Faro de Capdepera, Majorka.

Faro de Capdepera to latarnia morska znajdująca się w regionie Capdepera. Niedaleko plaży Cala Ratjada. Zdecydowałam się napisać osobny post o Faro de Capdepera, ze względu na krajobrazy znajdujące się wokół niego. Wielokrotnie wspominałam, że Capdepera to niezwykle malownicza okolica i to na dodatek jedna z tych, do których uwielbiam wracać. Znajduje się tam mnóstwo pięknych plaż i zatok, roi się tam od rozrywki, znajdzie się kilka wartych odwiedzenia zabytków i cały rejon jest niezwykle zielony.

Faro de Capdepera – dlaczego warto zobaczyć tą latarnię morską?

Faro de Capdepera, razem z latarnią znajdującą się na sąsiedniej wyspie – Menorca, o nazwie Faro d’Artrutx tworzą kanał, który oddziela dwie wyspy w najwęższym ich punkcie. Latarnia ta pełni więc istotną funkcję na wyspie. Warto ją odwiedzić, ponieważ okolica jest malownicza. Znajduje się tam również niebieski szlak pieszy. Wiele osób wybiera przejście do Faro de Capdepera właśnie pieszo. Latarnia znajduje się na szczycie niskiej góry, a wejście na nią jest łagodne. Można tam również wjechać samochodem. Na miejscu znajdzie sie kilka miejsc parkingowych.

Faro de Capdepera.

Serdecznie polecam przejść się niebieskim szlakiem (namalowany na skałach) na pobliskie klify. Zajmie to około 20 minut. Może tam wiać mocny wiatr, a szlak nie jest zabezpieczony żadnymi barierkami. Spacer może okazać się niebezpieczny dla dzieci, zwłaszcza, jeśli stracicie je na chwilę z oczu. Widoki z klifów rozpościerają się na wybrzeże Cala Ratjada i okolice. W okolicy nie ma żadnych sklepów ani toalet. Najbliższe znajdziecie właśnie w Cala Ratjada. Idealne miejsce na przejażdżkę, zachód słońca lub i świtanie! 🙂

Co zobaczyć w okolicy Faro de Capdepera?

Cala Ratjada: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cala-ratjada-son-moll/
Cala Agulla: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cala-agulla-majorka/
Zatoka Cala Mesquida: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cala-mesquida/
Sa Font de Sa Cala: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/sa-font-de-sa-cala-majorka/
Cala Gat: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cala-gat-majorka/
Castell de Capdepera: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/castell-de-capdepera-majorka/
Canyamel: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/canyamel/
Cuevas de Arta: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cuevas-de-arta/
Costa de los Pinos: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/costa-de-los-pinos/
Wynajem aut na Majorce: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/wynajem-aut-na-majorce/
Co warto wiedzieć przed wyjazdem na Majorkę: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/majorka-2020-co-warto-wiedziec/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom