Mirador Es Pontas, Majorka.

Mirador Es Pontas, to nic innego jak kolejny, przepiękny punkt widokowy na Majorce. Kolejne miejsce, które naprawdę warto zahaczyć po drodze, podczas wycieczki po Majorce. Polecam to miejsce, zdecydowanie na zachód słońca. To wtedy wyjdą najlepsze zdjęcia, na które pozwoli Nam łagodniejsze słońce. Do punktu widokowego prowadzą Nas znaki. Nie polecam tego miejsca osobom z lękiem wysokości lub z trudnościami w poruszaniu się. Droga to pełno odstających kamieni, a wiele terenu nie jest zabezpieczonego barierkami.

Punkt widokowy na Majorce.

Es Pontas to nazwa naturalnie utworzonej wielkiej skały, naturalnego mostu, ulokowanego tuż obok klifów, w okolicy Santanyi. Mirador Es Pontas, to po prostu punkt widokowy, z widokiem na wyżej wymienioną skałę. Czasami znajdą się osoby, które skaczą ze skały. Są to zazwyczaj wytrenowani ochotnicy. Na skałę można tylko przypłynąć i trzeba się na jej szczyt wspiąć. Nie dojdzie się tam żadnym mostkiem czy kładką. Skała jest wysoka na 13 metrów. Latem, niejednokrotnie możecie być świadkami skoków do wody, z tego właśnie miejsca.

Okolica Santanyi to wysokie, niebezpieczne klify.

Po drodze na Mirador Es Pontas na pewno zauważycie dziwną rzeźbę z kamieni. Została ona stworzona w 1995 roku, jako pierwsza w Europie, przez artystę Rolfa Schaffnera. W Europie jest tylko pięć jego rzeźb. Ta na Majorce, została stworzona jako pierwsza. Rzeżby artysty mają przykuć uwagę i nakłonić do refleksji. Jeśli zechcecie iść kawałek dalej, dojdziecie do niebezpiecznych klifów. Znajdziecie małe jaskinie w skałach. Jednak jest tam bardzo wysoko i nie ma żadnych zabezpieczeń. Nie jest to atrakcja dla wszystkich.

Co zobaczyć w okolicy Mirador Es Pontas?

W okolicach Mirador Es Pontas znajdziecie mnóstwo pięknych zatok. Na przykład Cala Llombars, Cala Santanyi, portowa Cala Figuera, przepiękny park naturalny Mondrago https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/parc-natural-de-mondrago/. A także przepiękną plażę Calo des Moro https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/calo-des-moro/ i Cala S’almonia https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-salmunia/. Na kawę lub wieczorny spacer polecam miejscowość Santanyi. Przepięknie tam!

Social Media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom