Wodospady na Majorce – gdzie się znajdują?

Wodospady na Majorce istnieją niestety tylko sezonowo. Wiem wiem, ja też nie jestem z tego faktu zadowolona. Majorka to niestety nie Madera, ani Bali, nie ma tutaj zbyt dobrych warunków dla tego typu zbiorników wodnych oraz wodospadów. Jednak w sezonie zimowym, kiedy Majorką zawładną ulewy i deszcze, w niektórych rejonach górskich na wyspie pojawiają się takie piękne zjawiska naturalne.

Zapraszam do obejrzenia wideo na YouTube, gdzie zobaczycie kilka kadrów z tego pięknego miejsca:

Jednym z najczęściej odwiedzanych na Majorce wodospadów jest właśnie Salt des Freu. Dojście do tego miejsca jest banalnie proste, a dodatkowo znajduje się ono w bardzo malowniczej lokalizacji. W okolicy znajduje się tylko jedna restauracja, więc warto wziąć ze sobą coś do jedzenia i picie. Nie zapomnijcie o wygodnych butach, których nie będzie Wam żal ubrudzić.

Jak dojechać na wodospady Salt des Freu?

Najpierw kierujemy się do miasteczka Orient, a następnie parkujemy samochód (o ile będzie miejsce) w tym miejscu: 39.732821247179054, 2.742485875651816, przy drodze. Kiedy po waszej lewej stronie pojawi się polna droga oraz znak kierujący na Santa Maria, oznacza to, że jesteście w dobrym miejscu. Przed Wami piesza wycieczka trwająca około 30 minut.

Nie martwcie się, nie jest ciężko, ale może być ślisko. Kiedy dojdziecie do dość sporych rozmiarów formacji skalnych, kierujcie się dalej prosto. Kawałek dalej Waszym oczom ukażą się przepiękne źródełka, wodospady i rzeki. Jest to świetne miejsce na relaks, skąpane w cieniu, wśród przepięknego lasu. Bardzo polecam wybrać to miejsce podczas zimowego zwiedzania Majorki. Tym bardziej że wodospady na Majorce pojawiają się tylko sezonowo!

Co zobaczyć w okolicy Salt des Freu?

Bardzo polecam przejść się po miasteczku Orient, tym bardziej, że znajduje się ono tuż obok. Następnie warto rozważyć wycieczkę na zamek Alaro (jednak zajmuje ona sporo czasu, więc radzę przemyśleć), a także samo miasteczko Alaro, które jest zdecydowanie jednym z najbardziej lokalnych miejsc na wyspie. Niedaleko znajdują się przepiękne ogrody Jardines de Alfabia, czy oczywiście słynne miasteczko Soller oraz port Puerto de Soller. Prawda jest taka, że wokół znajdują się przepiękne szlaki górskie oraz cała masa uroczych wiosek, w których warto się zatrzymać.

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii „miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii „majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/