Felanitx na Majorce

Felanitx to przepiękne lokalne miasteczko, umiejscowione na południowo-wschodniej części Majorki. Miejscowości znajdujące się w tym regionie Majorki słyną z rolnictwa i rzemiosła. Miasteczko Felanitx zdecydowanie słynie z garncarstwa, ceramiki, wyrobu wina, a niegdyś z wyrobu brandy. Co niedziele odbywa się tutaj lokalny targ w godzinach od 9 do 13, gdzie zakupicie wyżej wymienione produkty i o wiele więcej. Samo miasto jest bardzo malownicze, idylliczne i autentyczne. Wybierając się tutaj, na pewno poczujecie wyspiarski klimat, w czym pomoże Wam spacer po mieście.

Co podoba mi się w Felanitx, to przepiękne schody do kościoła na głównym placu. Całe miasto jest bardzo fotogeniczne i znajduje się tam masa przepięknych kadrów. Jest to jedno z miejsc, do których lubię wracać. Zjecie tu dobre lokalne jedzenie, napijecie się kawy z przepięknym widokiem na typowy dla Majorki styl budownictwa, czyli kamień i piaskowiec, a także na pewno napijecie miejscowego wina, na co pozwoli Wam na przykład lokalna winiarnia.

Co robić w okolicach Felanitx?

W niedalekiej odległości od miasta znajduje się sanktuarium Sant Salvador usytuowane na szczycie góry, a tuż obok znajdują się ruiny zamku Castell de Santueri. Duże miasta znajdujące się w okolicy to na pewno Campos, Porreres i Manacor. Jeżeli natomiast chodzi o ciekawe plaże i zatoki, to najbliżej znajdują się Cala d’Or, czy też Cales de Mallorca. Co zdecydowanie polecałabym polecić, to na pewno Parc Natural de Mondrago. Tak się składa, że ten kawałek wybrzeża to jeden z najpiękniejszych na Majorce.

Udając się do Cala d’Or bardzo polecam wybrać się na Cala Esmeralda, Cala Gran oraz Cala Mitjana, natomiast w okolicach Cales de Mallorca bardzo polecam Cala Domingos. Czy ktoś z czytelników miał okazję odwiedzić miasteczko Felanitx? Jakie są Wasze opinie o tym miejscu? Serdecznie zapraszam do sekcji komentarzy. Komentując post, pomożecie innym podjąć decyzję o odwiedzeniu tego miejsca. Każda opinia się liczy!

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/