Plan zwiedzania Majorki.

Plan zwiedzania Majorki to bardzo istotna rzecz, o którą dobrze jest zadbać przed wyjazdem na tę przepiękną wyspę. Sama wyjeżdżając w jakieś miejsce, często szukam osób, które mieszkają na miejscu i są w stanie mi polecić niebanalne miejsca. Takie, które nie są opisane w przewodnikach. Zazwyczaj sama przeglądam nałogowo wyszukiwarkę Google w poszukiwaniu list 'top 10′. Top 10 plaż, top 10 atrakcji, top 10 miasteczek — to normalne.

Jednak zauważyłam, że te miejsca często się powtarzają i są to zdecydowanie przepełnione turystami spoty. Dlatego znalezienie osoby, która mieszka na miejscu i zna bardziej lokalne i autentyczne miejsca, jest kluczem do sukcesu.

Okej! Wiadomo, że miejsca z list „dziesięciu najlepszych atrakcji” nie są na tej liście bez powodu. Zgadzam się z tym i sama zdecydowanie udaję się w takie miejsca jeśli do mnie przemówią. Z doświadczenia jednak wiem, że często takie miejsca bardzo odbiegają od tego co widzieliśmy na zdjęciu. To właśnie dlatego postanowiłam zająć się rozpisywaniem spersonalizowanych planów zwiedzania Majorki. Mieszkając tu, odwiedzając wszystkie te miejsca oraz wiele innych, jestem w stanie powiedzieć czy warto je odwiedzić, czy nie.

Spersonalizowany plan zwiedzania Majorki.

Plan zwiedzania Majorki to wcale nie jest taka łatwa rzecz. Po pierwsze, większość osób myśli, że nic tutaj nie ma, a jest wręcz przeciwnie. Majorka to nie miejsce, w którym jedynie się imprezuje. Jest tutaj mnóstwo winnic, sporo zamków, wiele sanktuariów, bardzo wiele plaż i zatok. Tych bardziej obleganych i tych ciężko dostępnych. Jest tu gdzie nurkować, skakać do wody z klifów. Co roku odbywają się tu różnego rodzaju festiwale, imprezy, wyścigi, wystawy. Majorka nazywana jest też wyspą kolarzy. Można się tu wspinać po górach, nurkować z butlą, czy z maską. A także zwiedzać jaskinie, jeździć konno po plaży albo odwiedzić przepiękne ogrody i wille publiczne.

Mogłabym Wam napisać punkt po punkcie, co warto zwiedzić na Majorce.

Czy to jednak ma sens? Nie ma. A to dlatego, że każdy ma inne upodobania i warto spersonalizować plan zwiedzania i rozpisać go pod miejsce noclegowe, pod ilość dni. Dobrze wiedzieć, czy ktoś woli zwiedzać intensywnie lub nieco wolniej, na spokojnie. Warto wiedzieć, czy ktoś chciałby pójść na miejscowy targ i kupić ręcznie robione pamiątki, bo takie targi rozkładają się w różne dni tygodnia i w różnych miejscowościach. Dobrze jest też wiedzieć, czy w danym okresie odbywają się jakieś festyny lub miejscowe święta, w których warto wziąć udział. I tutaj pojawiam się ja, aby Ci pomóc.

Zamów ode mnie spersonalizowany plan zwiedzania Majorki.

Jak to wygląda? Opowiem Ci o tym krok po kroku. Zgłaszasz chęć kupna planu, ja wysyłam Ci link do ankiety, którą musisz wypełnić, bym mogła dla Ciebie stworzyć idealny plan zwiedzania wyspy. W ankiecie znajduje się kilka pytań, dzięki którym jestem w stanie rozpisać plan zwiedzania pod Twoje upodobania. Jest tam również miejsce na Twoje uwagi. Po otrzymaniu wpłaty oraz ankiety rozpisuję Twój plan. Masz oczywiście możliwość kontaktu ze mną przez cały wyjazd oraz wprowadzenia zmian w planie (z pewnymi ograniczeniami). Skorzystało z tego już sporo osób i nie spotkałam się jeszcze ze złą opinią!

Jak się do mnie zgłosić po plan zwiedzania Majorki? Napisz do mnie na Instagramie @namajorce.pl lub na maila kontakt@namajorce.pl, gdzie odpiszę w każdej wolnej chwili.

Co musisz wiedzieć? Pamiętaj o tym, że plan zwiedzania rozpisuję tylko na dni, w których wynajmujesz samochód. Dlaczego? To wszystko ze względu na to, że transport publiczny na Majorce jest zbyt skomplikowany na zwiedzenie całej wyspy, a ja nie mogę odpowiadać za opóźnienia serwisu publicznego. Kolejną istotną sprawą jest to, by zgłaszać się do mnie z wyprzedzeniem. Plan rozpiszę jedynie osobom, które zgłoszą się do mnie MINIMALNIE 2 tygodnie przed swoim wyjazdem.

Pod tym linkiem znajdziecie opinie osób, które skorzystały już z moich planów zwiedzania: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/wycieczki-po-majorce/

Jeżeli plan zwiedzania Majorki to nie Twoja bajka, to zerknij na poniższy link, gdzie znajdziesz opis top miejsc na Majorce, które poleciłabym każdemu, kto wybiera się na wyspę i chce wyjechać z niej zakochany po uszy: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/co-zobaczyc-na-majorce/

A tutaj znajdziesz listę festynów, festiwali, imprez na Majorce, rozpisane miesiąc po miesiącu, dzień po dniu: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/imprezy-na-majorce/

Plan zwiedzania Majorki — miejsca, które warto odwiedzić, będąc na wyspie.

Najpiękniejszymi plażami wartymi odwiedzenia na Majorce są: Playa de Muro, Cala Torta, Sa Coma, Cala Agulla, Playa Es Trenc, Platja de Ses Roquetes oraz wiele innych.
Najpiękniejszymi miasteczkami do zobaczenia na Majorce są zdecydowanie: Deia, Fornalutx, Valldemossa, Soller, Pollenca, Alcudia, Palma, ale znajdą się inne niebanalne miasteczka, które zrobią na Tobie wielkie wrażenie.

Innymi miejscami wartymi odwiedzenia na Majorce są na przykład: zamek Castell de Capdepera czy Castell de Bellver. Muzeum la Granja, publiczna Willa Raixa. Warto odwiedzić ogrody Jardines de Alfabia oraz zjeść w restauracji Cassai w miejsowości Ses Salines lub w restauracji na wyspie – Restaurante Illeta.

Jeśli szukasz ciężkich do zdobycia zatok, to powinieneś sprawdzić: Coll Baix, Cala Marmols czy Cala Varques, ale takich miejsc jest o wiele więcej.
Bardzo polecam Ci wejść na stronę główną mojego bloga, gdzie znajdziesz interaktywną mapkę. Znajdują się tam wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu. Dzięki mapce możesz zdecydować co zobaczyć w Twojej okolicy podczas pobytu na wyspie.

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii „miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/baleary/majorka/majorka-miejsca-do-zwiedzania/
A w kategorii „majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/baleary/majorka/poradniki-o-majorce/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://www.instagram.com/namajorce.pl
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: https://www.facebook.com/namajorcepl
Instagram: https://www.instagram.com/namajorce.pl