Fornalutx, Majorka.

Bardzo długo zabierałam się za ten wpis. Fornalutx to miasteczko, które jest na drugim miejscu mojej listy najpiękniejszych miast na Majorce. Na pierwszym dalej jest Deia, haha! Nie wiem jak Wam przekazać to, co chciałabym tak naprawdę opisać, bo to miejsce jest po prostu bajeczne. Fornalutx jest bardzo małym miasteczkiem, usytuowanym między górami Serra de Tramuntana a doliną Soller.

To miasteczko jest oficjalnie ogłoszonym jednym z najpiękniejszych miasteczek w CAŁEJ HISZPANII. Wiele osób opisuje to miejsce jako typowo majorkańskie. Czy rzeczywiście tak jest? Moim zdaniem o prawdziwą, lokalną Majorkę aktualnie jest ciężko. Tutaj wszystkie miasteczka są turystyczne i skomercjalizowane, natomiast jedne bardziej, a drugie mniej. I Fornalutx należy do tego mniej skomercjalizowanego.

Co robić w przepięknym Fornalutx?

Tak naprawdę to malutkie miasteczko oferuje tylko swoje piękno. To tutaj znajdziecie typową zabudowę majorkańską (oczywiście zaczerpniętą z czasów panowania Arabów). Można tu podziwiać typowe domki z kamienia, ciasne uliczki pełne schodków i uroczych zakamarków. Pod nogami plączą się koty, w tle słychać gwar miejscowych, którzy rozmawiają o codzienności w jednym z pobliskich barów czy z kawiarni. Znajduje się tutaj sporo poideł.

W szczycie sezonu, podczas zwiedzania tego miejsca bardzo się one przydają. Woda jest wtedy na wagę złota. Fornalutx to idealne miejsce dla osób kochających fotografię. Jest tutaj masa przepięknych kadrów. Uliczek przepełnionych roślinnością, kwiatami, wazonami. Jako, że Fornalutx znajduje się tak blisko gór, pewnym jest to, że znajdziecie tutaj masę szlaków na piesze wędrówki. Miasteczko to ma ogromne walory historyczne. Jest jednym z najstarszych miasteczek na Majorce.

Fornalutx to miasteczko, które musisz odwiedzić. To tutaj zobaczysz unikatową Majorkę, prostą, surową, prawdziwą i autentyczną.

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom