Wakacje na Ibizie.

Wakacje na Ibizie wydają się świetnym pomysłem dla imprezowiczów, ale czy tylko? Zaczniemy od kilku informacji, które warto znać zanim wyjedzie się na tą przepiękną wyspę. Mało osób wie, że tak naprawdę hiszpańska nazwa wyspy to Eivissa, nie Ibiza. Stolicą wyspy Ibiza jest miasteczko o tej samej nazwie i mieszka tam około 50 tysięcy osób. Wyspa ma tylko 572km2! Kiedy wejdziecie na google maps możecie zobaczyć, że ta wyspa jest naprawdę malutkich rozmiarów. Na Ibizie mieszka łącznie około 150 tysięcy mieszkańców. Dla porównania – na Majorce mieszka około miliona osób.

Wyspa jest szeroka na 41 km i długa na 15km. Najwyższy szczyt, o nazwie Sa Talaia ma jedyne 475 metrów wysokości. To bardzo mało, prawda? Od Majorki dzieli ją jedyne 80km. Bardzo słynnym miejscem tuż obok Ibizy jest także maleńka wyspa Formentera z niesamowicie rajskimi plażami. Formentere od Ibizy dzieli jedyne kilka kilometrów. Można więc swobodnie popłynąć tam łodzią. Ibiza leży na morzu śródziemnym. Jest to hiszpańska wyspa należąca do archipelagu Balearów. I jest ona trzecia co do wielkości.

Co robić na Ibizie?

Na Ibizie poza świetnymi imprezami, na których można się bawić do białego rana, można również zwiedzać. Tylko co, skoro wyspa jest tak mała? Chociażby przepiękne stare miasto oraz miasteczka portowe. Znajdują się tutaj chociażby takie miejsca jak park narodowy Ses Salines, czyli solanka, na którą przylatują flamingi. Jest to dla nich idealne miejsce do odpoczynku. Jest to miejsce, gdzie wydobywa się sól.

Wakacje na Ibizie na pewno kojarzą się także z hipisami. W latach 60 i 70 dwudziestego wieku Baleary przeżywały wielki boom turystyczny. To wtedy na wyspy zjechało się mnóstwo turystów. Hipisów znaleźć można także na Majorce, ale to jednak Ibiza z tego słynie. Odbywają się tam cotygodniowe hippie targi, na których można kupić rękodzieło oraz wiele innych przedmiotów, żywności czy także pamiątki. Nie muszę tutaj chyba wspominać o tym, że jest tu sporo cudownych plaż i zatok, które koniecznie trzeba zobaczyć!

Ibiza ma też dwie cudowne atrakcje, których nie ma żadna inna wyspa Balearów. Oglądanie zachodu słońca na punkcie widokowym Es Vedra oraz wycieczka na wyspę Formentera. Jeśli wpiszecie na instagram #ibiza, to na pewno zobaczycie masę zdjęć z zachodu słońca na Es Vedra. Jest to topowe miejsce, a w pełnym sezonie zachód słońca ogląda się z masą innych ludzi wokół. Natomiast Formentera, to malutka wysepka z przepięknymi, rajskimi plażami. Jest bardzo mała i można się na nią dostać łodzią. Wygląda bardzo rajsko. Jest tam bardzo płytka woda i do tego krystalicznie czysta. Myślę, że to miejsce, które zdecydowanie trzeba odwiedzić podczas wakacji na Ibizie.

Co jeszcze może Was zainteresować?

Mieszkam na Majorce od 2018 roku i odkąd się tu przeprowadziłam, zaczęłam prowadzić bloga o tematyce wyspy. Po kilku latach tutaj, stwierdziłam, że to dla mnie za mało i chcę rozwinąć skrzydła. Postanowiłam więc poszerzyć mojego bloga o wiadomości i posty z reszty wysp Balearów. Na moim blogu na tą chwilę możecie znaleźć wszystkie możliwe informacje o Majorce (no dobra, nie wszystkie możliwe, haha, ale na pewno zaspokajające ciekawość).

Prowadzę także instagrama, facebooka oraz kanał na YouTube, gdzie możecie znaleźć odcinki tematyczne o Majorce i zobaczyć jak wygląda Majorka z lotu ptaka, ale także i moim, ludzkim okiem ;). Zapraszam Was serdecznie!
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
FACEBOOK: https://www.facebook.com/VacayModeCom
YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

A TUTAJ ZAPRASZAM WAS NA KANAŁ PK TRAVEL, KTÓRZY BYLI NA IBIZIE I ZROBILI SUPER SERIĘ NA SWOIM KANALE: