Cala Torta, Majorka.

Cala Torta to dość mało znana zatoczka, na której znajdziecie zdecydowanie większą ilość miejscowych niż turystów. Nie ma tutaj palm, sosen czy wygodnych leżaków na wynajem. Jest tutaj jednak surowo, ale pięknie. Plaża jest piaszczysta i dość duża. Jest to również miejsce idealne dla dzieci, ponieważ woda nie jest zbyt głęboka.

Woda za to jest krystalicznie czysta i transparentna. Znajdą się tam również skałki, w których miejscowi rozkładają ręczniki i kryją się przed słońcem. Nie ma tu barów ani restauracji w pobliżu. Plaża jednak jest strzeżona przez ratownika.

Jak dojechać na Cala Torta?

Dojazd na Cala Torta możliwy jest tylko samochodem lub innym środkiem transportu. Jednak dojazd autobusem jest tutaj niemożliwy. Przy zatoce znajduje się parking, jednak drogi nie są w najlepszym stanie. Jeśli poruszasz się wynajmowanym samochodem, to jedź ostrożnie (ja całą trasę jechałam na jedynce). Droga jest wymyta przez deszcze i jest tu trochę dziur i skał. Podjechać można praktycznie pod samą zatokę. Parking jest bezpłatny.

Tuż obok znajdują się dwie zatoki: Cala Mitjana i Cala Estreta. Cala Mitjana to plaża nudystów, a Cala Estreta to typowo kamienista zatoka, nad którą udają się miłośnicy skoków do wody i innych wodnych atrakcji. Można na nie dojść pieszo (kilka minut, udając się w lewo) lub wrócić do samochodu i przejechać się autem. Kawałek dalej znajduje się dość duża zatoka Cala Mesquida, gdzie można wynająć leżaki i kupić coś w pobliskim sklepie.

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Po więcej informacji zapraszam tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom