Mirador Es Pontas na Majorce

Mirador Es Pontas na Majorce to kolejne wspaniałe miejsce, które warto odwiedzić podczas wycieczki na Majorkę. Zapierający dech w piersiach punkt widokowy położony na wschodzie wyspy. Polecam szczególnie odwiedzić to miejsce po południu, gdy zachód słońca dodaje uroku i pozwala uwiecznić niezapomniane zdjęcia. Słoneczne promienie wtedy stają się delikatniejsze, idealne do fotografowania. Kierują nas tam wyraźne znaki, jednak osobom z lękiem wysokości lub trudnościami w poruszaniu się radzę zachować ostrożność. Droga prowadząca do punktu widokowego pełna jest wystających kamieni, a wiele miejsc nie jest zabezpieczone barierkami.

Niezwykły punkt widokowy na Majorce

Es Pontas to naturalnie utworzona gigantyczna skała, przypominająca most, usytuowana tuż obok klifów w okolicy Santanyi. Mirador Es Pontas to po prostu punkt widokowy, z którego podziwiać można wspomnianą wcześniej formację skalną. Czasami można spotkać odważne osoby, które skaczą z tej skały. Zazwyczaj są to dobrze wyszkoleni ochotnicy. Na skałę można dostać się tylko podpływając i wspinając się na jej szczyt. Nie ma tam żadnych mostków czy kładek ułatwiających dostęp. Skała wznosi się na wysokość 13 metrów. Latem często można być świadkiem skoków do wody z tego właśnie miejsca.

Okolica Es Pontas na Majorce

Podczas drogi do Mirador Es Pontas na pewno zauważysz nietypową rzeźbę z kamieni. Powstała ona w 1995 roku i była pierwszą swojego rodzaju w Europie, autorstwa artysty Rolfa Schaffnera. W Europie znajduje się zaledwie pięć jego rzeźb, z czego ta na Majorce była pierwszą. Twórczość tego artysty przyciąga uwagę i skłania do refleksji. Jeśli masz ochotę na dalszą wędrówkę, dotrzesz do dość niebezpiecznych, stromych klifów. W skałach znajdują się niewielkie jaskinie. Należy jednak pamiętać, że jest to bardzo wysokie miejsce bez żadnych zabezpieczeń. Ta atrakcja nie jest odpowiednia dla każdego.

Co zobaczyć w okolicy Mirador Es Pontas na Majorce?

W okolicach Mirador Es Pontas znajdziecie mnóstwo pięknych zatok. Na przykład Cala Llombars, Cala Santanyi, portowa Cala Figuera, przepiękny park naturalny Mondrago https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/parc-natural-de-mondrago/. A także przepiękną plażę Calo des Moro https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/calo-des-moro/ i Cala S’almonia https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-salmunia/. Na kawę lub wieczorny spacer polecam miejscowość Santanyi. Przepięknie tam!

Social Media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom