Mirador Sa Foradada na Majorce

Mirador Sa Foradada na Majorce to jeden z najsłynniejszych, ale także najpiękniejszych punktów widokowych na wyspie. Majorka oferuje zróżnicowane krajobrazy, które zachwycają nawet tych najbardziej sceptycznie do niej nastawionych — wiem, bo sama byłam jedną z tych osób. To miejsce to świetny pomysł na celebrowanie zachodu słońca przy lampce wina. Dodatkową atrakcją w okolicy jest na pewno kaplica Son Marroig z przepięknymi ogrodami, otwartymi dla zwiedzających.

Punkt widokowy schowany jest u stóp gór, które ciągną się kilometrami po zachodniej stronie wyspy. Zdecydowanie warto to miejsce odwiedzić po wizycie w miasteczku Deia, czy Valldemossa, które znajdują się kilka kilometrów obok. Aby dostać się na Mirador Sa Foradada, wystarczy zjechać z głównej drogi na dość sporej wielkości parking, który znajduje się tuż przy niej. Następnie należy udać się w stronę morza i przed naszymi oczami ukaże się restauracja „Chillout Sa Foradada”. Kilka kroków dalej znajduje się położona nieco niżej „Restaurante Mirador Na Foradada”, jednak główną gwiazdą tego miejsca jest restauracja znajdująca się na samym końcu klifu, czyli słynna „Sa Foradada”. Nazwy brzmią myląco, prawda?

Co robić w okolicy Mirador Sa Foradada na Majorce?

Wiele osób wybiera się w to miejsce jedynie po zdjęcie. Ja jednak serdecznie polecam spędzić tutaj nieco więcej czasu i przejść się do końca klifu, by na końcu rozkoszować się przepięknymi widokami i zatoką przy Punta Prima. Przyznam — nie ma tutaj najlepszych warunków na plażowanie, ale wszelkie zło wynagradzają boskie widoki. Tak jak wspominałam nieco wyżej, tuż obok Mirador Sa Foradada znajduje się kaplica Son Marroig. Jest to jedno z najczęściej wybieranych miejsc na wyspie, jeżeli chodzi o zaręczyny, czy ślub.

Jeżeli jednak najdzie Was ochota na dalsze zwiedzanie, to zdecydowanie musicie zobaczyć to, co ma do zaoferowania okolica. Mowa tu o przepięknych, lokalnych miasteczkach, takich jak Valldemossa, Deia, Soller, czy Fornalutx. Wiele osób decyduje się także na odwiedzenie Sa Foradada pieszo, rowerem, czy też autobusem. Dwie pierwsze opcje to idealny wybór dla miłośników tego typu rozrywek. Ja zdecydowanie wolę podróżować samochodem lub autobusem — tak, jest to możliwe, dojeżdża tam autobus — linia 210.

Czy warto odwiedzić Mirador Sa Foradada na Majorce?

Zdecydowanie tak, dla przepięknych widoków, otaczającej Was wokół dzikiej natury, zapachów owoców morza z restauracji i niekończącego się widoku na bezkresne morze. Ostrzegam, że tutejsze ceny są wysokie — to wszystko ze względu na niezbyt łatwy dojazd. Co ważne, w tym miejscu warto zadbać o bezpieczeństwo Waszych rzeczy. Turyści są tam często okradani. Nie zostawiajcie więc w samochodach wartościowych przedmiotów i zwracajcie uwagę na niecodzienne zachowanie innych osób.

Bardzo polecam odwiedzić Sa Foradada, tym bardziej że ten piękny punkt widokowy na Majorce znajduje się po drodze z innymi, wartymi odwiedzenia punktami. Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii. Udało Wam się dotrzeć do tego miejsca? Jak je oceniacie? Czy udało Wam się skosztować specjałów podawanych w restauracji na końcu klifu? Dajcie znać w komentarzach.

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii „miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii „majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/