Porto Cristo – przepiękne miasteczko portowe na wschodzie.

Porto Cristo jest znane wielu osobom ze względu na to, że to właśnie tutaj znajdują się słynne Cuevas del Drach, czyli smocze jaskinie. Dodatkowo, to w tym mieście urodził się słynny na cały świat tenisista, który dalej mieszka na Majorce, a nawet ma tutaj swoją akademię i muzeum. Mowa tu oczywiście o Rafel’u Nadal. W porcie cumuje nawet jego katamaran, który mocno wyróżnia się na tle innych – nie tylko wielkością, ale także pięknym wykonaniem. Co ciekawe, katamaran produkowany był w Polsce.

Dlaczego warto odwiedzić Porto Cristo?

To miasto najczęściej zwiedza się po wizycie w jaskiniach. Ja jednak szczerze polecam tu przyjechać wszystkim, którzy znajdują się we wschodniej części Majorki. To miasteczko ma swój urok, a dodatkowo tutejsza plaża jest bardzo krajobrazowa. To, co dodatkowo przyciąga do tego miasta, to duży port, na którym można wykupić świetne rejsy. Dzięki udziałowi w takim rejsie zobaczysz wschodnie wybrzeże z zupełnie innej perspektywy.

Plaża w Porto Cristo jest piaszczysta, jednak ze względu na to, że znajduje się ona tuż obok portu, nie można tu liczyć na krystalicznie czystą wodę. Plaża jest także strzeżona, a woda płytka, więc jest to świetny wybór dla rodzin z dziećmi. Do miasta bardzo łatwo dojechać komunikacją miejską, a także rowerem – prowadzi tutaj świetna trasa rowerowa. Co niedzielę od 9.30 do 13:00 odbywa się tutaj także miejscowy targ, na którym kupisz świetne pamiątki, miejscowe wyroby oraz ubrania i wiele innych.

Czy warto udać się w kierunku portu?

Zdecydowanie tak. Porto Cristo to dość duże miasto, a tutejszy port mieści naprawdę dużo łodzi. Zobaczycie tutaj ekskluzywne jachty, małe łodzie rybackie, a także statki wycieczkowe. Idąc w głąb portu, napotkacie świetne restauracje i poczujecie miejscowy klimat. To naprawdę malownicze miejsce, więc polecam się przejść na spacer, zwłaszcza wieczorem, kiedy wszystko jest pięknie podświetlone.

Kolejną atrakcją zdecydowanie jest deptak przy plaży. Tuż za plażą znajduje się droga, która prowadzi do małej wystawy przedmiotów, które wiele lat temu były używane przez miejscowych do połowu ryb. Z tego miejsca będą też świetne widoki na port i wypływające łodzie, a także na odważnych, którzy decydują się na skoki do wody z klifów.

Co zobaczyć w okolicy Porto Cristo?

Porto Cristo słynie także ze swoich skał, z których ochoczo skaczą najodważniejsi, wykonując masę przeróżnych tricków. W okolicy znajdują się jaskinie Cuevas del Drach, fabryka słynnych pereł Majorica, ale także przepiękne Cales de Mallorca, czy także Cala Morlanda, piękna plaża w Sa Coma, czy też świetna atrakcja dla dzieci, czyli Safari Zoo.

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/