Cala Fornells, Majorka.

Cala Fornells to zatoka, która mnie w sobie rozkochała od pierwszego wejrzenia. Dawno żadne miejsce nie zrobilo na mnie takiego wrażenia. Zatoczka jest mała, ale jest niesamowicie malownicza, pełna pięknych krajobrazów, a widoki z niej rozpościerają się na wybrzeże oraz plaże w miasteczku Paguera.

Na Cala Fornells składają się tak naprawdę dwie plaże: Cala Fornells oraz Calo de Ses Lisses, a dla chętnych nieopodal znajduje się zatoka o nazwie Calo des Monjo, na którą dojść można jedynie pieszo lub dopłynąć statkiem. Natomiast te dwie, wyżej wymienione zatoki są o wiele bardziej dostępne. Nie można tu dojechać autobusem, jednak z miasteczka Paguera, które znajduje się tuż obok jest to jedyne 15-20minut spacerem z pięknymi widokami. Do miasta Paguera można już swobodnie dojechać autobusami.

Sklepy, restauracje, toalety.

Przy zatoce znajduje się kilka hoteli, jednak by korzystać z ich toalet czy restauracji, trzeba być gościem hotelu. Jest tutaj także bezpłatny parking (należy jechać w górę zatoki). Jeśli chodzi o toalety, to niestety, ale tutaj ich nie ma. Latem mogą być tutaj postawione mobilne toalety dla turystów, jednak sama takich nie widziałam. Otoczenie zatoki jest bardzo zadbane i widać, że turyści tu przyjeżdżający to raczej starsze osoby lub rodziny z dziećmi. Osoby, które szukają pięknych widoków i spokoju.

Rejsy, leżaki i ceny.

Z tej zatoki można także wybrać się w rejs statkiem, który dopływa do Marineland – czyli czegoś w rodzaju parku rozrywki, w którym głównym atrakcją są pokazy zwierząt – na przykład delfinów. Czy polecam? Nie do końca – pamiętajmy, że miejsce zwierząt jest na wolności. Jeśli mowa o leżakach, to cena za leżak to 4,50 euro, to samo tyczy się parasola. Często bywa tak, że aby móc korzystać z leżaka, należy wykupić tak naprawdę oba i parasol, ze względu na to, że parasol wbudowany jest w beton lub wkopany głęboko w piach i nie da się go przenieść. Z tego względu mimo, że jest się samemu, należy wykupić cały zestaw, czyli dwa leżaki i parasol.

Jednym z piękniejszych widoków w Cala Fornells są zdecydowanie łodzie i jachty, czy też katamarany i żaglówki, których latem jest cała masa na wodzie. Cala Fornells słynie z przepięknych, krystalicznie czystych wód i spokoju. Plaża jest tuaj piaszczysto-żwirowa. W niektórych miejscach na zatoce wylany jest beton, na którym równiez można rozłożyć się z ręcznikiem. W wodzie pod stopami czuć kamienie, piasek oraz porastające kamienie glony – ze względu na to polecam wziąć tam ze sobą buty do pływania. Unikniecie w ten sposób poślizgnięcia! Woda jest tutaj płytka, więc jest to też świetne miejsce dla dzieci. W pobliżu jednak nie ma sklepów, więc polecam zaopatrzyć się w napoje i jedzenie wcześniej, w miasteczku Paguera, które znajduje się tuż obok.

Osiedle “las Aldeas” na Majorce.

Osiedle “las Aldeas” zaprojektowane zostało przez słynnego rosyjskiego architekta – Pedro Otzoup i wybudowane w 1976 roku. Na jego cześć, w głównej części osiedla, na ścianie wisi memorial. Architekt ten zaprojektował wiele willi na Majorce, w tym jedną, której włascicielka jest Claudia Shiffer. Jego projekty słyną z przepięknych kolorów, a także z tego, że budowane są na klifach, w pierwszej lini brzegowej. To osiedle to miejsce, do którego bardzo lubię wracać, ze względu na jego kolorystykę i umiejscowienie. Idealne miejsce na spacer czy obiad z ładnymi widokami, ponieważ znajduje się tutaj kilka restauracji! Co jeszcze bardzo podoba mi się w tym miejscu, to mnóstwo zieleni. Palmy, kaktusy, przyroda typowa dla Majorki. Musicie to zobaczyć sami, a tymczasem, zapraszam Was na zdjęcia.

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom