Museo la Granja na Majorce

Museo la Granja to moim zdaniem miejsce warte odwiedzenia, jeżeli wybieracie się na Majorkę i lubicie poznawać miejscową historię, kulturę, kuchnię i to dodatkowo pośród przepięknych widoków. Muzeum znajduje się tuż obok przepięknej, lokalnej miejscowości Esporles na południowym zachodzie wyspy. Wizyta w Museo la Granja pozwoli Wam odkryć tradycyjną Majorkę i poznać jej dziedzictwo. To miejsce oferuje nie tylko zwiedzanie ozdobionych dziełami ścian budynku, ale także pozwala na poznanie tworzenia miejscowego rzemiosła od środka.

Od X do XVII wieku w Museo la Granja wykonywano rzemiosło, a osoby zamieszkujące to miejsce prowadziły tutaj bogate życie rolnicze. Rzemiosła tu wykonywane to między innymi tkactwo, wyrabianie oleju, produkcję papieru. W samej posiadłości znajdują się także typowe dla normalnego domu pomieszczenia, takie jak kuchnie, sypialnie, pokoje rozrywkowe, ale także niecodziennie, takie jak na przykład sala tortur. Sam budynek robi już ogromne wrażenie, ale to nie jedyna atrakcja oferowana w Museo la Granja.

Kolejną częścią posiadłości, którą warto odwiedzić, są tutejsze ogrody. Są one bujne, posiadają naturalne wodospady, a także strumień, który biegnie oczywiście przez przepiękne góry Serra de Tramuntana. W ogrodach muzeum znajdują się też zwierzęta hodowlane. To świetna atrakcja także dla dzieci, które nie dość, że mogą dowiedzieć się czegoś więcej o danym miejscu, to także nacieszyć oczy dzikimi stworzeniami. Museo la Granja to miejsce, w którym nie tylko odbywają się wizytacje turystyczne, ale organizowane są tutaj także śluby, bankiety oraz inne uroczystości.

Jakie są godziny otwarcia i ceny za wejście do Museo la Granja?

Zanim przejdziemy do cen i godzin otwarcia, chciałabym Wam jeszcze zaznaczyć, że w cenie poza ogrodami i posiadłością, będziecie mieli okazję również zobaczyć na żywo, jak pracują miejscowi rzemieślnicy. Na miejscu są: kowal, tokarz, garncarz, tkacz oraz kilku innych ciekawych postaci, które na pewno Was czegoś nauczą! W ogrodach znajduje się wiele gatunków roślin i zwierząt typowych dla Majorki. Na co zdecydowanie warto zwrócić uwagę, to czarna świnia, którą można spotkać bardzo rzadko. To właśnie z tego gatunku świni produkuje się miejscowe wyroby mięsne takie jak sobrassada, llonagnissa, camaiot. Co ciekawe, w Museo la Granja będziecie mieli okazję skosztować miejscowe wyroby mięsne, serowe, dżemy, chleb figowy, czy miejscowe wino.

Museo la Granja na swoim terenie posiada także przepiękne tarasy oraz restaurację, z których można korzystać podczas godzin otwarcia muzeum.

Godziny otwarcia:
Lato:
10:00 – 19:00 (ostatnie wejście o 17:30)
Zima:
10:00 – 18:00 (ostatnie wejście 16:30)
Museo la Granja otwarte jest codziennie.

Ceny:
16,50 euro za osobę dorosłą
10 euro za dziecko

Oficjalna strona internetowa: https://www.lagranja.net/en/

Co robić w okolicach Museo la Granja?

Okolice Museo la Granja są niezwykle malownicze i zdecydowanie polecam Wam odwiedzić takie miejsca jak: Esporles, Cala Estellencs, Port del Canonge, Valldemossa, Deia, Cala Deia. Serdecznie zapraszam do sekcji komentarzy wszystkie osoby, które miały okazję odwiedzić to przepiękne miejsce! Wyraźcie swoją opinię w komentarzach, dzięki czemu inni czytelnicy będą mogli skorzystać z Waszych rad!

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/