atrakcje na majorce

Wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie na wakacje? Możliwości jest sporo, bo i Polacy coraz chętniej ruszają w różne kierunki świata. Niezmiennie jedno z pierwszych miejsc zajmuje Hiszpania. Wakacje w Hiszpanii można spędzić zarówno w części kontynentalnej, jak i na licznych wyspach. Prawdziwą perełką są Baleary ze swoimi czteroma głównymi klejnotami w postaci: Majorki, Minorki, Ibizy i Formentery. Dlaczego warto polecieć na wakacje na Baleary? Sprawdź.

Piękne plaże, dobre jedzenie i gwarancja pogody 

Na wakacje wyjeżdżamy przede wszystkim po to, aby się odprężyć i naładować baterie po trudach wcześniejszych tygodni. Coraz chętniej stawiamy na wakacje za granicą, których koszty są porównywalne do spędzania czasu np. nad polskim morzem, jednak urlopowicze otrzymują gwarancję pogody i możliwość poznania nowej kultury. Wśród zagranicznych destynacji od lat zainteresowaniem niezmiennie cieszą się Baleary, w tym przede wszystkim wyspy: Majorka, Minorka, Ibiza i Formentera. Ich atuty to m.in.: piękne plaże z krystalicznie czystą wodą, świeże jedzenie, w tym dużo lokalnych przysmaków, gwarancja dobrej pogody, a także liczne atrakcje, które czekają na turystów w każdym wieku. Baleary to doskonały wybór zarówno dla rodzin z dziećmi, par, jak i singli. Każdy znajdzie atrakcje dopasowane do swoich potrzeb i preferencji. Rozbudowana baza noclegowa i spory przekrój obiektów w zakresie cen i standardów sprawia, że hiszpańskie wyspy są podróżą na każdą kieszeń. 

Którą wyspę wybrać?

Wiele zależy od tego, na jakie wakacje za granicą stawiasz. Jeżeli szukasz dużej liczby imprez i jedziesz bez dzieci, to oczywiście numerem jeden będzie popularna Ibiza. Trudno o bardziej imprezowe miejsce na mapie Europy. Dla rodzin z dziećmi rekomendujemy Majorkę, choć tak naprawdę spodoba się każdemu. To największa wyspa archipelagu, która ma piękną stolicę Palma de Mallorca, liczne małe miasteczka, piękne plaże, parki rozrywki, parki wodne i wiele więcej. Podobnych wrażeń może dostarczyć pobyt na Minorce. Jeżeli szukasz wytchnienia i bardziej dziewiczych terenów, to atrakcyjnym wyborem na wakacje jest Formentera. Tak naprawdę każda z wysp w archipelagu Balearów ma to coś, w czym można się zakochać. Bez wątpienia musisz się o tym przekonać.