Playa de Muro to najdłuższa plaża na Majorce.

Playa de Muro poza tym, że jest bardzo długa, to do tego jest bardzo dobrze utrzymana. Plaża znajduje się na północno-wschodnim wybrzeżu Majorki. Rozciąga się od Alcudia do Can Picafort, co daje Nam długość około 6 kilometrów. Playa de Muro jest piaszczysta, a woda jest krystalicznie czysta i płytka. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, pod względem bezpieczeństwa i atrakcji znajdujących się na samej plaży jak i w miasteczkach obok.

Playa de Muro można podzielić na kilka części.

Pierwsza znajduje się przy miejscowości Alcudia. Druga znajduje się przy parku naturalnym – S’Albufera Natural Park. A trzecia właśnie przy miejscowości Can Picafort. Najpopularniejszą częścią jest oczywiście ta przy miejscowości Alcudia. Od razu polecam Wam rozważyć zwiedzenie wymienionego wyżej parku naturalnego, będzie to świetny pomysł na wycieczkę zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Playa de Muro to rajska plaża z niebieską flagą.

Tamtejsza krystaliczna woda to nie wszystko. To właśnie tam znajdziecie słynny pomost z widokówek i instagramowych zdjęć. Latem na pomoście ciężko znaleźć miejsce, ponieważ roi się tam od plażowiczów. A zimą z pomostu odrywane są deski i jest on w połowie zamknięty! To dlatego, że zimą pogoda drastycznie się zmienia i niebezpieczne byłoby użytkowanie pomostu. Tamtejsze fale są delikatne, a widoki rozpościerają się na zatokę Alkudyjską. Przyznam, że może tam wiać nieprzyjemny wiatr, także weźcie to pod uwagę! To dlatego, że plaża jest bardzo długa i otwarta.

Playa de Muro – najpiękniejsze plaże Majorki.

To właśnie tutaj bez problemu nacieszysz się słońcem i rajskim kolorem wody. Za plażą znajdują się restauracje, gdzie napijecie się drinka czy zimnego piwka lub co nieco zjecie! Przy parku narodowym możecie nacieszyć oczy widokami wydm i pinos, czyli sosen! Możecie oddać się tutaj także wielu sportom wodnym, jako, że tutejsze wiatry temu sprzyjają. W miejscowości Alcudia poza pięknym starym miastem i dużym portem, warto też wybrać się z dziećmi (i nie tylko) do Hidroparku! W okolicy znajduje się winiarnia, pole golfowe, muzeum oraz wiele innych atrakcji, w tym historycznych. Niedaleko znajduje się najpiękniejsza miejscowość na Majorce, czyli Pollensa!

Co jeszcze może zainteresować Cię w okolicy Playa de Muro?

Z pewnością Alcudia: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/alcudia/
Cap de Formentor: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/formentor-i-cala-formentor/
Sa Calobra: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/sa-calobra/
Cala Mesquida: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cala-mesquida/
Cala Agulla: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cala-agulla-majorka/
Castell de Capdepera: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/castell-de-capdepera-majorka/
Soller i Puerto de Soller: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/puerto-de-soller/
Jardines de Alfabia: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/jardines-de-alfabia-majorka/
Willa Raixa: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/willa-raixa/
Valldemossa: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/valldemossa-majorka/
Palma de Mallorca: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/palma-de-mallorca/
Wynajem aut na Majorce: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/wynajem-aut-na-majorce/
Co warto wiedzieć przed wyjazdem na Majorkę: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorka-2020-co-warto-wiedziec/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom