Jakie rejsy na Majorce wybrać?

Majorka to typowo turystyczna wyspa. Ludzie utrzymują się tutaj praktycznie wyłącznie z turystyki. Jeżeli słyszeliście opinie, że nie ma tutaj co robić, to niestety, ale Wasze źródła nie są wiarygodne. Tutejsze atrakcje dla turystów są dobrze zorganizowane. Wiadomo, na pewno zdarzy się wyjątek od reguły, jednak ja do tej pory nigdy nie spotkałam się tutaj z żadną przykrą sytuacją. A każda wycieczka, z jakiej korzystałam była adekwatna do swojej ceny. Dzisiaj poruszę temat, który na pewno wielu z Was zaciekawi, czyli – rejsy na Majorce.

Rejsy katamaranem w Sa Coma.

Mieszkam w S’illot, dlatego przykłady, jakie tutaj opiszę będą opierały się właśnie w tej okolicy. Jednak od razu uprzedzam – katamarany wypływają z prawie każdego portu na Majorce i oferują przeróżne trasy. Co najmniej trzy trasy w danej okolicy. Myślę, że jest to dość zróżnicowany wybór jak na rejsy na Majorce. Ceny są różne, ale moim zdaniem adekwatne do tego, co dostajemy.

Jak wyglądają rejsy katamaranem na Majorce?

Jest kilka rodzajów katamaranów, którymi można płynąć. Większość z nich posiada Glass Bottom, czyli szklane okna, na dolnym pokładzie statku, z których można oglądać ryby, rafy, czy chociażby nurkujących obok ludzi. Każdy ze statków ma bar, w którym można kupić skromny posiłek i wszelkiego rodzaju napoje. Katamarany mają plastikowe siedzenia na zewnątrz, tak jak i w środku. Zazwyczaj najlepsze miejsca są zajęte (te tuż przy barierkach), dlatego od razu przestrzegam, że tutaj można się zawieść. Katamarany posiadają także ślizgawki, z których można skorzystać na przystankach przeznaczonych na pływanie. Trwają one 15 minut. Podczas niektórych rejsów, wpływa się także do “pirackich” jaskiń. Polecam wtedy ulokować się na dziobie statku, żeby podziwiać widoki. Statki zatrzymują się w kliku portach, gdzie wysiadają i wsiadają turyści.

Na katamaran można wykupić bilet Hop On, Hop Off.

Oznacza to, że możecie wysiąść na jakimkolwiek porcie, który się Wam spodoba i za kilka godzin wskoczyć na kolejny kursujący statek, by wrócić do portu, z ktorego wypływaliście. Jest to idealne wyjście dla osób, które nie wynajmują samochodu lub nie lubią przemieszczać się autobusem.

Gdzie kupuje się bilety na rejsy statkiem?

Bilety można kupić w ten sam dzień lub z wyprzedzeniem. Rezydenci posiadają 50% zniżki na każdy rejs. Bilety kupuje się w budkach, które umieszczone są przed każdym portem. Zazwyczaj są one drewniane, więc dość łatwo je zlokalizować. W większych portach bilety kupuje się w specjalnie do tego przygotowanych biurach, które są dokładnie opisane i widoczne.

Jakie są rejsy i jakie są ceny?

My wypływaliśmy z portu w Sa Coma. Bilety kupiliśmy w ten sam dzień, tuż przed wypłynięciem. W ofercie są trzy wycieczki
– Sea Odyssey, katamaran który wypływa z portu Sa Coma, następnie zatrzymuje się w porcie Cala Millor, a potem w Cala Bona. Potem opływa wybrzeże Costa de los Pinos, Cala Roja i zatrzymuje się na 15 minut w Canyamel, gdzie możecie zaczerpnąć orzeźwiającej kąpieli. Kolejnym przystankiem jest port Font de Sa Cala i kończymy trasę w porcie Cala Ratjada. Następnie wracamy do Sa Coma.

25 euro – Sea Adventure, katamaran wypływa z portu Cala Millor. Następnym przystankiem jest Sa Coma. Przepływamy obok Cala Morlanda, gdzie jest 15 minutowy przystanek na kąpiel i następnie zatrzymujemy się w porcie Porto Cristo. Kolejnym portowym przystankiem jest Cala Romantica i kończymy na dzikiej plaży Cala Varques, która jest zawsze pełna jachtów. 22 euro
– Sea Paradise, różni się od Sea Adventure tylko tym, że trasę kończymy na Cales de Mallorca, a nie na Cala Varques. Wypływamy więc kawałek dalej i możemy nacieszyć się lepszymi widokami. 25 euro.

W momencie, kiedy wykupujemy opcję Hop On, Hop Off, ceny się zmieniają na ceny godzinne. Godzina rejsu kosztuje 18 euro, 2-3,5h kosztuje 22 euro, a 5h kosztuje 25 euro.

Godziny wypływania statków z portu w Sa Coma.

Poniżej wstawiam zdjęcie cennika i grafiku statków. Obok godzin wyróżniony jest czas trwania rejsu. Dla przykładu, o godzinie 10:00 rano możecie wykupić rejs gdziekolwiek byście chcieli, ponieważ po prawej stronie mamy wyróżniony czas trwania rejsu od jednej godziny aż do czterech godzin. Jednak o godzinie 15:45 możecie wykupić rejs tylko i wyłącznie trwający godzinę. Na samym końcu, po prawej stronie, pisane czerwoną czcionką wyróżnione są ceny. 18 euro zapłacimy za jednogodzinny rejs. Od dwugodzinnego do trzygodzinnego rejsu zapłacimy 22 euro, a od czterogodzinnego do pięciogodzinnego rejsu zapłacimy 25 euro. Dzieci poniżej 3 roku życia wchodzą za darmo, a dzieci od 4 do 12 roku życia płacą za każdy rejs jedynie 10 euro.

Które rejsy na Majorce polecam najbardziej?

My z Piotrkiem wybraliśmy się na rejs Sea Adventure, ponieważ jeszcze nigdy nie odwiedziliśmy Cala Varques. Cala Varques to ciężko dostępna plaża. Żeby się na nią dostać, trzeba iść 40 minut pieszo,a do tego dojeżdża się tam jedynie samochodem. Z tego względu chciałam zobaczyć tę plażę chociaż od strony morza. Będę szczera. Na mnie widoki nie zrobiły większego wrażenia, dlatego, że tu mieszkam i na podobnym rejsie w okolicach już byłam. Dlatego innym osobom, które wybierają się na wakacje do Cala Millor, Sa Coma, S’illot czy Cala Bona naprawdę serdecznie polecam wybrać rejs Sea Odyssey, który kończy się w porcie Cala Ratjada. Tamtejsze widoki są zdecydowanie ładniejsze! Rejs może i jest długi, jednak moim zdaniem zdecydowanie warto się poświęcić.

Co jeśli nie chcesz dzielić się rejsem z innymi?

W takim wypadku istnieje wiele innych możliwości wynajmu jachtów czy wycieczek katamaranem. Tutaj sredecznie polecam zapoznać się z ofertą Balearic Yacht Club. Jest to firma, która stacjonuje w pięknym porcie w Cala D’or na Majorce. Dużym plusem jest to, że jednym z jej właścicieli jest Polak, Adrian. Mają ogromne doświadczenie i chętnie odpowiedzą na każde pytanie. Wiem też, że dla zainteresowanych, organizują jednodniowe wycieczki opływowe po zakątkach Majorki. Tutaj wstawiam link: https://balearicyachtclub.com/pl/start/

Tutaj także podsyłam Wam link do strony, gdzie wyróżnione są różne oferty rejsów. Startują one z różnych miejscowości. Możecie sobie przefiltrować rodzaj wycieczki, cenę wycieczki, długość wycieczki i tym podobne. Spójrzcie: https://www.click-mallorca.com/en/activities/mallorca-boat-catamaran-trips/

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapewne to, jak przygotować się do wyjazdu na wakacje na Majorkę: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/majorka-2020-co-warto-wiedziec/.
Jak wygląda rodo na Majorce i co podpisuje się w hotelu:https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/rodo-w-hotelarstwie-majorka/
Zakaz usługi all inclusive na wyspie: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/zakaz-all-inclusive-majorka/
Gdzie wynająć samochód: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/wynajem-aut-na-majorce/
Podatek klimatyczny: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/eko-podatek-na-majorce/
Oraz kiedy przyjechać na Majorkę, jaka jest pogoda: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/pogoda-na-majorce/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom