Cala Figuera, Majorka.

Cala Figuera znajduje się na mapie Majorki w dwóch miejscach. W tym poście pod lupę bierzemy zatokę portową Figuera, która znajduje się na południu wyspy, w gminie Santanyi. Zatoka ta znajduje się niedaleko miejscowości takich jak Cala D’or, Portopetro, Cales de Mallorca czy Colonia de Sant Jordi. Jeśli wybierasz się na swoje wakacje w tamte okolice, to zdecydowanie warto zajrzeć również na Cala Figuera.

Zatoka Cala Figuera to raczej mniej oblegane przez turystów miejsce.

Mam tu jednak na myśli nocleg, ponieważ okolica jest niesamowicie malownicza. Nie ma tu zbyt wielu hoteli i innych obiektów noclegowych. Natomiast znajduje się tu kilka restauracji. Cala Figuera jest miejscem przepięknym, idealnym na romantyczny spacer lub oglądanie zachodu słońca. Zatoka jest ciasna i dosyć mała, znajduje się tutaj mnóstwo łódek i garaży z drzwiami o różnych kolorach, ciągnących się aż po sam koniec zatoki.

Cala Figuera to na pewno spokojne i ciche miejsce, w które warto się wybrać przejazdem. Roi się tutaj od rybaków i miłośników sportów wodnych, czy też właścicieli luksusowych jachtów. Zatokę otulają średniej wysokości klify, które obrośnięte są w typową dla Majorki naturę. Nie zabraknie też oczywiście wysokich, pokrzywionych sosen!

Jak port, to także koty!

Znajduje się ich tutaj mnóstwo, codziennie na pewno dokarmiane są przez rybaków. Są jednak dzikie, raczej brudne i często chore lub pogryzione. Poza masą kociaków, w porcie od razu oczom ukazują się wielkie sieci rybackie, o różnych kolorach i splotach. Zazwyczaj w miasteczkach portowych często można zauważyć rybaków, którzy zajmują się składaniem sieci. Jest to na pewno niewdzięczna praca, bardzo czasochłonna.

W miejscowości Cala Figuera był kręcony serial White Lines!

Serial White Lines możecie obejrzeć na Netflixie, kręcony jest w wielu miejscach na Majorce. Między innymi właśnie na zatoce rybackiej Figuera, w restauracji Illeta w miejscowości Sant Elm oraz w wielu wielu innych miasteczkach. Scena w Cala Figuera kręcona jest wraz z obchodami święta patronki rybaków – La Virgen del Carmen. W serialu odbywa się wtedy procesja! Możecie więc zauważyć jak wyglądają obchody patronki miasteczek portowych i rybaków!

Zatoka Cala Figuera nie nadaje się do plażowania.

Jednak na pewno znajdą się tutaj osoby, które tego próbują. Ta przepiękna zatoka to starodawne miasteczko rybackie, z świetnie zachowanymi domami rybackimi. W porcie cumuje wiele łódek i jachtów, więc nie jest to najbezpieczniejsze miejsce do pływania. Jednak zdecydowanie, dzięki strukturze zatoki – klify i kamieniste podłoże, znajdzie się tutaj wiele ciekawych odmian stworzeń wodnych dla miłośników nurkowania. My, podczas naszego spaceru widzieliśmy sepię oraz płaszczkę! Co zdarza się naprawdę rzadko, haha!

Miejsca w okolicy Cala Figuera, które mogą Cię zainteresować:

Plaża Es Trenc: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/playa-es-trenc/
Punkt widokowy Es Pontas: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/mirador-es-pontas/
Ukryty basen w skałach: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/naturalny-basen-na-majorce/
Botanicactus, ogrody kaktusowe: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/botanicactus-majorka/
Calo des Moro: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/calo-des-moro/
Cala S’almonia: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-salmonia/
Park naturalny Mondrago: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/parc-natural-de-mondrago/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom