Atrakcje na Minorce — poznaj 10 atrakcji na wyspie. Czy myślałeś kiedyś, że Minorka, ta mniej znana siostra popularnej Majorki, może być nudna i pozbawiona atrakcji? Czas wyjść poza stereotypy, ponieważ ta urokliwa wyspa ma o wiele więcej do zaoferowania, niż mogłoby się wydawać. Rozprawiamy się z mitami i otwieramy drzwi do fascynującego świata Minorki — pełnego nieodkrytych zakątków, kulturowych bogactw i przygód, które czekają na każdego, kto ma ochotę zagłębić się w jej tajemnice. Przygotuj się na rozszerzenie horyzontów i dowiedz się, dlaczego warto dać tej wyspie szansę.

  1. Stolica Minorki i targ rybny
  2. Jaskinia Cova de’n Xoroi
  3. Binissues
  4. Es Mercadal
  5. Talaiots
  6. Lloc de Menorca
  7. Parki wodne
  8. Somni
  9. Casa Olivar
  10. Rejsy i snorkeling

Spacer po stolicy Minorki i wizyta na targu rybnym

Podczas wizyty w stolicy Minorki, czyli miasteczku Mahón, poza zwiedzaniem przepięknych ciasnych uliczek i podziwianiem lokalnej architektury, warto też wstąpić na targ rybny. Targ rybny, czyli inaczej Mercat Del Peix znajduje się na placu hiszpańskim. Kliknij TUTAJ, by zobaczyć dokładną lokalizację. Poza świeżą rybą, na targu zjecie przepyszne tapas. Poznacie tam lokalne smaki Minorki, więc to przystanek obowiązkowy podczas zwiedzania stolicy. Moim zdaniem najpiękniejszym budynkiem w mieście jest oczywiście Iglesia de Santa Maria de Maó, czyli kościół.

W samym mieście polecam również udać się na port, czy oddać zakupom i testowaniem nowych smaków. Co krok są tam piękne widoki, więc na pewno się nie zawiedziesz. Jeżeli szukasz atrakcji w okolicy, koniecznie zerknij TUTAJ.

Wizyta w jaskini Cova de’n Xoroi

To must go miejsce na mapie Minorki. Jest to jaskinia ulokowana na stromym klifie, w której znajduje się restauracja. Nocą to miejsce zamienia się w klub, a w ciągu dnia możesz zatrzymać się tam na drinka, czy zakupy. Tuż obok znajduje się zatoka Cala En Porter, która jest bardzo widokowa, co również urozmaici wizytę w jaskini. Polecam udać się w to miejsce na zachód słońca. Ma to niesamowity klimat. Dobrym pomysłem jest również wykupienie wcześniej odpowiednich biletów, ponieważ miejsce jest bardzo mocno oblegane.

Bilety kup TUTAJ. Jeżeli interesuje Cię zwiedzenie stolicy, jaskini oraz miasteczka Binibeca, zerknij na tę wycieczkę, może Cię zainteresuje?

Posiadłość i farma Binissues na Minorce

Podczas wakacji najlepszym sposobem na poznanie lokalnej kultury i tradycji jest udanie się do muzeów, starych posiadłości, willi publicznych i lokalnych farm. Możesz to zrobić również na Minorce, na farmie Binissues, gdzie właściciele pokażą Ci, jak waży się słynny, lokalny ser, czy wypieka chleb. Na terenie posiadłości znajduje się muzeum nauk przyrodniczych i farma ze zwierzętami. To świetny sposób na poznanie historii wyspy i ukazanie wiejskiego klimatu Minorki. Rolnictwo odgrywało tu niegdyś ogromną rolę. Kliknij TUTAJ by poznać ceny i ofertę wizyty posiadłości Binissues (lokalizacja TUTAJ).

Wieczorny targ w Es Mercadal – atrakcje na Minorce

Każdy z nas podczas wakacji chce wrócić z jakąś pamiątką lub chociaż kupić ją dla bliskich. Na pewno wśród moich czytelników znajdą się osoby, które wręcz kochają lokalne targi. Co powiesz na spędzenie czasu na WIECZORNYM lokalnym targu w jednym z miasteczek Minorki? Es Mercadal nie jest bardzo rozrywkowym miejscem, ale w dzień targu miasteczko zmienia się nie do poznania! Muzyka na żywo, unoszący się zapach jedzenia i lokalnych przysmaków, czy przepiękne rękodzieło, na co drugim straganie. Jeżeli szukasz takich atrakcji, to targ jest świetnym pomysłem! Kliknij TUTAJ, jeżeli szukasz transportu na wieczorny targ. Kliknij TUTAJ, jeżeli chcesz dostać się na miejsce na własną rękę.

Torralba d’en Salort – Talaioty na Minorce

Możliwe, że już o tym słyszeliście, a jeśli nie, to spieszę z informacjami. Minorka, tak jak Majorka, słyną z tego, że na obu wyspach zamieszkiwali starożytni mieszkańcy Balearów, jedni z pierwszych osadników na wyspach. Nie można tego jednak powiedzieć o Ibizie, czy Formenterze. Te stare, jedne z pierwszych posiadłości na wyspie, to tak zwane Talaiots. Jeżeli jesteś fanem historii, tradycji i kultury i lubisz zagłębiać się w takie klimaty także podczas wakacji, koniecznie odwiedź Torralba d’en Salort na Minorce. Jest to jeden z najlepiej zachowanych zabytków megalitycznych na Balearach. Przenieś się do zamierzchłych czasów i odkryj Minorkę z zupełnie innej perspektywy. Kliknij TUTAJ, by kupić bilet do zabytku.

Ogród zoologiczny Lloc de Menorca – – atrakcje na Minorce

Chyba każdy z nas lubi zwierzęta, prawda? Więc dla niektórych na pewno świetnym pomysłem będzie odwiedzenie ogrodu Lloc na Minorce. Kangury, lemury, czerwone krowy, minorkańskie konie i endemiczne gatunki prosto z Minorki. Brzmi świetnie prawda? Do tego, na najmłodszych czeka na miejscu mały park wodny. Cały ogród zoologiczny otoczony jest naturą, co pozwoli każdemu delektować się wakacyjnym klimatem. Chętni na odwiedziny zwierzaków? Kliknij TUTAJ, by poznać ceny i kupić bilety. Możesz również skusić się na wycieczkę z przewodnikiem i czasem wolnym na plaży Son Bou (z niebieską flagą). Kliknij TUTAJ by poznać ofertę.

Parki wodne na Minorce

Jeżeli planujecie wakacje z pociechami, to park wodny będzie na pewno gdzieś na górze waszej listy rozważania. To raj zarówno dla maluchów, jak i rodziców. Dzieciaki się zmęczą, a rodzice mają, chociaż chwilę ochłody w wodzie. No i przyznajmy się do tego wspólnie — my też lubimy się pobawić. Na Minorce są dwa parki wodne. Splash Sur oraz Aquarock Waterpark. Ten pierwszy znajduje się niedaleko stolicy wyspy, a drugi bliżej miasteczka Ciutadella. Minorka jest bardzo mała, dzięki czemu dostęp do obu parków wodny jest dość przyjazny!

Somni — pokaz tańczących koni na Minorce

Zapewne kojarzycie słynne minorkańskie konie i lokalne imprezy, na których przepięknie ubrani jeźdźcy robią pokaz dla mieszkańców Minorki? Możecie doświadczyć czegoś podobnego podczas pokazu Somni (z katalońskiego „marzenie”). Pokaz ma na celu przedstawienie historii młodej dziewczyny, która w koniu szuka przyjaciela. Ma być on jej wiernym towarzyszem w dzieleniu wspólnych przygód. Cały pokaz odbywa się w akompaniamencie muzyki. Zanurz się w kulturę i tradycje lokalnej Minorki i sprawdź, czy taki pokaz to jest czymś dla Ciebie. Kliknij TUTAJ i poznaj ofertę.

Casa Olivar na Minorce

Casa Olivar to posiadłość, w której niegdyś żyła hiszpańska arystokracja. Kolejne miejsce, które przeniesie Cię w świat historycznej Minorki. Posiadłość pochodzi z XVII wieku i znajduje się w mieście Ciutadella. Casa Olivar została wybudowana przez jedną z najbogatszych rodzin na Minorce. Posiadłość jest niezwykle dobrze zachowana i aktualnie służy dla odwiedzających jako muzeum. Lubisz takie klimaty? Koniecznie odwiedź to miejsce. Kliknij TUTAJ i zobacz nieco więcej.

Rejsy i snorkeling na Minorce

Nurkowanie, atrakcje na wodzie, czy rejsy to jedne z najbardziej popularnych atrakcji w nadmorskich miejscowościach. Minorka jest do tego idealna, a tutejsze krystalicznie czyste wody nie dość, że zwalają z nóg, to jeszcze zachęcają do ich odkrywania. Warto też wspomnieć, że Minorka, jak i reszta wysp Balearów to nie wyspy wulkaniczne, tylko wapienne. Dzięki temu świat podwodny jest jeszcze bardziej atrakcyjny, ze względu na budowę skał. Mówi się, że Baleary pod wodą wyglądają jak dziurawy ser. Daje to możliwość odkrywania podwodnych tuneli i wielu innych ciekawych formacji. Podoba Ci się ta wizja? Zerknij na atrakcje wodne na Minorce, klikając TUTAJ.

Atrakcje na Minorce

Na Minorce można się naprawdę świetnie bawić. Warto się do wakacji dobrze przygotować, wcześniej rozeznać i poznać co wyspa ma do zaoferowania. Mam nadzieję, że mój post pomoże Ci poznać nieco inną stronę Minorki i zachęcić Cię do jej odwiedzenia. Jeżeli chcesz zobaczyć więcej postów na temat Minorki, zapraszam Cię TUTAJ. Wykorzystaj czas na Minorce w pełni i ciesz się pięknymi wspomnieniami.