Cala Antena na Majorce

Cala Antena to jedna z zatok, którą odwiedziłam na Majorce jako pierwszą. Byłam pod ogromnym wrażeniem tego miejsca i zdecydowanie rozkochało mnie w sobie. To miejsce jest naprawdę bliskie mojemu sercu. Co przyciąga do Cala Antena? Na pewno piaszczysta plaża oraz łatwo dostępne serwisy, takie jak bar na plaży, toalety, prysznice oraz leżaki na wynajem. Wokół znajduje się sporo hoteli, więc trzeba liczyć się z tym, że plaża będzie mocno oblegana.

Zaparkowanie samochodu jest tutaj dość łatwe. Mamy dwie możliwości. Zaparkowanie pod tą lokalizacją: “39.46733492017834, 3.281819820323416” i przejście się pieszo klifami nad samą zatokę (zejście jest bardzo łatwe, droga jest szeroka i piaszczysta, a do samej plaży prowadzą schody). Druga opcja to zaparkowanie samochodu na osiedlu znajdującym się po drugiej stronie plaży. Kiedyś w miejscu plaży biegło tak zwane torrente, czyli rzeka w wąwozie. Aktualnie nie ma tam po tym żadnego śladu.

Istnieje także możliwość zaparkowania samochodu tuż za plażą. Jako że droga na klifie jest szeroka i bez problemu zmieszczą się tam dwa samochody. Nie gwarantuję jednak, że zakazano tam wjazdu, z tego względu bardziej polecam zaparkować w miejscu oznaczonym przeze mnie powyżej.

Co robić w Cala Antena i okolicach?

Cala Antena to zatoka idealna dla rodzin z dziećmi. Dodatkowo spodoba się tutaj na pewno miłośnikom nurkowania z maską, ponieważ otoczenie skałek gwarantuje masę różnorodnych rybek i stworzeń żyjących pod wodą. Co ciekawe, jeżeli udacie się na Cala Antena od strony morza, to Waszą uwagę na pewno zwróci wielka jaskinia po jej lewej stronie. Mogą tam wpływać małe łódki, a także odważni pływacy od strony plaży.

Kolejną fajną atrakcją tej okolicy jest zdecydowanie deptak poprowadzony przez klify. Deptak prowadzi od Cala Antena, przez Cala Romeguera aż do przepięknej Cala Domngos. Bardzo polecam udać się tą ścieżką na spacer, widoki po drodze są przepiękne, a dodatkowo można z łatwością dostać się z jednego miejsca na drugie. Co robić w okolicy Cala Antena?

Poza wyżej wymienionymi atrakcjami na pewno warto zwiedzić okoliczne zatoki, takie jak: Cala Varques, Cala Anguila, Cala Mendia, Porto Cristo oraz jaskinie Cuevas del Drach, czy także miasteczko portowe Portocolom, przepiękną Cala Mitjana i okoliczne zatoki w Cala d’Or. Bardzo ciekawi mnie Wasze zdanie o Cala Antena! Czy komukolwiek z czytelników mojego bloga udało się tutaj dotrzeć? Jaka jest Wasza opinia o tym miejscu?

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/