Platja Port des Canonge na Majorce.

Platja Port des Canonge to bardzo malutka plaża, mieszcząca się w porcie rybackim. Nie znajdziecie tutaj żadnych serwisów, nie ma tutaj ratownika, wypożyczalni leżaków, czy toalety. Ciężko też o restauracje — najbliższą znajdziecie w miasteczku o tej samej nazwie, które znajduje się tuż obok. Jednak to, co przyciąga do tego miejsca, to piękne krajobrazy i krystalicznie czysta woda, a co najlepsze — mniejsza ilość turystów. To wszystko ze względu na to, że to miejsce jest dość ciężko dostępne.

Na Platja Port des Canonge nie dojedzie się autobusem. Jedyna możliwość, to zatrzymanie się w miasteczku Banyalbufar i piesza wędrówka, która łącznie trwa nieco ponad godzinę. Jednak jeżeli zdecydujesz się na wyprawę samochodem, możesz swobodnie zaparkować samochód blisko plaży i to bezpłatnie. Zdecydowanie polecam Wam zabrać tu ze sobą buty do pływania i maski do snorklingu. Warunki są tutaj idealne do przyglądania się życiu morskiemu.

Co warto zobaczyć w okolicy Port des Canonge?

Tak jak wspominałam wyżej, niedaleko znajduje się małe, ale za to bardzo urocze miasteczko — Banyalbufar. Słynnne ze swoich win i uprawianego tutaj gatunku winogrona. W nieco dalszej odległości znajdują się miasteczka takie jak Valldemossa, czy Son Bunyola. Warto też zastanowić się nad odwiedzeniem Museo de la Granja, które oferuje nie tylko zwiedzanie muzeum, ale także posiada przepiękne ogrody i daje możliwość degustacji lokalnych win i wyrobów.

Platja Port des Canonge charakteryzuje się także nietypowym wyglądem. Plaża jest kamienista i leży u stóp gór Serra de Tramuntana, co oznacza przepiękne i kontrastujące widoki. To miejsce niegdyś służyło miejscowym, jako parking dla łodzi, co łatwo można zauważyć po typowych dla Majorki “domkach rybackich”. Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam takie miejsca. Uważam, że mają duszę i są naprawdę oryginalne. Uważam także, że w takich małych miejscowościach górskich, gdzieś na uboczu, można poznać prawdziwą, lokalną Majorkę.

A Wy? Co sądzicie o tym miejscu? Byliście kiedyś w tym miejscu, polecacie je innym, czy raczej odradzacie?

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/