Can Picafort na Majorce

Can Picafort na Majorce, to malownicze, nadmorskie miasteczko, a jego znakiem rozpoznawalnym są rzeźby i murale. Słynne rzeźby stworzone przez Joana Bennassara to głównie postaci kobiece, boginie i wróżki, które “rozmawiają z naturą i morzem”, przywołując starożytne cywilizacje śródziemnomorskie! Tutejszy deptak jest również szeroki i prowadzi przez całą plażę. Bardzo przyjemne miejsce, które warto odwiedzić, bądź nawet wybrać na swoje wakacje, jeśli liczycie na ciszę i spokój, a przede wszystkim relaks i piękne widoki.

Can Picafort na Majorce położone jest na północnej części wyspy

Miasteczko Can Picafort ma trzy centra demograficzne: Santa Margalida, Can Picafort i Son Serra de Marina. Can Picafort jest głównym miastem z największą liczbą mieszkańców i odwiedzających. Jest to najważniejszy ośrodek turystyczny tego regionu. Charakteryzują go delikatne wydmy sosnowe, a krajobraz charakteryzuje się suchą ziemią uprawną, zbożami i migdałami. Odnajdą się tu osoby, które cenią sobie na wakacjach bliskość natury, ciszę i spokój.

Historia miasta Can Picafort na Majorce

Can Picafort to gmina o największej liczbie stanowisk archeologicznych na wyspie. Prehistoryczne szczątki, które się wyróżniają, to: Talaiot Sa Nineta, Es Figueral de Son Real, Sa Punta des patrón i krąg pogrzebowy Son Bauló. Najważniejszymi miejscami są nekropolia Son Real i illa des Porros. Historia zaczyna się nieco ponad sto lat temu, gdy niektóre zamożne rodziny w Santa Margalida zdecydowały się na budowę swoich letnich domów w tej okolicy.

Jeroni Fuster “Picafort” to jedna z osób, które rozpoczęły rozwój tego obszaru. Warto więc tutaj przyjechać, jeśli uwielbiacie odkrywać miejsca od strony historycznej! Nazwa Can Picafort pochodzi właśnie od rodziny “Picafort”. Niektórzy twierdzą też, że nazwa Picafort pochodzi ze słów picar = gryźć oraz fort = mocno. Mowa tu o komarach, które znajdowały się w okolicach.

Czy Can Picafort na Majorce to dobre miejsce na wakacje?

Na początku lat 70 Can Picafort był małą wioską rybacką liczącą 200 mieszkańców. Z upływem czasu przekształcono miasto w ośrodek z tysiącami miejsc hotelowych. W dzielnicy Son Bauló jest mały chroniony obszar przyrodniczy o nazwie Son Real, w którym można zobaczyć wiele dzikich zwierząt, takich jak żółwie morskie, czerwone bażanty, zające, króliki, łasice, dormice i algierskie jeże. W tym obszarze znajdują się ważne wykopaliska archeologiczne. Większość z nich pochodzi sprzed czasów rzymskich. Najbardziej znane to właśnie Królewska Nekropolia lub Cmentarz Fenicjan.

Jak widać Can Picafort poza tym, że jest piękne, to jest to również bardzo interesujące miejsce. Zwłaszcza dla osób, które cenią sobie spokój i relaks. Wydaje się miejscem, które ceni sobie sztukę, kulturę i tradycję. Jest w okolicy co zwiedzić, co zjeść, a także jest się gdzie opalać! Can Picafort mieści się na pięknej linii brzegowej i ma bardzo atrakcyjną plażę. Dlatego łatwo jest się stamtąd dostać na przykład do Alcudii. Tam znajduje się o wiele więcej atrakcji i przepiękne plaże! Zdecydowanie polecam to miejsce, tym bardziej że jest tańsze od wielkiej Alcudii. Blisko stąd do przepięknej plaży Playa de Muro.

Co zobaczyć w okolicy Can Picafort?

Alcudia: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/alcudia/
Playa de Muro:
Formentor: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/formentor-i-cala-formentor/
Cala Mesquida: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cala-mesquida/
Colonia de Sant Pere:
Cala Agulla: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cala-agulla-majorka/
Castell de Capdepera: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/castell-de-capdepera-majorka/
Cuevas de Arta: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cuevas-de-arta/
Canyamel: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/canyamel/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i Instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom