Cala Mitjana, Majorka.

Cala Mitjana to średniej wielkości zatoka znajdująca się na północno-wschodnim wybrzeżu Majorki. Znajduje się ona pomiędzy dwoma zatokami Cala Estreta oraz Cala Torta. Jest to plaża nudystów, ale jest tutaj także coś dla miłośników sportów wodnych. Takich jak kajaki, paddle board, skakanie ze skałek. Nie zrozumcie mnie źle! Nie są one tutaj na wynajem, ale przybywa tutaj mnóstwo miłośników z własnym sprzętem!

Plaża jest piaszczysta, a widoki surowe. Moją faworytką zdecydowanie jest jej sąsiednia plaża – Cala Torta. Na obie wcześniej wymienione przeze mnie plaże można dostać się pieszo (kilka minut), ale także samochodem. Przy wszystkich plażach znajduje się szeroka droga, więc nie ma problemu z dojazdem samochodem! Na początku drogi są nierówne, ze względu na kamienie i nierówności (droga wymyta przez deszcze). Dojeżdżając do Cala Mitjana jedźcie do samego końca! Droga jest przejezdna, chociaż momentami może być wyboiście.

Zatoka jest idealnym miejscem dla osób poszukujących spokoju.

Zejście na plażę jest łagodne. Nie jest ona strzeżona. Nie ma tu barów ani restauracji, czy nawet toalet i prysznicy. Najbliższe sklepy znajdują się w miejscowości Arta, która jest oddalona od plaż o kilka kilometrów. Kiedy byłam na plaży (czerwiec) to jej dość spora część była pokryta glonami. Jest to dzika plaża, dlatego nie są one tutaj raczej czyszczone. Sytuacja może się jednak zmienić w zależności od władz gminy zajmującej się czyszczeniem plaż w tym regionie.

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom