Willa Raixa na Majorce

Willa Raixa na Majorce to przepiękna willa publiczna, znajdująca się w miasteczku Bunyola, na zachodzie Majorki. To miejsce warto odwiedzić, ponieważ gwarantuje przepiękne doświadczenie Majorki od jej naturalnej strony, połączonej z lokalną, autentyczną architekturą. Willa Raixa służy też jako muzeum, w którym zobaczycie między innymi przedmioty, którymi otaczano się przed laty na wyspie. Od mebli, po obrazy. Willa jest zadbana, bardzo kolorowa i fotogeniczna. Dodatkowym atutem tego miejsca jest to, że wejście do willi jest darmowe. Odwiedzenie Willa Raixa na Majorce gwarantuje piękne zdjęcia, czas spędzony w spokoju, przepełniony relaksem i otoczeniem natury, z której słynie Majorka.

Godziny otwarcia Willa Raixa na Majorce

Jedynym minusem jest to, że wille zwiedzać można tylko od 10:00 do 15:00. Jest więc mało czasu na zwiedzanie i warto dobrze zaplanować odwiedzenie tego miejsca. Wille odwiedził nawet sam Król z rodziną. Okolica jest bardzo malownicza. Wokół willi rosną sady drzew owocowych. Sama willa robi ogromne wrażenie. Wokół niej posadzone są palmy i drzewa iglaste. Na pierwszy rzut oka widać, że willa posiada piękne balkony i jest pokaźnych rozmiarów. Kolejnym atutem tego miejsca jest także darmowy, duży parking oraz możliwość dojazdu autobusem (nie bezpośrednio, ale przystanek jest niedaleko).

Willa ma kilka pięter i wiele pomieszczeń. W jednym z nich wyświetlany jest film edukacyjny, a w innych informacje o historii Majorki, czy samej willi. W niższej partii Willa Raixa znajduje się muzeum, w którym możemy zobaczyć sprzęty, które niegdyś używane były na roli, która jeszcze przed wielkim boomem turystycznym była najważniejszą częścią życia wyspy. To jednak ogrody robią tutaj największe wrażenie. Zbiorniki wodne, w których pływają kolorowe karpie, fontanny, źródełka i przepiękne balkony, czy tarasy. Sceneria jak z dobrego filmu, wręcz idealna na ślub i inne wydarzenia.

Kilka informacji o Willa Raixa na Majorce

Z willi, widoki rozpościerają się na sady oraz ogrody “dels Tarongers”, “de la Galeria” i “d’Entrada”. Jeden z nich posiada staw, z widokiem na sady i góry. Można je podziwiać z tarasu widokowego. Kolejny zachwyca swoimi monumentalnymi schodami, wokół których posadzone są piękne krzewy. Dodaje to pięknego kontrastu zdjęciom. Kolejny ogród ujął mnie tym, jaki jest zadbany. Ogrodnicy starannie strzyżą krzewy, na postać labiryntu. Na środku ścieżek jest mała fontanna. Z willi do ogrodu prowadzą piękne schody, które dodają temu miejscu urody. Na koniec wycieczki warto udać się do wieży widokowej. Widok z niej rozpościera się na sady i miasta.

Bardzo interesującym miejscem jest wielka brama wejściowa, zbudowana w 1898 roku.

W 1910 roku willa została sprzedana przedsiębiorcy Antoniemu Jaume. Willa Raixa ma unikatowy wygląd, dzięki neoklasycznemu remontowi ukończonemu w XVIII wieku przez Kardynała Despuig. Kardynał był jednym z kluczowych postaci w Majorkańskim oświeceniu. Willa aktualnie służy jedynie jako miejsce publiczne. Wejście jest bezpłatne, więc można spodziewać się, że nie wszystko jest w idealnym stanie. Jednak zdecydowanie warto się tam udać, dla samych widoków. Jest to idealne miejsce na relaks, z dala od miastowego zgiełku. I zdecydowanie idealne miejsce do zwiedzania zimą. Strona internetowa Willi Raixa: https://raixa.conselldemallorca.cat/en/home.

Co zobaczyć w okolicy Willa Raixa na Majorce?

Usytuowanie willi jest świetne, bo wokół znajduje się mnóstwo atrakcji. Polecam udać się do ogrodów Alfabia. Warto także odwiedzić niedalekie miasto Banyalbufar, które słynie ze swojego wina oraz tamtejszą zatokę, która mocno różni się od innych. Także pobliskie muzeum La Granja. Niedaleko znajduje się także romantyczne miasteczko Valldemossa, a także Deia i miasto pomarańczy – Sóller. Niedaleko stąd także do stolicy, więc zdecydowanie warto ją zobaczyć! A może serpentynowe drogi Sa Calobra?

Co wybieracie?

Jardines de Alfabia: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/jardines-de-alfabia-majorka/
Valldemossa: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/valldemossa-majorka/
Puerto de Soller: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/puerto-de-soller/
Palma: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/palma-de-mallorca/
Sa Calobra: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/sa-calobra/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom