Playa Formentor na Majorce

Playa Formentor to szeroka, aczkolwiek niezbyt duża plaża na Majorce. Zdecydowaną zaletą tej plaży jest to, że jest ona piaszczysta, co raczej nie zdarza się w tej okolicy. A mowa tu o przepięknej okolicy Formentor. Playa Formentor otoczona jest przepięknym sosnowym lasem, strefami naturalnymi i cudownymi górami Serra de Tramuntana, których krajobraz wpisany jest na listę UNESCO. Biały piasek pod stopami, krystalicznie czysta, płytka woda, bryza morska, lekki wiatr i wakacyjny klimat. Czego chcieć więcej? Pięknych widoków? Macie to zagwarantowane wybierając się na Playa Formentor. Wiecie, jakie było moje pierwsze skojarzenie, po zobaczeniu tego miejsca? Tajlandia.

To miejsce schowane jest delikatnie w zatoce, dzięki czemu zarówno po lewej, jak i po prawej stronie znajdują się niskie góry porośnięte miejscową przyrodą. Co prawda, latem jest tu cała masa ludzi, jednak zdecydowanie warto tu przyjechać. Parkingi znajdują się tuż za plażą, ostrzegam, że nie jest tanio. Muszę dodać, że w wysokim sezonie wjazd na Formentor jest zabroniony w godzinach od 10:00 do 18:00. Z tego powodu serdecznie polecam wybrać się na Playa Formentor autobusem, lub samochodem do godziny 10, lub po 18.

Co robić w okolicach Playa Formentor?

Koniecznie wybierzcie się nad dzikie zatoki w okolicy, czyli Cala Fuguera oraz Cala Murta. Wypad na Formentor nie może zakończyć się bez odwiedzenia najdalej na północ wysuniętego punktu na Majorce, czyli Cap de Formentor. Wracając do domu zajedźcie na punkt widokowy Mirador Es Colomer oraz wieżę strażniczą Talaia d’Albercutx! Jeżeli szukacie wrażen nieco dalej, to polecam miasteczko Pollensa, Alcudia oraz najdłuższą plażę na Majorce, czyli Playa de Muro.

Kochani czytelnicy! Jak zwykle czekam na Wasze komentarze. Koniecznie dajcie znać, czy udało Wam się dotrzeć na plażę Playa Formentor i jakie są Wasze wrażenia z tego rajskiego miejsca. 🙂

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/