Cala del Mago.

Cala del Mago to zbiór kilku zatok oraz małego portu, położonych na południowym zachodzie Majorki. Bardzo polecam się Wam tam udać, bo zdecydowanie warto. To miejsce, poza tym, że jest przepiękne i malownicze, to ma do zaoferowania także tajemnicze jaskinie, w których znajduje się kapliczka.

Cala del Mago – główna plaża.

Główna plaża jest piaszczysta, a na wzgórzu znajduje się bezpłatny parking. Jest to również plaża dla nudystów. Na samej plaży znajduje się także bar z jedzeniem i przekąskami. Woda jest tutaj płytka i krystalicznie czysta, a widok rozpościera się na masę jachtów. Nawet zimą zbierają się tutaj łodzie i jachty, ponieważ ta zatoka ma naprawdę wiele wielbicieli.

Tuż obok tej plaży znajduje się kolejna zatoka Calo dels Reis. Nie ma tu zbyt dużo do opisywania, bo wygląd plaż jest bardzo podobny. Obie są też osłonięte niewysokimi klifami, po których można spokojnie się przejść na spacer i na punkty widokowe. Z zatoki Calo dels Reis jest także bardzo fajny widok na port Portals Vells.

Cala Portals Vells.

Główna plaża Portals Vells również ma bar na plaży, a parking znajduje się tuż za nią. Warunki na wszystkich plażach są bardzo podobne. Jedyne co je od siebie różni to wysokość klifów, które je otaczają oraz ustawienie parkingu czy baru. Wszystkie plaże są bardzo malownicze i jest to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić. Bardzo je polecam.

Caleta de Portals Vells.

Jest to kolejna zatoczka, bardzo mała, jednak równie malownicza. Zejście do niej jest nieco utrudnione, ponieważ trzeba przebrnąć przez kawałek klifu. Nie są to jednak ogromne wysokości, nie jest też stromo. Z jednej zatoki na drugą można dojść pieszo w jakieś 3 minuty. Między tymi zatoczkami znajduje się również stary bunkier, który latem na pewno okupowany jest przez turystów, którzy szukają cienia.

Cuevas de Portals Vells czyli jaskinie!

Aby dostać się na jaskinie należy przejść się pieszo właśnie na Caleta de Portals Vells, a następnie udać się na wzgórze i podążać szlakiem w stronę morza. W 4 minuty znajdziecie się w sporych rozmiarów jaskiniach, o których krąży pewna legenda…

W XV wieku żeglarze z Genui (w tym czasie między innymi Republika Genui walczyła o kontrolę nad Morzem Śródziemnym), którym groziło zatonięcie statku podczas ogromnego sztormu zaczęli się modlić o przeżycie do obrazu Maryi Dziewicy. Podczas modlitwy obiecali, że kiedy dotrą na ląd zbudują jej ołtarz na jej cześć. Burza się uspokoiła, a żeglarze dotarli na brzeg w pobliżu Portals Vells, a tam własnie postanowili wyrzeźbić ołtarz, który stoi tam do tej pory.

Idąc do jaskiń, możecie zauważyć, że są one prostokątnego kształtu. Jest tak ze względu na to, że z tego kamienia (między innymi) zbudowano katedrę La Seu w stolicy. Kamień nazywa się “el marés”, którego na Majorce jest cała masa. Do budowy katedry musieli go więc stamtąd jakoś zabrać i stąd te regularne kształty. Z biegiem czasu ołtarzy powstało więcej, a obrazu oczywiście brak. Jednak legenda i fajne miejsce do odwiedzenia nadal jest!

Jak dojechać na Cala del Mago?

Na Cala del Mago nie dojedzie się niestety autobusem. Jedyna możliwość to długa, piesza wędrówka lub samochód. Droga na Cala del Mago jest w dobrym stanie, jest tam jednak sporo ostrych zakrętów, a do tego jest czasami ciasno.

Warto więc jechać małą prędkością, by nie nadziać się na szalonych kierowców, którzy ścinają zakręty i zajmują dwa pasy. Muszę też tutaj napomknąć o tym, że na początku drogi na Cala del Mago (obok pól golfowych) znajdują się progi zwalniające, a dwa z nich są bardzo słabo oznaczone. Warto mieć to na uwadze w drodze powrotnej.

Latem na Cala del Mago może być naprawdę mało miejsca do parkowania, polecam więc wybrać się tam wcześnie rano lub późnym popołudniem.

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook, Instagram oraz YouTube

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania! Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce. Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom

Zapraszam Was także na mój kanał na YouTube, gdzie opowiadam o życiu na wyspie, a także ją pokazuję! Tutaj link: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw