Cala na Clara, Majorka.

Cala na Clara to “dzika” zatoka na Majorce, która znajduje się na północno wschodniej części wyspy. Nie jest to zbyt często opisywana w przewodnikach plaża. Jak dla mnie, na Majorce nie ma dzikich plaż, bo nigdy nie spotkałam się jeszcze z miejscem, w którym byłam całkiem sama. Pisząc dzikie, mam bardziej na myśli miejsca o wiele mniej znane przez turystów.

Nad zatokę nie można się dostać autobusem. Można jedynie dojechać do miejscowości Betlem i z niej udać się pieszo nad zatokę. Nie ma tam również żadnego parkingu. Samochody parkują po prostu na chodniku przy drodze. Następnie trzeba iść pieszo przez około 10 minut. Kiedy dochodzi się do rozstaju dróg, należy iść w lewo.

Droga jest wiejska, pośród lasu i gór. Zejście na plażę jest dość strome, na pewno cięższe dla osób, które nie są w pełni sprawne. Plaża nie jest strzeżona. W okolicy nie ma toalet ani prysznicy. Niedaleko znajduje się restauracja Casablanca, jednak wymagana jest do niej rezerwacja oraz odpowiedni strój. W pobliżu nie ma żadnego sklepu.

Cala na Clara to jedna z piękniejszych zatok na jakich byłam.

Plaża jest kamienista, nie rozłoży się tutaj ręcznika na piasku. Jednak po wejściu do wody, pod stopami jest piasek. Przydzadzą się tutaj mimo wszystko buty do pływania. Do tego zdecydowanie jakieś jedzonko i picie. Dużo picia! Nad zatoką nie będzie tłumów, woda jest krystalicznie czysta, a do tego lubią tutaj podpływać różnego rodzaju jachty, łodzie, prywatne katamarany itp.. Do tego widoki są cudowne! Skały, głazy, sosny, klify i wielkie góry.

Nie spodziewałam się takich widoków w tamtych okolicach! Jeśli będzie Wam mało, to koniecznie przenieście się z plaży nad zatokę Es Calo. Musicie wdrapać się z powrotem na górę i udać się do rozdroża o którym pisałam wyżej. I skręcić w drugą stronę. Po 30 minutach pieszej wędrówki znajdziecie się na Es Calo, które jest równie mocno warte zachodu! Najlepiej włączyć google maps i patrzeć na mapę!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom