Cala Banyalbufar to mała zatoka znajdująca się w miejscowości Banyalbufar.

Cala Banyalbufar zdecydowanie znacznie różni się od wszystkich innych na Majorce. Widać tutaj dużą ingerencję człowieka w jej wygląd. Jako, że zatoka leży u stóp gór Serra de Tramuntana, to wiadomym jest, że dostęp do niej był kiedyś na pewno o wiele cięższy. Plaża jest kamienista i betonowa, a na jej końcu znajduje się mały port. Na całej długości zatoki, na klifach zamontowane są siatki chroniące przed odłamywaniem się głazów i kamieni. Woda jest tutaj krystalicznie czysta, a widoki z plaży rozpościerają się także na tarasy uprawne.

Cala Banyalbufar.

Dlaczego ta plaża różni się od innych? Tym, czym ta plaża się wyróżnia to na pewno duża ingerencja człowieka w wygląd plaży. Zazwyczaj plaże na Majorce kojarzą się z pięknym, niemalże białym piaskiem, palmami, parasolkami i restauracjami przy deptaku. Tutaj nie znajdziecie nic z tych rzeczy. Plaża z rana schowana jest w cieniu, które rzucają ogromne klify. Na klifach widać siatki chroniące, a po przejściu przez kamienistą plażę przechodzimy na betonowy port, na którym najwygodniej byłoby rozłożyć ręczniki. To, co zdobi klify to również mini wodospad. Woda stamtąd spływająca wcześniej zbiera się w zbiornikach, z których korzystają miejscowi winiarze, do podlewania swoich upraw. Woda z wodospadu ocieka po starannie wyżłobionych kamieniach, które obrasta mech. Od wodospadu wieje przyjemny chłód.

Przy Cala Banyalbufar znajduje się parking.

Dojazd na plażę jest prosty. W samym mieście znajdują się miejsca parkingowe, jednak można skorzystać także z płatnego parkingu, znajdującego się w głąb miasteczka. Koszt znajdziecie na zdjęciu poniżej! Kolejny parking znajduje się tuż przy zejściu na plażę Cala Banyalbufar. Może tam jednak zabraknąć miejsca, ponieważ nie należy on do największych. Zejście na plaże jest łatwe, ponieważ prowadzą do plaży szerokie schody. Na plaży jednak poruszanie się boso lub w sandałkach może sprawić problem, polecam więc zabrać ze sobą wygodne buty do chodzenia i do pływania!

W okolicy Cala Banyalbufar znajdują się 3 inne plaże.

Są to Playa Port des Canonge, Playa de Son Bunyola oraz Playa Punta Roja. Znajduje się tam również mnóstwo punktów widokowych. Po drodze do miasteczka Banyalbufar warto zatrzymać się na wszytskich punktach widokowych. Nie są one specjalistycznie oznaczone, wystarczy wolno jechać i zjeżdżać w każdym możliwym miejscu. Tam gdzie jest miejsce do parkowania, tam na pewno znajduje się piękny widok! 🙂

Co warto zobaczyć w okolicy Cala Banyalbufar?

Banyalbufar: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/banyalbufar/
Puerto de Soller: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/puerto-de-soller/
Valldemossa: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/valldemossa-majorka/
Willa Raixa: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/willa-raixa/
Jardines de Alfabia: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/jardines-de-alfabia-majorka/
Palma de Mallorca: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/palma-de-mallorca/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom

cala banyalbufar