Santuari de Sant Salvador lub Mare de Deu de Sant Salvador.

Dzisiaj zapraszam Was do “zwiedzenia” ze mną Santuari de Sant Salvador. Ci, którzy obserwują mnie od jakiegoś czasu, na pewno wiedzą, że nie należę do fanów kościołów czy sanktuariów. Uwielbiam jednak architekturę, naturę i piękno. Dlatego też lubię odwiedzać tutejsze Sanktuaria, katedry i kościoły. Zwłaszcza, że są one zazwyczaj budowane na szczytach czy to mniejszych, czy większych gór. Tak jak w tym przypadku.

Sanktuarium kryje w sobie mnóstwo historii.

Santuari de Sant Salvador czy też inaczej Santuari Mare de Deu de Sant Salvador to XIV wieczne sanktuarium znajdujące się na górze o nazwie Sant Salvador. Góra ta ma 510 metrów wysokości. Widoki z góry rozpościerają się na sady, pola uprawne, lasy, kamieniołomy oraz morze. Zdecydowanie warto tutaj przyjechać, chociażby dla tych pięknych punktów widokowych.

Santuari de Sant Salvador – czy warto tutaj przyjechać?

Sanktuarium składa się z kościoła (wybudowany w XVIII wieku), małej kaplicy (z 1910 roku) i pomnika Chrystusa, wybudowanego w 1934 roku. Nieopodal znajduje się także krzyż Picot, który został wybudowany tam w 1957 roku. Widać go z Sanktuarium. Jest to dość słynny punkt Majorki. Po drodze do Sanktuarium nie powinna Wam umknąć mała kapliczka, która zbudowana została w 1910 roku. Kaplica stoi dokładnie w tym miejscu, ze względu na legendę, która mówi, że pastor odkrył w tamtym miejscu obraz Matki Boskiej.

Msze święte Majorka.

W Sanktuarium odbywają się msze w Niedziele i Święta. Godziny mogą się zmieniać, jednak zazwyczaj jest to 17.00 lub 18.00. Co roku odbywają się tutaj też święta obchodzone w niedzielę najbliższą 8smego września. Także w rocznicę koronacji Dziewicy i pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Własność kościoła, sanktuarium, zabudowań i całego majątku obejmującego górę Sant Salvador nalezy do biskupstwa Majorki.
W Sanktuarium jest też mała restauracja. Sanktuarium oferuje też nocleg. Wszystkiego dowiecie się na tej stronie: http://www.santsalvadorhotel.com/. Moim zdaniem naprawdę warto udać się na górę Sant Salvador. Chociażby dla świetnych widoków. Na moim instagramie znajdziecie całą relację ze zwiedzania tego miejsca.

Jak dojechać do Santuari de Sant Salvador?

Droga na Sant Salvador jest dość kręta i może niedoświadczonym kierowcom sprawić trudność. Po drodze można spotkać dzikie kozy, rowerzystów i pieszych. Na górę prowadzą również piesze szlaki. Na górę nie dojedzie się autobusem. Po wycieczce na Sant Salvador warto udać się do Castell de Santuari, który znajduje się tuż obok! Poza tym sama miejscowość Felantix jest niezwykle urokliwa i zdecydowanie warto się tam wybrać, chociażby na kawę. Jeśli jednak po zwiedzeniu Sanktuarium chcielibyście poplażować, to zdecydowanie polecam okolice Cales de Mallorca https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cales-de-mallorca/, Cala Marcal, Cala D’or czy Parc Natural de Mondrago https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/parc-natural-de-mondrago/.

Social Media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom