Co roku w sezonie w gazetach pojawia się mnóstwo artykułów pokazujących jak władze nie radzą sobie z pijanymi turystami. Seks na ulicy, nagość, narkotyki, skakanie po balkonach, niszczenie mienia i oczywiście masa klubów – z tym kojarzy się Magaluf.

Co robić w Magaluf?

Mimo tego, że to miejsce przyciąga imprezowiczów, to można też tutaj zauważyć rodziny z dziećmi. Znajduje się tutaj kilka hoteli, które proponują masę atrakcji, takie jak zjeżdżalnie i animacje. W samym Magaluf znajduje się także park Katmandu oraz Western Water Park czy Pirates Show. Katmandu to mini park rozrywki z parkiem linowym, mini golfem, domkiem iluzji oraz mini parkiem wodnym. Western Water Park to wielki park wodny, a Pirates Show to pirackie show, na którym oglądać można przeróżne akrobacje i pokazy z muzyką w tle – wszystko utrzymane w pirackim klimacie. Wszystkie te 3 miejsca mocno polecam. Na pewno się nie zawiedziecie.

W Magaluf nie zawiedzie Was także centrum miasta, w którym jest masa restauracji, barów, moja ulubiona lodziarnia Rivareno i wiele sklepów z pamiątkami, ubraniami itp.. Warto dodać, że znajduje się tam również duży posterunek policji oraz masa centrów medycznych. Więc jeśli coś się stanie – jest gdzie szukać pomocy. A w Magaluf bardzo łatwo o wypadek i kradzież. To miejsce nie należy do najbezpieczniejszych, właśnie ze względu na imprezowy klimat.

Znajdziecie tu takżę mase naganiaczy, którzy będą co krok wręczać wam ulotki do klubów. Tutaj dodam, że naprawdę warto dbać o własne, wartościowe przedmioty. W takich miejscach znajdują się ludzie, którzy obserwują turystów oraz ich samochody. I podczas, gdy wy udajecie się na zakupy na promenadę lub do restauracji, oni okradają w tym momencie Wasz samochód, wiedząc, że długo nie wrócicie – skąd? Nie martwcie się, na pewno ktoś Was będzie obserwował i da “cynk” drugiemu, kiedy będziecie wracać do swojego auta. To tylko przykład, ale takich sytuacji jest wiele.

Plaża w Magaluf.

Plaża w miasteczku jest piaszczysta i długa. Na zdjęciach zobaczycie krystalicznie czystą wodę, jednak ja wykonywałam je poza sezonem, w 2020 roku, kiedy na całym świecie panowała pandemia i na Majorce nie było turystów. W sezonie na plaży są tłumy, a woda wygląda nieco inaczej. Wieczorami plaża zamienia się w imprezownie, a po turystach zostają tylko śmieci. Woda jest płytka, nadaje się dla dzieci. Jest tutaj też charakterystyczny pomost. Odbywają się tutaj rejsy, a także imprezy na statkach.

Imprezy w Magaluf.

Myślę, że tutaj nie warto rozprawiać się na temat tego, który klub w Magaluf jest najlepszy, bo prawda jest taka, że zobaczycie to po ilości osób znajdujących się w środku. A ja z doświadczenia wiem, że ludzie mają różne gusta i to, co podoba się mi, nie musi podobać się innym. W Magaluf znajdziecie wszystko, od pubów angielskich przez karaoke aż do techno klubów z tancerkami na rurach. Znajduje się tutaj słynny beach club – Nikkie beach oraz klub, który ogłoszony jest najlepszym na Majorce – BCM. Główną ulicą pełną klubów jest Carrer Punta Ballena. Magaluf ożywa nocą i jest to definitywnie imprezowa stolica Majorki.

Dla ciekawostki zostawiam Wam kilka linków z gazet, opisujących pijanych turystów w Magaluf i ich poczynania:
https://www.abc.es/sociedad/abci-magaluf-descenso-infiernos-jovenes-britanicos-201808120104_noticia.html
https://www.antena3.com/noticias/sociedad/sexo-en-la-calle-y-a-plena-luz-del-dia-magaluf-no-cambia-a-pesar-del-esfuerzo-de-ayuntamiento-y-empresarios_201906145d03757e0cf216f9f6987fbe.html
https://www.diariodemallorca.es/mallorca/2019/06/13/nuevas-escenas-sexo-calle-cuestionan-2866909.html
https://www.diariodemallorca.es/mallorca/2019/12/03/govern-restringira-primera-vez-incluido-2822792.html

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom