Cala Llombards, Majorka.

Cala Llombards to jedna z najbardziej rozchwytywanych zatok na Majorce. Zatoka znajduje się na południowej części wyspy, w jednej z piękniejszych gmin na Majorce, czyli Santanyi. Jak większość zatok na południu Majorki, również Cala Llombards jest wąska i otoczona klifami porośniętymi sosnami.

Zatoka Cala Llombards charakteryzuje się także domkami rybackimi, znajdującymi się po jej lewej stronie. Po prawej stronie zatoki znajdują się skałki, z których można skakać do wody. Znajdują się tam także przymocowane drabinki. Ze skałek widok rozlega się między innymi na charakterystyczny naturalny most i punkt widokowy Es Pontas. Zatoka jest dostosowana dla rodzin z dziećmi.

Plaża Cala Llombards jest piaszczysta.

Znajduje się tutaj także bar, budka ratownicza, toalety, prysznice oraz parking. Można uprawiać tutaj wiele sportów wodnych lub oddać się nurkowaniu. Dzięki skałkom wokół, znajduje się tutaj sporo rybek. Latem plaża jest dość mocno oblegana. Dojazd na plażę nie należy do najłatwiejszych. Używając google maps warto wpisując “Cala Llombards” sprawdzić, gdzie oznaczona jest czerwona pinezka. Często nazwy miejscowości nazywają się tak samo, jak nazwy zatok, co myli google maps. Kiedy dojedziecie do miasteczka, na ścianach budynków lub znakach kierujcie się za napisem “playa” lub “platja”! Droga na Cala Llombards prowadzi w dół, po nieco krętych drogach.

Gmina Santanyi jest bardzo atrakcyjna, właśnie ze względu na te średniej wielkości, schowane wśród ostrych klifów plaże. Krajobrazy są piękne, woda ma cudowny kolor, a do tego jest bezpiecznie, romantycznie, przyjemnie i spokojnie. Jeśli zastanawiacie się nad wybraniem tego miejsca na swoje wakacje, chcąc odpocząć i nacieszyć się widokami, to jest to zdecydowanie odpowiednie miejsce dla Was!

Co warto zobaczyć w okolicy Cala Llombards?

Plaża Es Trenc: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/playa-es-trenc/
Calo des Moro: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/calo-des-moro/
Ogrody kaktusowe: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/botanicactus-majorka/
Park naturalny Mondrago: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/parc-natural-de-mondrago/
Punkt widokowy Es Pontas: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/mirador-es-pontas/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom