Canyamel, Majorka.

Canyamel to naprawdę przepiękna i spokojna okolica na Majorce. Uwielbiam wracać do tego miejsca, a kiedy przyjechałam tu po raz pierwszy, to zamarzyłam, by tu zamieszkać. Osiedle oczywiście jest bardzo drogie i luksusowe. Okolica Canyamel nie ma do zaoferowania obfitego życia nocnego, mnóstwa hoteli i restauracji. Tutaj znajdziesz umiarkowany spokój i możesz być pewny, że widoki powalą Cię z nóg.

Historia Canyamel.

Zacznijmy od historii tego miejsca. Ponoć nazwa Canyamel wzięła się od tego, że za dawnych lat hodowano tam trzcinę cukrową. Ze starożytnej łaciny Canyamel oznacza mniej więcej: trzcina cukrowa i miód. Poza tym, nazwa Canyamel brzmi podobnie do Caramel (z ang.) czy Caramelo – co po hiszpańsku oznacza cukierek. Na tamtejszej plaży znajdziecie charakterystyczny mostek, pod którym płynie rzeka Torrente de Canyamel. Ma ona 8 kilometrów i ciągnie się aż od miejscowości Arta.

Co zobaczyć w okolicy Canyamel?

Poza tym, że jest przepiękną okolicą, znajduje się wśród naprawdę świetnych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc na Majorce. Zwłaszcza, że z Canyamel nie dzieli Was do nich zbyt duża odległość. Między innymi, przepiękna miejscowość Sa Font de Sa Cala https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/sa-font-de-sa-cala-majorka/ , Cala Ratjada i Son Moll https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-ratjada-son-moll/ , Cala Gat https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-gat-majorka/, Cala Agulla https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-agulla-majorka/ , Cala Mesquida https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/plaza-cala-mesquida-majorka/ . Warte odwiedzenia Faro de Capdepera (czyli latarnia morska), przepiękne miasto Arta, Castell de Capdepera (czyli przepiękny zamek) https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/castell-de-capdepera-majorka/, czy znajdujące się w samej miejscowości jaskinie Cuevas de Arta https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cuevas-de-arta/ . Niedaleko znajduje się także kolejne przepiękne miasteczko, Costa de los Pinos. Równie luksusowe i ciche. Kryjące w sobie mnóstwo kamienistych, dzikich zatoczek, bardzo rzadko odwiedzanych przez turystów.

Plaża Canyamel.

Plaża jest duża i piaszczysta. Znajduje się na niej bar i można się tu oddać wielu sportom wodnym. Latem widoki z plaży będą rozpościerać się na jachty i statki wycieczkowe. Jeśli jesteś fanem wycieczek statkiem, to zapraszam na post, w którym opisuję rejsy na Majorce https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/rejsy-na-majorce/ . A tutaj link, do firmy, która zajmuje się rejsami właśnie w Canyamel. Między innymi na odcinku Cala Ratjada – Cuevas de Arta. https://www.excursions-lamallorca.com/ausfluege/shop/jungle-boat/. Zimą plaża jest pusta i spokojna. Widoki z plaży to także widoki na przepiękne klify, po lewej surowe skały Cuevas de Arta, a po prawej piękne góry, zarośnięte lasem, z kilkunastoma willami. Naprawdę uwielbiam to miejsce. Jest tam naprawdę przepięknie i malowniczo. W okolicy znajdzie się kilka hoteli oraz restauracji. Dla większych atrakcji warto udać się do Cala Ratjada lub Cala Millor https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-millor-mallorca/, gdzie życie nocne jest nieco głośniejsze.

Ukryte zatoki Canyamel.

Tak samo, jak Costa de los Pinos, Canyamel też ma swoje, ukryte zatoki. Jedna z nich jest betonowa (na google maps pod nazwą Cala Serch, jednak w rzeczywistości nie prowadzą do niej żadne znaki, dopóki nie dotrzemy do hotelu (Baixada), z którego można do niej zejść), a druga kamienista, obie są warte zachodu. Poniżej przedstawie Wam ich zdjęcia, razem z załączoną pod spodem mapką, gdzie je znaleźć. Pierwsza, betonowa, Cala Serch jest średnio dostępna. Droga na nią jest oznaczona chociażby z parkingu hotelowego Baixada. Druga zatoczka widoczna jest z punktu widokowego przy jaskiniach Cuevas de Arta. By się tam dostać, musimy odnaleźć zejście przy parkingu do jaskiń. Następnie po kilku minutach spaceru po skałach, dojdziemy do kamienistej zatoki. Zejście jest ciężkie, na pewno nie dla dzieci. Jeśli lubisz tajemnicze, dzikie zejścia, to jest to coś dla Ciebie.

Zatoki w Canyamel.

Social Media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom