Safari Zoo na Majorce

Safari Zoo na Majorce to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Można spędzić tam miło dzień. Zoo dzieli się na dwie części. Jedna z nich to Safari, przez które można przejechać kolejką lub własnym samochodem. Druga część to natomiast wybiegi dla zwierząt. Na terenie Safari Zoo mieści się również mała restauracja oraz placyk zabaw dla dzieci.

Safari Zoo na Majorce – do zoo można dojechać specjalną darmową kolejką!

Przystanki mieszczą się na deptakach i głównych ulicach. Ciuchcia odjeżdża kilka razy dziennie i jest zupełnie darmowa. Sam obiekt nie należy do największych, ale ma swój urok i warto się tam udać, zwłaszcza z dziećmi. Można tam wjechać własnym samochodem lub wykupić miejsca w specjalnym pociągu. Ostrzegam, że pociąg nie ma okien, więc małpy i inne zwierzęta mogą podejść blisko kolejki, ewentualnie wejść do środka. W momencie, kiedy będziecie używać własnego samochodu, nie należy z niego pod żadnym pozorem wysiadać lub otwierać okien w celu pogłaskania tych DZIKICH zwierząt.

Jak wygląda wycieczka po Safari Zoo na Majorce?

Po drodze kierowca kolejki będzie zwalniał lub ewentualnie zatrzymywał się w różnych miejscach, by spokojnie można było zrobić zdjęcia. Dodam też, że jedną z atrakcji będzie karmienie żyraf :). Oprócz objazdu, Safari Zoo ma też w swojej ofercie zwierzęta na wybiegach. Na przykład słonie, lwy, tygrysy, papugi czy kozy. Na miejscu jest także restauracja! Szczerze polecam, nie jest to największe zoo, w jakim byłam, nie ma tam tysiąca zwierząt, jednak nie każde zoo oferuje karmienie żyraf lub zobaczenie zwierząt na wolności, dwa metry od Ciebie. Urocze są również kozy, ostatnim razem odwiedziłam zoo w lipcu. W zagrodzie kóz biegały małe koźlęta, które można było wziąć na ręce i nakarmić, niektóre z nich zasypiały w ramionach po minucie. Słyszałam również, ze papugi potrafią mówić, może Wam uda się je namówić do krótkiej rozmowy 😉

Safari Zoo na Majorce oferuje również restaurację!

W restauracji dostaniemy przekąski i zimne oraz ciepłe napoje. Nie jest to nic nadzwyczajnego, jednak jest to idealne miejsce do ochłody latem. Safari Zoo ma oczywiście parking dla samochodów. Zjazd ciężko jest ominąć, więc bez stresu! Tutaj link do strony internetowej zoo: https://www.safari-zoo.com/mallorca/?lang=en.

Godziny otwarcia i ceny Safari Zoo na Majorce:

Latem Zoo otwarte jest codziennie od 9:30 do 18:30, a zimą od 10:00 do 16:00! Dorośli za wejście muszą zapłacić 19 euro, a dzieci (do lat 12) 12 euro! Zapraszam Was także do obejrzenia filmiku, który stworzył Piotrek w 2004 roku, kiedy pracował w Safari Zoo!

Co zobaczyć w okolicy Safari Zoo?

Safari Zoo znajduje się między Sa Coma a Cala Millor. Z tego względu polecam zobaczyć te dwa miejsca. W Sa Coma znajdziecie przepiękną plażę, a w Cala Millor większe możliwości na dorwanie świetnych pamiątek. Jest tam też sporo rozrywki dla najmłodszych. Niedaleko znajduje się też Cala Morlanda, jednak tego miejsca nie poleciłabym małym dzieciom. Miłośnicy wspinaczki górskiej będą mieli okazje skorzystać z możliwości wejścia na górę Na Penyal. Niedalko znajduje się także piękna okolica Costa de los Pinos lub tajemnicze jaskinie Drach! A może lubicie zamki?

Sa Coma: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/sa-coma-mallorca/
Cala Millor: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-millor-mallorca/
Cala Morlanda: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cala-morlanda/
Na Penyal: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/zdobylismy-puig-de-na-penyal-na-majorce/
Zamek Punta de n’amer: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/castillo-de-sa-punta-de-namer/
Costa de los Pinos: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/costa-de-los-pinos/
Cuevas del drach: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cuevas-del-drach-majorka/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom