Cala Mesquida

Cala Mesquida to kolejna plaża znajdująca się na północnym wschodzie Majorki. Postanowiłam ją odwiedzić podczas mojej wycieczki na Cala Agulla. Jako, że znajdują się obok siebie, nie mogłam sobie tego odpuścić. Plaża Cala Mesquida zrobiła na mnie wrażenie, ze względu na to, że wyróżnia się na tle innych Majorkańskich plaż. Przypomina bardziej surowe Wyspy Kanaryjskie niż Majorkę. Miejscowość Cala Mesquida to bardzo cicha i malownicza okolica. Wybrałabym to miejsce tylko, jeśli chciałabym spędzić moje wakacje w mało obleganym i bardzo cichym miejscu.

Plaża Cala Mesquida również posiada strefy naturalne.

Nie można ich przekraczać. Od plaży oddziela je sznur, za który nie można przejść. Nieposzanowanie natury, zwłaszcza w strefach naturalnych, grozi dużym mandatem. Plaża jest naprawdę duża jak na Majorkę. Jest tam budka ratownicza, leżaki do wynajęcia i sprzęty do sportów wodnych. Na tyłach plaży znajduje się bar. Nie ma tam specjalnego parkingu, jednak auto można zaparkować przy chodnikach i hotelach oraz na pobliskich parkingach. Do Cala Mesquida można dojechać także autobusem. Z przystanku do plaży idzie się ok. 10 minut.

Woda na plaży Cala Mesquida jest klarowna.

To, co mnie zdziwiło na plaży to dziwny spad przy samym brzegu. Oznacza to tyle, że jeśli jesteś na plaży z dziećmi, to ciężko będzie je kontrolować z ręcznika/leżaka. Nie będzie ich po prostu widać. Woda nie należy do najpłytszych. Zależy to również od okresu, w którym tam będziesz. Plaża nie posiada niebieskiej flagi. W skali od 1 do 10, krystaliczność wody oceniłabym na 7.5. Wiadome jest jednak, że w piękny, mało wietrzysty dzień woda będzie czystsza! Do plaży schodzi się schodami. Na plaży znajdują się prysznice oraz toalety. Można tu wynając sprzęt do różnych sportów wodnych, a cena leżaków to 15.80 euro za cały dzień. Na klifach nad plażą wybudowane są hotele oraz restauracje. W jednej z restauracji znajduje się punkt widokowy. Niedaleko plaży znajdują się dwa sklepy, w których można zaopatrzyć się w jedzenie i picie. Ceny nie są jednak atrakcyjne, jak na Majorkę.

Tak jak Cala Agulla, Cala Mesquida należy do wyjątkowo chronionej strefy naturalnej.

Dlatego polecam zwrócić uwagę na to, co po sobie zostawiacie na plaży oraz utrzymywanie miejsca w czystości. Tak jak pisałam wyżej, na strefy naturalne nie można wchodzić. Dlatego został tam specjalnie zbudowany deptak, po którym można przejść, podziwiając przy okazji niesamowite widoki. Cala Mesquida to zdecydowanie plaża, którą warto odwiedzić będąc na Majorce. Serdecznie Wam polecam tam wpaść, zwłaszcza jeśli będziecie w okolicach Cala Ratjada czy Cala Agulla! Jest tutaj też możliwość wycieczek konnych, w Rancho Bonanza!

Co robić w okolicy Cala Mesquida?

Zdecydowanie polecam udać się do średniowiecznego miasteczka Capdepera, oraz zwiedzenie tamtejszego zamku Castell de Capdepera. Polecam równiez udać się na sąsiednią plażę Cala Agulla oraz zahaczyć o luksusowe miasteczko Cala Ratjada i poboczne Son Moll i Font de sa Cala. Zapraszam Cię do zapoznania się z postami poniżej:
Cala Ratjada i Son Moll: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-ratjada-son-moll/
Cala Gat: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cala-gat-majorka/
Castell de Capdepera: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/castell-de-capdepera-majorka/
Cala Agulla: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-agulla-majorka/
Sa Font de Sa Cala: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/sa-font-de-sa-cala-majorka/
Canyamel: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/canyamel/
Cuevas de Arta: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cuevas-de-arta/
Costa de los Pinos: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/costa-de-los-pinos/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom