Najlepsze plaże na Majorce

Najlepsze plaże na Majorce to nie zawsze ten sam wybór dla wszystkich osób. Wielu blogerów i influencerów tworzyło już swoje listy „top of the top” miejsc na Majorce, także i plaż. W moim wpisie znajdziecie na pewno miejsca, które wymieniali inni. Plaż na Majorce jest sporo, ale nie ukrywajmy – wyspa jest malutka. Przed Wami lista plaż, które moim zdaniem są najlepsze na Majorce. Biorę pod uwagę wiele czynników, ale najważniejszym jest oczywiście wygląd plaż. Nie są one jednak ułożone w żadnej kolejności! Wszystkie są godne polecenia.

 1. Playa de Muro
 2. Playa Es Trenc
 3. Platja des Dolc
 4. Cala Vinyes
 5. Cala Comtesa
 6. Cala Major
 7. Sa Coma
 8. Cala d’es Ratjoli
 9. Cala Morlanda
 10. Cala Varques
 11. Cala Deia
 12. Cala Banyalbufar
 13. Playa Formentor
 14. Cala Marmols
 15. Cala Pi
 16. Cales de Mallorca
 17. Parc Natural de Mondrago
 18. Cala Llombards
 19. Calo des Moro
 20. Cala na Clara
 21. Cala Torta
 22. Sa Font de Sa Cala
 23. Cala Gat
 24. Cala Agulla
 25. Cala Mesquida

Playa de Muro – północne wybrzeże Majorki

Playa de Muro to moim zdaniem oczywisty wybór. Przepiękny kolor wody, najdłuższa plaża na Majorce. Miękki piasek, bliskość hoteli, barów, restauracji, atrakcji wodnych. Wygodny parking, toalety, możliwość rejsów, piękne widoki. Do tego mnóstwo stref naturalnych, wydmy i drzewa sosnowe. A także jest to idealna plaża dla rodzin z dziećmi i bardzo dobrze zorganizowana komunikacja miejska. Te wszystkie czynniki to świetny dodatek do przepięknych widoków. Ta plaża to zdecydowanie jedna z moich ulubionych na wyspie.
Link do postu o Playa de Muro: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/playa-de-muro/

playa de muro
playa de muro
najlepsze plaże na majorce
playa de muro
playa de muro
najlepsze plaże na majorce
playa de muro

Playa Es Trenc – najlepsze plaże na Majorce

Playa Es Trenc jest jedną z najsłynniejszych plaż na Majorce. Leży ona w parku naturalnym, niedaleko solanek. Wiele ludzi ma o niej mylne wrażenie. Jako, że jest to strefa naturalna, to będzie tutaj sporo alg, a zapachy (od stojącej wody w parku naturalnym) mogą odstraszyć, ale tak naprawdę tylko w drodze na plażę. Co roku turyści narzekają na ilość alg na Es Trenc. Ja już się do tego przyzwyczaiłam i Playa Es Trenc jest na tyle długa, że można przejść się czy to w lewo, czy to w prawo i alg w końcu nie będzie. Krystalicznie czysta woda, widoki na masę jachtów, bary oraz słynne bunkry na plaży, biały piasek oraz strefy naturalne – to charakteryzuje Es Trenc. Ostrzegam – parking to koszt 7 euro za cały dzień.
Post o Es Trenc: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/playa-es-trenc/

es trenc
playa es trenc
playa es trenc
najlepsze plaże na majorce
najlepsze plaże na majorce
majorka 2020
Plaża Playa Es Trenc

Platja des Dolc, Platja de Ses Roquetes – południowe wybrzeże niedaleko Es Trenc

Tak naprawdę chciałabym tutaj polecić cały kawałek wybrzeża. Od Platja Es Port, aż po Platja de Ses Roquetes. Te plaże można obejść jedną po drugiej pieszo. Zajmie to około godziny. Plaże są piaszczyste, woda płytka i krystalicznie czysta. Widok na port, jachty i miłośników sportów wodnych szalejących w wodzie. Znajdzie się tutaj kilka bunkrów, domków rybackich. Na Platja des Dolc znajdują się także leżaki, bar i toalety. Typowo majorkańska, rajska plaża.
Post o Platja des Dolc: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/platja-des-dolc/

dolc beach
platja de sesroquetes
platja es carbo
platja es carbo
platja de can curt
najlepsze plaże na majorce
playas de mallorca
platja de ses roquetes

Cala Vinyes – słynna plaża z palmami

Playa Vinas to tak naprawdę jedna ze słynniejszych plaż na Majorce, na której rosną palmy. Takich plaż znajduje się więcej, jednak to tutaj wyglądają one najlepiej. Jest ich sporo na małym obszarze, co daje fajny efekt. Plaża jest średniej wielkości, piaszczysta. Widoki rozpościerają się na kamieniste wybrzeże oraz hotele i często przepływające łodzie i jachty. Kolejna plaża idealna dla rodzin z dziećmi. Strzeżona, z barem i toaletami. Za plażą znajduje się miasteczko, sklepy, hotele, restauracje.
Link do postu: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-vinyes/

cala vinas
CALA VINAS
cala vinyes
cala vinas

Cala Comtesa – Cala Illetes

Tak naprawdę na to miejsce składa się o wiele więcej niż tylko jedna plaża. Główną plażą jest tutaj plaża na zatoce Cala Comtesa, obok znajduje się zatoka Cala Illetes, a kawałek dalej Cala Xinxell, które są na tyle małe, że niektórzy omylnie myślą, że jest to jedność. Najpopularniejszą jest oczywiście ta pierwsza – piaszczysta, otoczona piękną przyrodą. Drzewa sosnowe, restauracja z widokiem na morze, jachty, statki, piękny kolor wody – czego chcieć więcej? Można tutaj swobodnie dostać się także autobusem ze stolicy.
Link do postu: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-comtesa/

illetes bay
cala comtesa
playa illetes
playa illetes
comtesa bay

Cala Major – świetna zatoka w centrum miasta

Cala Major to naprawdę świetna plaża, na której niestety zazwyczaj są tłumy ludzi. A to ze względu na to, że znajduje się ona praktycznie w centrum miasta. Tutaj polecam wybrać się autobusem, bo autem bardzo ciężko o parking i jest on płatny. Plaża jest strzeżona, jest tu kilka barów, można tu wypożyczyć sprzęt wodny. Prawa skrajna część plaży przeznaczona jest do uprawiania surfingu i innych, podobnych sportów wodnych. Plaża jest dość szeroka, a widoki rozpościerają się na łodzie, jachty, katamarany, żaglówki, klify, skały oraz hotele na skałach. Bardzo polecam, też ze względu na świetne fale i super kolor wody. Bardzo lubię tam wracać.
Link do postu: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-major/

cala major
cala major
cala major
najlepsze plaże na majorce
najlepsze plaże na majorce
cala mayor

Playa Sa Coma – najlepsze plaże na Majorce

Playa Sa Coma to moim zdaniem bardzo mało doceniana plaża na Majorce. Uwielbiam ją. Rzadko kiedy spotkałam się tam z dużą ilością alg lub brudną wodą. Piasek jest czyściutki, woda płytka i krystalicznie czysta. Po prawej stronie plaży znajduje się port, gdzie można kupić bilety na wycieczki katamaranem. Po lewej stronie plaży znajduje się ranczo, gdzie można kupić przejazd na koniu do małega zameczku Castillo de Sa Punta de n’amer. Można tam także dojść pieszo (około 30-40 minut). Polecam tutaj oglądać wschody słońca. Plaża jest strzeżona, jest tu kilka restauracji, barów, sklepów oraz łatwo dostępny parking. Na komunikacje miejską również nie ma co narzekać, bo na plażę dojechać można na naprawdę wiele sposobów. Od rowerów, przez autobus, po elektryczną ciuchcię. Bardzo polecam.
Link do postu: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/sa-coma-mallorca/

pogoda na majorce
co zobaczyc na majorce
pogoda na majorce
castillo de sa punta de n'amer
sa coma
sa coma
sa coma
sa coma rejsy na majorce

Cala d’es Ratjoli – ukryta zatoczka na wybrzeżu sosnowym Costa de los Pinos

Ta plaża to wcale nie taki prosty punkt na mapie Majorki. Po pierwsze, większość osób korzysta z google maps, a wszyscy wiemy, że mimo, że są to świetne mapy, to potrafią zawodzić. Rejon Costa de los Pinos to masa ukrytych, kamienistych, żwirowych, ale też piaszczystych zatoczek, które często nie mają nawet nazw. Plażę, której nazwę widzicie w tytule nad akapitem odkryłam przypadkiem. I bardzo cieszę się z tego odkrycia, bo to jedna z zatok, które są jedyne w swoim rodzaju. Plaża jest kamienista, a wodzie jest już piasek. W wodzie znajduje się wiele dużej wielkości głazów, które dają klimat temu miejscu. Po lewej stronie jest malutki port, gdzie cumuje wiele statków. Widoki z plaży rozpościerają się na południowo-wschodnie wybrzeże wyspy oraz masę łódek. Woda jest krystalicznie czysta. Plaża nie jest strzeżona, nie ma tu toalet, a najbliższa restauracja i sklep znajduje się w odległości kilku kilometrów. Bardzo polecam to miejsce!
Link do relacji z tej plaży: https://www.instagram.com/stories/highlights/17955708241074098/

Cala Morlanda – najlepsze plaże na Majorce

Cala Morlanda to jedna z piękniejszych zatok na Majorce. Bardzo lubię tam wracać. Plaża jest kamienista, moim zdaniem zatoka nie nadaje się dla dzieci, zwłaszcza, kiedy są większe fale. Jednak jest ich tu mimo wszystko sporo. Po lewej stronie zatoki znajduje się słynny punkt do skoków z klifów „geronimo”. Podczas kąpieli w zatoce można podziwiać różne akrobacje skoczków. Po prawej stronie zatoki znajduje się bardzo ładna formacja skalna, na której uwielbiają przesiadywać młodzi. W wodzie nie ma zbyt wiele kamieni, pod stopami czuć piasek. Plaża nie jest strzeżona, nie dojeżdża tu też żaden autobus. Woda jest przepięknego koloru, jest to również świetne miejsce do nurkowania i oglądania rybek.
https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-morlanda/

cala morlanda
cala morlanda
cala morlanda
co zobaczyc na majorce
najlepsze plaże na majorce

Cala Varques oraz arco natural – dzika zatoczka na Majorce

Cala Varques słynie z tego, że jeszcze kilka lat temu pasły się tam krowy. Właściciel krów wypuszczał je na plażę i turyści robili sobie z nimi zdjecia oraz je dokarmiali. Po kilku latach dziwnej diety, właściciel przestał je wypuszczać. By dojść na Cala Varques, należy zaparkować samochód na zjeździe (na mapie widnieje to jako parking cala varques), a następnie iść około 40 minut pieszo. Na plaży zazwyczaj rozłożone są nielegalne bary – jednak bywa i tak, że policja bierze sprawy w swoje ręce, więc polecam zabrać ze sobą na plażę dużo wody i jedzenie. Woda jest tu krystalicznie czysta, plaża kamienisto-piaszczysta, nie strzeżona. Latem jest tutaj mnóstwo jachtów, łodzi i katamaranów. Po lewej stronie plaży znajdują się bardzo wysokie klify, z których skacze wiele osób. Idąc lewą stroną 15 minut pieszo dojdzie się do słynnego łuku naturalnego – arco natural, który ściąga do siebie miłośników skoków z klifów. Jest tam bardzo wysoko.
Link do relacji z Cala Varques: https://www.instagram.com/stories/highlights/17853163457233902/

Cala Deia – najlepsze plaże na Majorce

Cala Deia to nieco ciężki orzech do zgryzienia. Po pierwsze nie dojedzie się tam autobusem, a po drugie – jeśli pogoda jest słaba, to i wrażenia z plaży bedą kiepskie. Przy wietrznym dniu fale są tak duże, że aż strach wejść do wody. Jednak w słoneczny dzień to miejsce jest przepiękne. Zatoka schowana jest między wysokimi klifami. Na plaży znajdują się dwie restauracje. Po prawej stronie plaży jest wielki głaz, z którego śmiałkowie skaczą do wody. Woda jest krystalicznie czysta, plaża kamienista. Idealne miejsce do nurkowania z maską. Wiele osób pływa tu na paddleboardzie. Często przypływają tu łodzie i statki. Mega polecam to miejsce.
Link do postu: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-deia/

playa deia
najlepsze plaże na majorce
deia beach
cala deia

Cala Banyalbufar – nietypowa zatoka na Majorce

Cala Banyalbufar, podobnie jak Cala Deia – mają nietypowe dojście do plaży. Nie dojedzie się tutaj autobusem. Trzeba iść dość długo pieszo w dół, a z powrotem – pod górę. Plaża jest kamienista, w wodzie również. Plaże obudowują bardzo wysokie klify i znajduje się tutaj mini wodospad. Jest to świetne miejsce do nurkowania z maską. Jest to jedna z zatok na Majorce, która bardzo różni się od innych wyglądem i dlatego bardzo ją polecam. Podobnym miejscem, które warto polecić jest Cala Estellencs.
Link do postu: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-banyalbufar/

cala banyalbufar
najlepsze plaże na majorce
cala banyalbufar
cala banyalbufar
najlepsze plaże na majorce
cala banyalbufar

Playa Formentor, Cala Figuera – plaże, które warto odwiedzić w drodze na Formentor

Playa Formentor to przepiękna, długa, jednak niezbyt szeroka plaża u stóp słynnych gór Serra de Tramuntana. Plaża jest piaszczysta, widoki rozpościerają się na średniej wielkości klify, drzewka sosnowe oraz masę jachtów i łodzi. Można się tutaj oddać wielu sportom wodnym, a przy plaży znajduje się płatny parking, hotele oraz bary. Woda jest płytka i krystalicznie czysta, bardzo polecam to miejsce, chociażby dlatego, że to właśnie tutaj są jedne z czystszych wód na Majorce. Kolejną zatoką wartą polecenia w drodze na Formentor jest Cala Figuera. Dostać się można na nią pieszo. Zatoka schowana jest wśród klifów, a plaża jest kamienista. To, co przyciąga ludzi, to tutejsze dzikie kozy, które przechadzają się po plaży. Poza tym, tutejszymi widokami lubią cieszyć się także właściciele jachtów. Latem jest ich tutaj sporo!
Link do postu: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/formentor-i-cala-formentor/

mieszkanie na majorce
przeprowadzka na majorke
najlepsze plaże na majorce
formentor
formentor
mieszkanie na majorce
cala formentor
Playa Formentor
cala figuera
najlepsze plaże na majorce
najlepsze plaże na majorce
najlepsze plaże na majorce
Cala Figuera na Formentor

Cala Marmols – najlepsze plaże na Majorce

Cala Marmols to kolejna dzikuska. Aby dostać się nad zatokę Cala Marmols trzeba zaparkować samochód przy latarni Cap de Ses Salines i następnie udać się w lewo. Piesza wędrówka zajmie około 40minut. Zatoka jednak jest tego warta, ponieważ jak to u zatok bywa – jest ona schowana między pięknymi, białymi, porośniętymi roślinnością klifami. Woda jest tutaj krystalicznie czysta. Znajdzie się tutaj też jaskinia oraz miejsca, w których można skakać do wody. Plaża jest piaszczysta, dojście nie jest trudne. Nie ma tu sklepów, barów, toalet ani prysznicy. Polecam zaopatrzeć się w jedzenie i picie (dużo picia).
Link do postu: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-marmols/

cala marmols mallorca
cala marmols
cala marmols cuevas mallorca
cala marmols wakacje majorka
najlepsze plaże na majorce
cala marmols majorka
boat trip cala marmols
majorka 2020

Jeśli jednak nie widzi się Wam maszerować przez 40 minut, to od Cap de Ses Salines przejdźcie się jedyne 15 minut w prawo i dojdziecie na dziewiczą plażę nudystów, jaką jest Platja Es Caragol. Plaża jest średniej wielkości, piaszczysta, woda krystalicznie czysta, a widoczki mamy na jachty i łodzie. Po lewej stronie znajduje się mały domek rybacki, a za plażą znajdują się strefy naturalne.
Link do postu: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/playa-es-caragol/

playa es caragol
najlepsze plaże na majorce
najlepsze plaże na majorce
playa es caragol

Cala Pi – najlepsze plaże na Majorce

Cala Pi to jedna z piękniejszych zatok jakie widziałam. Znajdują się tutaj dwa słynne punkty widokowe, na które ustawia się kolejka do zdjęć. Plaża jest długa, ale niezbyt szeroka. Jest jednak piaszczysta, a woda jest mega płytka, dzięki czemu również jest krystalicznie czysta. Po prawej stronie plaży znajduje się kilka domków rybackich z mini portami/podjazdami dla łodzi, gdzie również ludzie rozkładają swoje ręczniki. Plażę otaczają wysokie klify, bujnie obrośnięte w roślinność i wiele osób decyduje się na spacer po klifach. Wgłąb plaży znajduje się wąwóz, a w skałach można zauważyć pozostałości po starożytnych osiadłościach.
Link do postu: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-pi/

playa cala pi
najlepsze plaże na majorce
cala pi
cala pi
cala pi
cala pi
majorka 2020

Cales de Mallorca i okolice – najlepsze plaże na Majorce

Tutaj tak naprawdę chciałabym polecić kilka zatok znajdujących się od siebie w niedalekiej odległości. Ze względu na to, że nie chcę umieszczać tu zbyt dużo tekstu, to pozostawię Was ze zdjęciami zatok – zdjęcia są podpisane. Polecam: Cala Romantica, Cala Mendia oraz Cala Anguila, Cala Domingos i Cala Domingos Petits. Wszystkie te plaże są do siebie nieco podobne. Niskie klify, piasek, krystalicznie czysta woda. Wszystkie są strzeżone, na plażach lub za nimi znajdują się bary. Są to rejony często wybierane przez Polaków, więc warto o nich wspomnieć!
Link do postu: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cales-de-mallorca/

Parc Natural de Mondrago – najlepsze plaże na Majorce

Tutaj warto zwrócić uwagę na Playa de S’amarador oraz Cala Mondrago. Moją faworytką jest ta pierwsza, ponieważ jest nieco większa i widoki są o wiele lepsze. Obie te plaże, jak i wiele innych znajduje się w parku naturalnym Mondrago. Bardzo polecam to miejsce latem, kiedy do parku naturalnego przypływa masa jachtów. Jest tu sporo punktów widokowych, miejsc do skoków do wody, są bary, jest też parking. Plaże są strzeżone. Są tutaj toalety i prysznice. Znajdują się tutaj także pozostałości po starożytnych osiedlach – wszystko jest opisane tabliczkami na szlakach. Dojazd możliwy jest tylko samochodem.
Link do postu: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/parc-natural-de-mondrago/

najlepsze plaże na majorce
parc natural de mondrago
parc natural de mondrago
najlepsze plaże na majorce
najlepsze plaże na majorce

Cala Santanyi oraz Cala Llombards – najlepsze plaże na Majorce

Jako, że obie te zatoki znajdują się tuż obok siebie, to zdecydowałam się opisać je wspólnie. Cala Llombards to jedna ze słynniejszych zatok na Majorce. Woda ma tu przepiękny kolor, a tym, czym wyróżnia się ta plaża są słynne domki rybackie po lewej stronie plaży. Można tutaj także poskakać z niskich klifów do wody. W skałach są zamontowane drabinki do wody. Plaża jest piaszczysta, a na niej znajduje się bar. Tuż za plażą znajduje się parking. Tak samo jest w przypadku Cala Santanyi. Za plażą znajduje się parking oraz bar, a także jest tu kilka hoteli. Plaża jest piaszczysta, a po prawej stronie znajduje się mała zatoczka z domkami rybackimi. Widoki są przepiękne, a tuż przy plaży rosną sosny.
Cala Santanyi: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-santanyi/
Cala Llombards: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-llombards/

cala santanyi
cala santanyi
santanyi bay
najlepsze plaże na majorce
santanyi bay
cala llombards bay
cala llombards bay
cala llombards
cala llombards

Calo des Moro oraz Cala S’almonia – najlepsze plaże na Majorce

Tych miejsc właściwie nie ma co przedstawiać, bo zna je praktycznie każdy. Są to typowe zatoki z widokówek. Dojście na obie zatoki zajmuje około 15 minut, ponieważ samochód trzeba zaparkować na publicznym parkingu. Parking pod zatokami grozi mandatem i odholowaniem samochodu – co nie tyczy się tamtejszych rezydentów. Obie plaże są kamieniste. Calo des Moro jest bardzo małą zatoką, z ciężkim zejściem. Jednak jest bardzo malownicza. Cala S’almonia natomiast po swojej prawej stronie ma malutką plażę z piaskiem, otoczoną ostrymi skałami, a po swojej lewej stronie ma mały port rybacki z domkami i jedno ze słynniejszych miejsc do skoków z klifów do wody. Polecam przed duże P.
Calo des Moro: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/calo-des-moro/
Cala S’almonia: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-salmonia/

calo des moro
zniżka rezydencka na podróże
calo des moro
najlepsze plaże na majorce
calo des moro plaza
calo des moro
wycieczki po majorce
calo des moro
cala s'almunia
port salmonia
cala s'almunia
najlepsze plaże na majorce
cala salmonia

Cala na Clara – najlepsze plaże na Majorce

Cala na Clara to jedna z plaż, która jest moją faworytką. Właściwie jest to zatoka. Dostać się tam można jedynie samochodem, a następnie idzie się około 15 minut pieszo. Zejście nie jest najłatwiejsze, ale nie należy też do specjalnie trudnych. Polecam tutaj wygodne buty. Warto też zabrać ze sobą coś do jedzenia i picia. Plaża jest kamienista, w wodzie natomiast jest już piasek. Tutejsza woda jest krystalicznie czysta, a widoki są przeboskie. Kolejne miejsce, w którym zobaczymy masę jachtów na wodzie. Bardzo polecam to miejsce.
Link do postu: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-na-clara/

najlepsze plaże na majorce
cala na clara
cala na clara
cala na clara
wild beaches majorca

Cala Torta, Mitjana oraz Estreta

Cala Torta to moja faworytka z trzech wyżej wymienionych plaż. Woda jest krystalicznie czysta, plaża dość duża i piaszczysta. Na plaży znajduje się bar i jest ona strzeżona. Nie ma tu co długo pisać – zdecydowanie warto. Na drugim miejscu jest Cala Estreta – mała, kamienista zatoczka. Woda ma przepiękny kolor i jest tutaj bardzo kameralnie. Na ostatnim miejscu z tych trzech jest Cala Mitjana – plaża nudystów, podobna do Cala Torta, jednak za każdym razem, kiedy tu przyjeżdżałam, była tu masa alg – nie do przejścia. Zostawiam Was ze zdjęciami i linkami!
Cala Torta: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-torta/
Cala Mitjana: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-mitjana/
Zatoka Cala Estreta: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-estreta/

cala torta
torta bay
cala torta
playa torta
estreta bay
cala estreta
cala estreta
cala estreta
mitjana bay
mitjana bay
cala mitjana

Zatoka de Sa Font de Sa Cala

Przeurocza mała zatoczka, z barem na plaży i hotelami za plecami. Dobry dojazd autobusem, jest też miejsce na zaparkowanie samochodu. Plaża jest piaszczysta, po lewej stronie plaży znajduje się mała, betonowa zatoka. Bardzo polecam to miejsce, bo jest bardzo krajobrazowe. Świetne miejsce na paddleboard.
Link do postu: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/sa-font-de-sa-cala-majorka/

najlepsze plaże na majorce
sa font de sa cala
sa font de sa cala beach
życie na balearach
najlepsze plaże na majorce
majorka

Cala Gat – kolejna urocza zatoczka

Cala Gat to kolejna zatoka z piaszczystą plażą. Po jej lewej stronie znajduje się spory domek rybacki. Po prawej znajdują się jaskinie, a za plażą prowadzi deptak, którym można dojść aż do miejscowości Cala Ratjada, gdzie jest przepiękny port i masa restauracji. Plaża jest średniej wielkości, jednak bardzo ją polecam, bo widoki są super!
Link do postu: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-gat-majorka/

cala gat mallorca
najlepsze plaże na majorce
najlepsze plaże na majorce
playas de mallorca
majorka cala gat

Cala Agulla – najlepsze plaże Majorki

Cala Agulla to jedna z rajskich plaż. Jest długa, widoki zwalają z nóg, a kolor wody to magia. Za plecami znajdują się strefy naturalne. Plaża jest strzeżona, jest tu parking, dojazd autobusem i ciuchcią. Na plaży znajdują się także bary i można tu wypożyczyć sprzęt do sportów wodnych. Plaża ideał.
Link do postu: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-agulla-majorka/

nature in majorca
life in the balearic islands
strefy naturalne cala agulla
najlepsze plaże na majorce
cala agulla

Cala Mesquida – nadzwyczajna plaża na Majorce

Ta plaża jest zdecydowanie inna niż cała reszta. Po pierwsze, dojście do plaży już zwala z nóg. Po drugie, plaża jest jedną z szerszych i ogólnie większych jakie widziałam na wyspie i po trzecie, idąc na plażę mamy możliwość zobaczenia jej z góry. Za plażą znajdują się chronione strefy naturalne. Istnieje tu możliwość wykupienia wycieczki konnej. Plaża jest piaszczysta, woda czysta. Miejsce jest strzeżone, jest tutaj parking, toalety oraz bar. Polecam!
Link do postu: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-mesquida/

zniżka rezydencka na podróże
najlepsze plaże na majorce
cala mesquida beach
plaża cala mesquida majorka
cala mesquida majorka

Plaże i zatoki na Majorce potrafią zdecydowanie zwalić z nóg

Mam nadzieję, że przybliżyłam Wam nieco jak wyglądają najpiękniejsze i najlepsze plaże na Majorce. Co prawda, jest tego o wiele więcej i mogłabym wypisywać nazwy plaż o wiele dłużej, ale zwiedzenie wszystkich powyżej wypisanych przeze mnie plaż i tak jest ciężkie do zrobienia. Poniżej wstawiłam Wam mapkę wszystkich opisanych przeze mnie w tym poście plaż. Mam nadzieję, że się Wam przyda. Gwarantuję Wam, że jeśli odwiedzicie jakąkolwiek z tych plaż podczas pięknej pogody, to będziecie zadowoleni. Miłego zwiedzania!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii „miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii „majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom