Wakacje z psem na Majorce.

Wakacje z psem na Majorce to dla niektórych osób duża przeszkoda. Sama wiem o czym mówię, ponieważ mam dwa koty i podróżowanie z nimi byłoby ogromnym wyzwaniem. Ostatecznie zdecydowałam się, że moje pupile lepiej zostawiać na miejscu niż brać je w podróż, dla ich własnego bezpieczeństwa i spokoju. Koty jednak mają zupełnie inną naturę niż psy. Koty chodzą własnymi ścieżkami, kiedy psy są zawsze przy nodze ukochanego właściciela i każda rozłąka jest dla nich przykrym doświadczeniem. Oczywiście u kotów jest podobnie, jednak znoszą to nieco lepiej.

W tym poście nie chcę skupiać się na tym, gdzie spędzić wakacje z psem lub jakie hotele przyjmują psy na Majorce. W tym poście skupię się bardziej na tym co wolno, a czego nie wolno. A także opiszę co nieco na temat plaż dla psiaków. Dodam jednak kilka informacji o tym, jak wygląda podróżowanie z pupilem oraz jak do podróżowania się przygotować. Jeśli natomiast ciekawi jesteście, gdzie można szukać noclegu z pupilem, zajrzyjcie na stronę booking.com i wybierzcie w filtrach opcję wyszukiwania z psem! 🙂 A więc jak mogą wyglądać wakacje z psem na Majorce?

Latanie samolotem z pupilem.

Kiedy orientowałam się jak przewieźć kociaki samolotem, dowiedziałam się, że muszą mieć wszczepiony czip oraz muszą mieć odpowiednie szczepionki. Ostatnia szczepionka musi zostać wstrzyknięta 2 tygodnie przed wylotem. Oczywiście, to wszystko może różnić się w zależności od miejsca zamieszkania. Nie jestem w tej dziedzinie specjalistką, sama szukałam informacji w internecie, a i tak najwięcej dowiedziałam się u weterynarza. Warto też zapytać go o leki uspokajające dla pupila.

Dlatego serdecznie polecam Wam udać się do weterynarza i wypytać co i jak. Ważne jest też to, że nie wszystkie linie lotnicze godzą się na zabranie ze sobą pupila. Przykładowo, Ryanair nie zezwala na podróżowanie ze zwierzakiem. Więc jeśli chcecie lecieć na Majorkę z pupilem, musicie wybić sobie z głowy tanie linie lotnicze. Warto też dowiedzieć się jakie wymiary klatki dla psa przyjmuje samolot, a także jaką maksymalną wagę może mieć pies. Dowiedziałam się również, że podczas kupna biletów należy najpierw zadzwonić do danej linii lotniczej i zapytać, czy na dany lot jest w ogóle miejsce dla naszego zwierzaka. Może okazać się, że w danym samolocie limit zwierząt jest już pełny.

Jakie są ceny biletów dla zwierząt?

Tutaj ciężko jest się wypowiedzieć, ponieważ to wszystko znów zależy od linii lotniczej. Zazwyczaj na stronach danej linii są cenniki, gdzie wszystko jest rozpisane w tabelach. W moim przypadku cena za jednego kociaka wynosiła 60 euro. Tutaj zostawiam Wam link do bloga, na którym wszystko jest świetnie opisane: https://fajnyzwierzak.pl/porady/pies-w-samolocie-krok-po-kroku-jak-zaplanowac-lot-z-psem/.

Plaże dla psów na Majorce.

Na Majorce na większości plaż jest zakaz wprowadzania zwierząt. Przed każdą plażą znajduje się tablica z regulaminem, na której wypisane są zasady. Zazwyczaj pojawia się tam znak „zakaz psów”. Jest to dość spore utrudnienie dla właścicieli czworonogów, bo psiaki, w większości uwielbiają zabawę na plaży. Na Majorce znajduje się tylko osiem plaż, na które można zabrać psa przez cały rok. Są to:
Playa de Es Carnatge (Palma), Cala Blanca (Andratx), Playa de Llenaire (Pollensa), Playa de Na Patana (Santa Margalida), Cala Gamba (Palma), Cala dels Gats (Cala Ratjada), Playa Canina De Punta Marroig (Palma Nova) oraz malutka zatoka w miejscowości Costa de los Pinos, pomiędzy Port Verd a Playa de Sa Marjal.
TUTAJ ZOSTAWIAM MAPKĘ, NA KTÓREJ ZAZNACZYŁAM WSZYSTKIE PLAŻE: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=13KPbTJH6ERbsDFqEatjL80DrNNnWSUjg&usp=sharing

Wiele jednak zmienia się poza sezonem. Wiadomo, psy nie są mile widziane na plaży, kiedy latem jest na niej masa turystów. Są tam wtedy dzieci, osoby starsze, niepełnosprawne lub po prostu nietolerujące psów. Nie da się dogodzić wszystkim, a zwierzaki jednak podbiegają do innych, chcą się bawić i nie patrzą na to, czy na kogoś chlapią lub komuś brudzą ręcznik. Jeszcze gorzej – wyjadają jedzenie z plecaka turysty, zamiast właściciela. Nie wspominając już o potrzebie załatwianie się.

Na jakie plaże można zabrać psa poza sezonem na Majorce?

I tutaj mamy duży plus, ponieważ poza sezonem. Od Października aż do Kwietnia (włącznie), na wielu plażach dozwolone jest wpuszczanie psa. Wtedy na Majorce są pustki, dla wielu osób plażowanie i kąpiele w wodzie nie wchodzą w grę, ponieważ robi się chłodniej. Wtedy na plaże wkraczają szczęśliwe czworonogi. Ważne jest jednak to, by po nich sprzątać. Jeśli nasz pupil nasika na piasek, powinniśmy zalać to wodą. Jeśli zrobi kupę – musimy ją zebrać w woreczek i wyrzucić do odpowiedniego śmietnika. Na niektórych plażach pies musi być na smyczy, a na innych może zostać puszczony wolno, z poszanowaniem innych.

Wracając do załatwianie się psów – tutaj muszę też wspomnieć o tym, że na Majorce na ulicy również jest obowiązek sprzątania po swoim psie. Mowa tu o obu potrzebach fizjologicznych. Właściciele czworonogów noszą ze sobą butelkę wody oraz woreczki przywiązane do obroży lub do smyczy psa. Pamiętajcie, by sprzątać po swoich zwierzakach!

Wracając do tematu plaż, NIE WSZYSTKIE PLAŻE pozwalają na zabawę psów na plaży po sezonie. W rejonach: Andratx, Pollensa, Capdepera psy mogą bawić się na plaży od Października do Kwietnia, natomiast w rejonie Alcudia dopiero od Listopada do końca Lutego. Te dane zmieniają się z roku na rok i tak naprawdę, najlepiej dowiedzieć się najnowszych regulacji w miejscowych ratuszach (ayuntamiento). We wszystkich innych gminach na Majorce psy mają zakaz wstępu na plażę przez cały rok. Prawda jest jednak taka, że poza sezonem psów na plaży jest cała masa i mało kto zważa na to czy jest to w danym miejscu dozwolone lub nie. Każdy jednak odpowiada sam za siebie, dlatego ja polecam Wam przestrzegać prawa.

Zima z psem na Majorce.

Tak jak widać wyżej, na Majorce ciężko o dokładne informacje w tym temacie. Przykładowo, ja mieszkam w miasteczku Peguera, które należy do gminy Calvia. W poście nie opisałam jak sytuacja wygląda w tym miejscu. Napisałam jedynie, że w innych, niewymienionych przeze mnie rejonach na Majorce jest zakaz wstępu psów na plażę przez cały rok. Jednak kiedy idę na plażę w niskim sezonie, to widzę na niej masę psiaków. W ogóle mi to nie przeszkadza i uważam, że jest to wręcz urocze. Na tablicy z regulaminem jest znak „zakaz psów”. Czy policja przejeżdżająca przez promenadę zwraca na to uwagę? Nie za bardzo. Jak to więc w końcu jest? Nie wiadomo…

Przeczytałam też wiele artykułów, w których jasno i klarownie napisane było, że tak naprawdę policja nie ma prawa ukarać nikogo mandatem za zabranie psa na plażę. Tak jak w wielu przypadkach, mandat można zawsze podważyć i ubiegać się o jego unieważnienie w sądzie. Prawo w tym przypadku jest bardzo niejednolite. Kiedyś także usłyszałam, że pies ma zakaz przebywania na plaży, ale nie na skałach. Wychodzi więc na to, że możecie zabrać psa na plażę, byleby nie rozkładać się na samej plaży, tylko na pobocznych skałkach. Są to jednak niepotwierdzone informacje.

Po raz kolejny polecam wszystkim zainteresowanym zapytać w swoim urzędzie/ratuszu (ayuntamiento), czy w Waszej gminie można zabrać psa na plażę w niskim sezonie. Dzięki temu uniknie się jakichkolwiek problemów. Mam nadzieję, że rozjaśniłam nieco sytuację i mniej więcej wiecie czy wakacje z psem na Majorce to dobry pomysł. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Uważacie, że psy powinno się wpuszczać na każdą plażę w niskim sezonie (Październik-Kwiecień)? Ja jestem za! 🙂

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii „miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii „majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/