Son Servera to zdecydowanie miasto warte odwiedzenia.

Son Servera warto odwiedzić zwiedzając wschodnie wybrzeże Majorki. Jeśli zatrzymujesz się w takich miejscowościach jak Cala Millor, Sa Coma, S’illot, Cala Bona, Costa de los Pinos, to szczerze polecam. Dlaczego?

Rynek w Son Servera.

Co tydzień w piątek w Son Servera rozkłada się rynek, czyli tak zwany mercado. Znajdziecie na nim pamiątki, ubrania, świeże warzywa i owoce i lokalne specjały. Miasto utrzymane jest w architekturze śródziemnomorskiej, także swoim wyglądem również nie będzie się wyróżniać od innych miasteczek na Majorce. Son Servera może nie wydawać się zbyt atrakcyjne, jednak warto je odwiedzić ze względu na dwa kościoły, które się tam znajdują. Starszy kościół jest pod patronem Sant Joan, w starej zabydowie, wybudowany jest na pięknym placu pełnym kawiarni. Może i architektura Son Servera nie wyróżnia się bardzo od reszty wyspy, jednak jest w tym mieście coś, co przykurwa uwagę. Mianowicie Iglesia Nova. Czyli nowy kościół. Jego budowa nie jest skończona, co wzmaga ciekawość.

Iglesia Nova w Son Servera.

Kościół mimo, że niedokończony, to kryje w sobie coś jeszcze. Został on zaprojektowany przez Joana Rubió, ucznia Antoniego Gaudiego. Odbywają się tutaj śluby i wydarzenia religijne. Przyznam, że kościół robi wrażenie i zdecydowanie warto go zobaczyć, chociażby przejazdem. A w samej miejscowości Son Servera znajdziemy sporo uroczych uliczek i zadbanych, interesujących ogrodów. Znajdą się też przechadzające się między nogami koty.

Wydarzenia w Son Servera, które mogą Cię zainteresować.

W Son Servera co roku, w lutym odbywa się festyn migadłów, czyli Fiesta de Almendras: https://visitcalamillor.com/en/firo-de-la-flor-dametler/. Spróbujecie tutaj alkoholu z migdałów oraz wielu innych wyrobów. A także obkupicie się w naturalne kosmetyki, które pachną na kilometr. Odbywa się tu także festiwal klaunów i humoru. Zależnie od roku, odbywa się on w kwietniu lub w maju. Dla miłośników pieszych wędrówek lub kolarstwa, istnieje tutaj zielona trasa, którą można przejść lub przejechać: https://visitcalamillor.com/en/via-verde-manacor/.

Co zobaczyć w okolicy Son Servera?

Costa de los Pinos: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/costa-de-los-pinos/
Cala Bona: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cala-bona/
Sa Coma: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/sa-coma-mallorca/
Cala Millor: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-millor-mallorca/
S’illot: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/sillot-majorka/
Cala Morlanda: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cala-morlanda/
Cuevas del Drach: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cuevas-del-drach-majorka/
Canyamel: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/canyamel/
Cuevas de Arta: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cuevas-de-arta/
Castell de Capdepera: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/castell-de-capdepera-majorka/
Wynajem aut na Majorce: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/wynajem-aut-na-majorce/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom