Colonia de Sant Pere na Majorce

Colonia de Sant Pere na Majorce to bardzo spokojna miejscowość na północny wyspy. Jeśli szukasz spokojnych wakacji, z pięknymi widokami, to Colonia de Sant Pere będzie idealna. Tutaj zaznasz ciszy, spokoju i relaksu. W okolicy znajduje się dużo ładnych plaż, a sama okolica gwarantuje przepiękne krajobrazy i kontrasty. Miasteczko jest bardzo małe, ale znajdziesz tutaj sklepy, czy restauracje. Otoczone jest pięknym pasem masywnych gór Llevant, a do tego posiada mały port i świetny deptak prowadzony wzdłuż wybrzeża.

Co robić w Colonia de Sant Pere na Majorce?

Idąc w głąb miasta, można podziwiać piękne, typowo majorkańskie domy, często przyozdobione miejscowymi kwiatami i zielenią! Niedaleko miejscowości Colonia de Sant Pere znajduje się klasztor — Ermita de Betlem, do którego prowadzi przepiękna, bardzo krajobrazowa droga, a sam klasztor umiejscowiony jest w górach. Plaża znajdująca się w Colonia de Sant Pere jest mała i znajduje się tuż obok portu. Natomiast niedaleko znajduje się piaszczysta, dłuższa plaża s’Arenal. Miasteczko charakteryzuje się tym, że nawet w sezonie o wiele mniej tutaj turystów. To idealne miejsce dla osób poszukujących spokojniejszej części wyspy.

W okolicy warto zobaczyć także zatokę Cala na Clara, czy plażę Playa de Muro z białą kładką. Playa de Muro została ogłoszona najpiękniejszą plażą na Majorce w 2022 roku. Nieco dalej znajduje się przepiękne miasto Alcudia, w którym poza pięknym starym miastem warto też odwiedzić lokalny targ, który rozkłada się w mieście we wtorki i niedziele. Nieco dalej warto zwiedzić miasteczko Pollensa, zatokę Cala Victoria oraz pustelnię Ermita de Victoria lub zatoczkę Cala Sant Vincent. Pobyt na północy nie powinien obyć się bez zwiedzenia słynnego przylądku Formentor…

Historia Colonia de Sant Pere na Majorce

Na tym pasie nadmorskim jest mało mieszkańców. Łącznie, w sezonie letnim, mogą pomieścić około 3000 osób, co pokazuje, że Colonia de Sant Pere to nadal jeden z mniej obleganych miast na wybrzeżu Majorki. Jest tutaj tylko kilka obiektów turystycznych, z których wszystkie są małe, ponieważ większość urlopowiczów mieszka w domach jednorodzinnych, na własny rachunek lub na wynajem. To właśnie sprawia, że Colonia de Sant Pere jest inna od typowych miasteczek turystycznych.

Można tutaj nacieszyć się bardzo spokojną i cichą atmosferą nawet w lecie. W odległości mniejszej niż kilometr od tego wybrzeża znajdują się szczyty najwyższych gór wschodniego pasma górskiego, czyli: wieża strażnicza Freda, las Ferrutx, Xoroi lub Tudossa. Tworzą one barierę z klifów o wysokości około 500 metrów, która oddziela Colonię od reszty gminy Artà i nadaje jej silny charakter krajobrazowy.

Miejscowość ta słynęła z rolnictwa i połowu ryb, jednak słynne było tutaj także wyrabianie wina.

To władca Jaume II nakazał sadzenie winnic w tej okolicy. Aktualnie jest ich o wiele mniej, ponieważ wyniszczyła je choroba — Filoksera. Wyniszczyła ona większość winnic na Majorce i niektórych gatunków nie udało się do tej pory odratować. Jednak trwają nad tym prace!

Czy Colonia de Sant Pere na Majorce to dobry wybór na wakacje?

Jeśli lubicie spokój, ciszę i piękne widoki to ta miejscowość jest strzałem w dziesiątkę. Można tu się niesamowicie zrelaksować i odpocząć. Z widokami na piękne, potężne góry i krystalicznie czyste, spokojne morze. Co jeszcze warto zobaczyć w okolicy:
Playa de Muro:
Alcudia: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/alcudia/
Cala Mesquida: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cala-mesquida/
Cala Agulla: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cala-agulla-majorka/
Castell de Capdepera: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/castell-de-capdepera-majorka/
Formentor: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/formentor-i-cala-formentor/
Canyamel: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/canyamel/
Cuevas de Arta: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cuevas-de-arta/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i Instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom