Imprezy na Majorce

Imprezy na Majorce to nie tylko kluby i imprezki na plaży. Ten post poświęcimy FIESTAS I FERIAS! A czym są? Ferias i Fiestas to lokalne imprezy z tradycjami. Obchodzone przez mieszkańców Majorki, nawet w najmniejszych miasteczkach na wyspie.

Na jakie imprezy, organizowane przez miasto warto się udać?

Zdarza się, że będąc gdzieś na wakacjach, natrafiamy akurat na jakiś lokalny festyn, święto narodowe, marsze lub nieznane nam obchody. W Hiszpanii takich imprez masowych jest naprawdę dużo. Sami na pewno słyszeliście o święcie, podczas którego mieszkańcy miasta rzucają się pomidorami? Albo o corrida, gdzie wypuszcza się byki na ulice miast? W tym poście dowiecie się jakie są wydarzenia na Majorce i czy warto w nich uczestniczyć. Jednak o tym zdecydujecie już sami!

Imprezy na Majorce – wydarzenia kulturalne na Majorce

Jako, że tych eventów jest naprawdę dużo, postanowiłam rozpisać je według miesięcy. Warto też wspomnieć, że niektóre fiestas wiążą się z obchodami święta patrona danego miasteczka. Niektóre pueblos, czyli właśnie miasteczka, mają swoje własne święta. Ludność zbiera się wtedy na głównym placu miasta i tańczy, je i pije! Nawet te małe wydarzenia, są świetnym sposobem na zapoznanie się z tutejszą kulturą. Zdecydowana większość tych wydarzeń nadaje się również dla dzieci.

Najważniejsze imprezy na Majorce

Najważniejszymi świętami na Majorce jest na pewno Pascua (Semana Santa), czyli Wielkanoc. Ważne są też Święta Bożego Narodzenia (Navidades), Trzech Króli (Tres Reyes Magos) oraz Fiestas de Sant Antoni i Sant Sebastian. Poza tym Hiszpanie bardzo lubią obchodzić zakończenie sezonu, ludzie wtedy rozkładają pikniki na plaży czekając na odpalenie fajerwerków! Bardzo fajne są również verbenas, które obchodzone są w miasteczkach podczas święta patrona miasta. Odbywają się wtedy tradycyje tańce, którym towarzyszy muzyka na żywo. Ludzie oddają się imprezie pełnej jedzenia i picia! Zdecydowanie warto wziąć udział w każdej z tych imprez. W której Ty weźmiesz udział podczas pobytu na Majorce?

Imprezy na Majorce, na które ja wybrałabym się najchętniej

Poza wyżej wymienionymi, ja uwielbiam chodzić na targi i festyny. Zwłaszcza te tematyczne, czyli na przykład festyn migdałowy! Można wtedy kupić produkty na bazie migdałów. Mydełka, rumy, dżemy, balsamy, wypieki i wiele innych. Bardzo lubię także fiestas de tapas, czyli imprezy związane z tapas, hiszpańskimi przystawkami. Wtedy restauracje i bary przygotowują tapas po bardzo atrakcyjnej cenie. A my możemy robić wycieczkę (czasami nawet odbyć przejazd tak zwanym “tren”, na przykład w miasteczku Sa Pobla) od baru do baru! No i chyba powinnam tutaj wspomnieć o festiwalu wina. No, i jako, że kocham święta, to na pewno wszystkie jarmarki bożonarodzeniowe!

Imprezy na Majorce – małe wytłumaczenie, zanim zabierzecie się za lekturę!

Wiele z poniżej wypisanych targów, świąt, festiwali ma ruchome daty. Sama Wielkanoc jest co roku ruchoma. Ze względu na to, by nie wprowadzać Was w błąd, zdecydowałam się, że przy większości wydarzeń będę pisać: pierwszy weekend grudnia, druga połowa miesiąca, ostatni tydzień marca. Zazwyczaj najważniejsze eventy odbywają się w weekend. To właśnie wtedy dzieje się najwięcej. Są jednak festyny, które odbywają się i w środku tygodnia, ponieważ są zależne od daty święta. Na przykład dni patrona miasta, czyli dla przykładu Sant Jaume, Sant Antoni, Sant Juan (dni świętych) i tym podobne.

Mimo wszystko zdarza się i tak, że podczas dni patronów, festyny odbywają się tydzień lub nawet dwa tygodnie.

Zależnie od miasta, jest to tydzień PRZED dniem patrona lub tydzień PO dniu patrona. Dodatkowo, muszę jeszcze wspomnieć o tym, że na zdecydowanej większości festynów, obchodów dni patrona i tym podobnych odbywają się targi. Na targach można kupić miejscowe specjały, pamiątki, ubrania oraz wiele innych. Zazwyczaj jest muzyka na żywo, występy ludowe i różnego rodzaju gry i zabawy. Dlatego przy większości z nich nawet o tym nie wspominam – musicie pamiętać, że to norma! 🙂

ROZKŁAD LOKALNYCH IMPREZ NA MAJORCE:

Źródła, w których znalazłam informacje:

Korzystałam z kilku stron o tematyce imprezowej. Pierwsza z nich to: https://feriasyfiestasdemallorca.com/, a druga to: https://quefeimmallorca.es/ i kolejna: https://www.artsmallorca.com/es/agenda. Na facebooku jestem także zapisana do kilku grup o podobnej tematyce. A także po prostu interesuję się Majorką, stąd wiem mniej więcej, co i kiedy ma się wydarzyć. Dużo daje też przebywanie z Majorkańczykami. Przykładowo, pamiętam, że kiedy pracowałam w hotelu, mój szef Jaume zawsze na początku dnia informował mnie “Dzisiaj mamy dzień Carmen! Pamiętaj, żeby złożyć jej życzenia!”.

Virgen del Carmen to patronka morza i marynarzy. Poza tym, że jest to dzień patrona, to dodatkowo coś w rodzaju naszych imienin. Więc składa się wtedy też życzenia wszystkim o imieniu Carmen! 🙂 To od razu może dać Wam do myślenia, że w Hiszpanii dni świętych są dość mocno celebrowane! W Polsce raczej zależy to od regionu, jednak ja nie pamiętam podobnych obchodów we Wrocławiu. Jak to wygląda u Was?

Imprezy na Majorce w Styczniu

Święto Trzech Króli – 6 stycznia. Na Majorce święta Bożego Narodzenia kończą się dopiero w święto Trzech Króli. Do tego czasu na Majorce dalej można podziwiać świąteczne ozdoby (gdzie niegdzie i dłużej). Znajdą się również otwarte mercados, czyli ryneczki, na których można kupić lokalne specjały i wiele innych. W związku z tym świętem, warto udać się 5 stycznia do miasteczka Sa Pobla, gdzie odbędzie się tradycyjna, świąteczna parada.

6 stycznia polecam udać się do stolicy, Palma, na paradę gigantów – Trzech Króli. To właśnie tam będzie najwięcej atrakcji. Miasteczkiem wartym uwagi w okresie świątecznym jest również Inca, Santa Margalida, Pollenca, Porreres, Santanyi, Alcudia.

9 stycznia odbywa się fiesta w miasteczku Campos. Fiestas de San Julián y Santa Basilisa. Jest to święto patrona miasta, czyli San Julian oraz Santa Basilisa. Podczas tego święta można obejrzeć ludowe tańce i posłuchać miejscowych, ludowych pieśni. Tak zwane Completes i śpiew Goigs Sant Julià. Występują także zespoły z Campos.

Najważniejsze imprezy na Majorce w styczniu to przede wszystkim obchody Trzech Króli

Fiesta de San Honorato, która odbywa się 15 stycznia, w Algaida. Święto patrona miasteczka Algaida, na którym możemy być świadkami lokalnego, tradycyjnego tańca “los cossieros”. Taniec damy oraz trzech par mężczyzn, ubranych na biało, z charakterystycznymi dodatkami. A także towarzyszący im demon, który na szyi zawieszony ma krowi dzwonek.

Następnym ważnym świętem jest Sant Antoni. Odbywa się 16 i 17 stycznia. Na temat tego święta nie będę się rozpisywała, ponieważ napisałam o nim osobny post! Jednak zdecydowanie warto się na nie wybrać! Gdzie się odbywa: Sa Pobla, Artà, Pollença, Muro y Manacor, Santanyí, Alcúdia, Algaida, Pina, Andratx, Bunyola, Calvià, Capdepera, Costitx, Esporles, Estellencs, Inca, Mancor de la Vall, Maria de la Salut, Petra, Porreres, Puigpunyent, Ses Salines, Colònia de Sant Jordi, Sant Joan, Sant Llorenç des Cardassar, Santanyí, Calonge, Biniamar, Sineu, Sóller, Son Servera, Valldemossa, Vilafranca de Bonany. Tutaj link do postu, w którym opisuję jak obchodziliśmy Sant Antoni: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/sant-antoni/

Ale imprezy na Majorce nie kończą się na tym, bo równie ważne są obchodzy świętych. Sant Antoni i San Sebastian.

Ponad to, w miasteczku Sa Pobla, już 2 tygodnie przed świętem Sant Antoni, rozkładają się stoiska gastronomiczne. Można na nich skosztować specjału, kojarzonego z rejonem S’Albufera. Jest to Aguila, czyli węgorz, w różnej postaci. Kochany przez mieszkańców miasteczka.

W ostatnią niedzielę stycznia w miasteczku Bunyola świętuje się Fiesta del Quartero. Co dziwnego, impreza ta odbywa się na posesjach ludzi (mam tu na myśli większe posiadłości), co roku na innej. Jej historia zaczyna się w dawnych czasach, gdy po sezonie zbierania żniw, właściciele pól zapraszali pracowników na kolację. A na niej jedzono śledzie i oliwki, a także podawano się 16 litrów wina (tak zwane quartero – stąd nazwa imprezy). Podczas tych imprez, w tle słychać muzykę “los xeremiers”gaiteros mallorquines, czyli “dudziarze” (granie na instrumentach przypominających dudy).

Imprezy na Majorce w Lutym

Fiesta de la Peste – 1 luty, w miasteczku Son Servera. Jest to impreza związana z końcem niebezpieczeństwa, jakie niosła ze sobą epidemia dżumy, która zabiła aż 1040 mieszkańców Son Servera. Jest to festiwal zarazy. W tym dniu ofiaruje się kwiaty pasterzowi oraz są rozdawane nagrody naukowe na cześć Metge Lliteres. Lekarza, który ratował wtedy życia mieszkańców.

La Fira de la Flor d’Ametler – odbywa się 2 lutego. Przekładając na polski, targ poświęcony migdałowcom, które przepięknie kwitną na całej wyspie, właśnie w lutym! Targ odbywa się w miasteczku Son Servera. Na targu można zobaczyć przeróżne produkty wyrobione z owoców migdałowca, drewna migdałowca oraz kwiatu migdałowca. Takich jak mydła, perfumy, dżemy, rumy, świece i tym podobne. W miejscu, w którym rozkłada się targ odbywa się też ludowy koncert. Można się też przyjrzeć się maszynom, które używane są na Majorce do zbioru migdałów i pracy z migdałami.

Fiesta de Sant Blai – odbywa się 3 lutego w Campos i Esporles. Sant Blai jest patronem i obrońcą chorób na gardło. Tego dnia, w miasteczku Esporles święcone są słodycze. A w Campos odbywa się msza, gdzie wiernym smaruje się szyje olejem, który wcześniej był święcony. Po zakończeniu mszy można kupić bułeczki na straganach, które nazywają się panetets de Sant Blai. Są produkowane specjalnie na to święto.

Santa Águeda – odbywa się 5 lutego w Sencelles. Ponoć to właśnie 5 lutego, po wielkiej suszy, spadł pierwszy deszcz. Był to dzień Santa Agueda, to stała się ona patronką miasta. W miasteczku rozstawia się wieczorem ogniska i smaży na nim miejscowe kiełbaski. Noc ożywiają demony, czyli “los demonios, glosadores i zambombas”. Dnia 5 lutego odbywa się msza, a po niej taniec “ball de l’oferta” przy melodi instrumentów las xeremies!

W lutym odbywają się też targi hotelarskie – HORECA Baleares. Odbywają się 8, 9 i 10 lutego (data ruchoma, przeważnie weekend). Podczas targów można skosztować specjałów, prosto z Majorki. Odbywają się wtedy również różnego rodzaje konferencje, pokazy. Można tam zobaczyć, co planują hotelarze w danym roku. Targi odbywają się w Palma, a tutaj link do oficjalnej strony: https://horecabaleares.com/

Imprezy na Majorce nie mogłyby obejść się bez karnawału

Romería a la ermita de la Consolación – 10 luty, a tak naprawdę odbywa się w okolicach 10 lutego, a właściwie w niedzielę najbliższą tej dacie, w miasteczku Santanyi. Jest to uroczysta msza święta. Mieszkańcy udają się do “la ermita de la Consolacion“, która znajduje się obok wzgórza S’Alqueria Blanca. Tam odprawiana jest msza święta i wzywany jest deszcz, który ma zapewnić żniwo na cały rok.

Luty na Majorce pachnie migdałami, ale też karnawałem. Karnawał na Majorce inaczej nazywany jest Darrers, co oznacza ostatnie dni, w których można jeść mięso. Zaczynamy Wielki Post – Cuaresma. W Wielki Czwartek (tydzień przed karnawałem) je się ensaimada, jest to miejscowa tradycja.

15 lutego (lub po prostu w połowie lutego) – zazwyczaj jest to piątek lub sobota, zaczyna się karnawał w Marratxi. W tym mieście, co roku, oficjalnie, otwiera się karnawał. Dla dorosłych odbywają się las rues, a dla młodszych las ruetes. Są to po prostu parady, podczas których mieszkańcy miast przebierają się w przeróżne stroje, ulicami rozbrzmiewa muzyka, śpiew, śmiech i zabawa. Często również, oczywiście, orkiestra na żywo. Parady zazwyczaj odbywają się od 15 do 23 lutego.

Imprezy na Majorce – a jeśli karnawał, to i przebieranki i parady

Po Marratxi, odbywa się wielka parada w mieście Palma, stolicy Majorki! W poniższym linku jest spis parad. Parady są ułożone nazwami miast, alfabetycznie. Daty są w poniższym linku drugorzędne: https://feriasyfiestasdemallorca.com/evento/carnaval-en-mallorca

Muestra de Caza de ses Salines – odbywa się między 20 a 22 lutym. Jest to wystawa myśliwska, w miejscowości Ses Salines. Polowanie na Majorce jest bardzo popularne. W tym dniu, w Ses Salines można podziwiać wystawy ptaków, także drapieżnych okazów, samochodów, wystawy psów myśliwskich i pokazy jeździeckie oraz wiele innych.

El Entierro de la Sardina – 24 luty. Karnawał zamykany jest pogrzebem sardynek. Warto się na tą uroczystość wybrać do miasteczka Portol. Jednak pogrzeb sardynek odbywa się także w Manacor, czy w Inca. Mieszkańcy Portol zbierają się na ulicach. Środkiem ulic idzie procesja, w której kolejno, na początku idą osoby niosące sardynki, a za nimi osoby, które lamentują i żałują pochówku ryb. Na koniec sardynki pali się na ognisku i częstuje nimi ludzi zebranych wokół. Wszystkiemu towarzyszy muzyka, w niektórych miastach przemawia burmistrz. Odbywa się też msza.

Imprezy na Majorce – Majorka słynie ze swoich przepysznych pa amb olis! Koniecznie zahaczcie o targi, na których pa amb oli wyjdą Wam “bokiem”

Fiesta de la beata Sor Francinaina Cirer – odbywa się 27 lutego w miasteczku Sencelles. Jest to impreza na cześć beatowanej przez Watykan Francinaina Cirer, która jest patronką katechetów. Rano odbywa się msza i “el ball de l’ofrrrena”, taniec do melodii instrumentów xeremies (przypominających dudy). Wieczorem można zwiedzić klasztor “el convento de las Hermanas de la Caridad“.

Feria de Pa amb Oli – Od 28 lutego do 3 marca odbywają się targi Pa amb Oli, w miejscowści Palma (stolica). Jest to majorkański specjał, idealny na śniadanie. Jest to chleb z oliwą, przyrządzany na wiele sposobów. Chleb często nacierany jest czosnkiem i pomidorem, podawany z miejscowymi szynkami, serami oraz oliwkami. Sposobów na przyrządzenie Pa amb Oli jest mnóstwo, mój szef zawsze namawiał mnie do zjedzenia Pa amb Oli z kiełbasą sobrasada i miodem. Mówił, że to najlepsze co mnie spotka w życiu, haha! Na targach możecie spróbować Pa amb Olis sporządzanych przez finalistów i zwycięzców mistrzostw świata Pa amb Oli. Wejście jest darmowe i jest częścią dni Balearów, które odbywają się już od 1 marca.

Imprezy na Majorce – jednym z najbardziej imprezowych miast na Majorce jest Algaida

Mallorca Dream Days – targi, które odbywają się od 28 lutego do 1 marca. Są to targi poświęcone ślubom, komuniom, chrzcinom, weselom oraz ogólnym wydarzeniom i imprezom tego typu. Podczas tych dni w miejscowości Inca zbiera się ponad 80 firm specjalizujących się w wyżej wymienionych aspektach. Idealne miejsce dla osób planujących ślub na Majorce! 🙂

Jornadas de Patrimonio del municipi de Algaida – dni dziedzictwa gminy Algaida, które odbywają się równolegle z dniami Balearów, 29 lutego. W tym czasie odbywają się konferencje oraz wizyty z przewodnikiem, w przeróżnych atrakcjach rejonu Algaida. Warto rozważyć, jeśli lubicie zwiedzać! Algaida to rejon bardzo mocno powiązany z historią Majorki!

Imprezy na Majorce w Marcu

Ruta Tapa Tren, w miejscowości Sa Pobla. W każdy piątek marca, kwietnia i maja miasteczko Sa Pobla organizuje szlak Tapa Tren. Można tam oddać się rozrywce w postaci zwiedzania BARÓW w mieście. Odbywają się w nich koncerty, zajada się w nich tapas i nie obędzie się bez wielu innych niespodzianek. Impreza rozpoczyna się na dworcu kolejowym Sa Pobla, a potem jeździ się po barach: Bar Jovent, Ses Afores, Sa Sini, Auba, sa Fondeta d’es Tren i Sa Placeta. Nic tylko wsiadać do pociągu!

Dia de Las Islas Baleares – na samym początku marca, bo już 1 marca, odbywają się dni Balearów. Dni te mają za zadanie upamiętnić datę wejścia w życie Statutu Autonomii z 1983 r.. Odbywają się one oczywiście na wszystkich wyspach Balearów. A na Majorce odbywają się w stolicy, Palma.

Feria del Empleo – targi pracy, które odbywają się w Centrum Konferencyjnym, w miasteczku Palma (4-5 marca). Targi, które dają bezrobotnym możliwość uczestniczenia w konferencjach i kontaktowania się z firmami. Targi trwają dwa dni. Odbywają się wtedy sesje grupowe i konsultacje, które mają na celu pomóc ludziom w znalezieniu pracy. Można wtedy również przedstawić się bezpośrednio potencjalnym pracodawcom. Takie targi odbywają się również w Calvia (21-22 marca), Marratxi (21 marca)

Imprezy na Majorce – dzień kobiet obchodzony jest również na Majorce

Feria de las Mujeres – targi dla kobiet, które odbywają się 7 marca, dzień przed dniem kobiet, w Manacor. Są to feministyczne targi podzielone na trzy sektory. Pierwszy sektor poświęcony kobietom-rzemieślnikom. Drugi sektor poświęcony kobietom związanym z gastronomią i ostatni sektor – społeczny, powiązany z projektami na rzecz równości. Targi te, to idealne miejsce dla kogoś, kto chciałby wesprzeć miejscowe kobiety.

Algaida Events Time – odbywa się 7 i 8 marca, w miejscowości Algaida. Jest to wydarzenie, w którym uczestniczące firmy i sklepy przedsatwiają swoje usługi. Dekoracje, mode, kwiaciarnie, zaproszenia, usługi fryzjerskie i makijażowe, ciasta, animacje, klasyczne samochody, podróże. Warto się wybrać, jeśli interesuje Cię którakolwiek z powyższych pozycji.

Feria de oportunidades y stocks – są to po prostu targi okazji, na których można obkupić się w produkty po niższych cenach. Są to głownie produkty tekstylne, ubrania, które nie sprzedały się w poprzednim sezonie. Można się nieźle obkupić, ponieważ ceny mocno spadają. Tego typu targi odbywają się z końcem sezonu letniego i zimowego (luty i wrzesień). Na głównych placach miast, takich jak Santanyi, Porreres, Muro (7-8 marca). Znajdzie się tam mnóstwo ręcznie wykonywanych przedmiotów.

Imprezy na Majorce – na Majorce słynne są targi ceramiki w miasteczku Marratxi

Fira Bona en Palmanyola, czyli coś w rodzaju festynu, który odbywa się w miejscowości Palmanyola. Można to również zrozumieć jako dni Palmanyola/Bunyola. Dni te odbywają się 7 i 8 marca. W dni Palmanyola odbywa się pokaz gigantów, turniej szachowy, wystawa starych motocykli. Także wystawa malarstwa, a dla dzieci pojawiają się atrakcje, takie jak dmuchane zamki i mnóstwo gier i zabaw.

Feria del Barro de Marratxi – targi ceramiki, które są znane na całą wyspę. Targi odbywają się w miejscowości Marratxi od 7 do 15 marca. Znane również pod nazwą Fira del Fang. To właśnie tam znajdziecie setki przepięknych, rzemieślniczych, wyrabianych ręcznie ceramicznych naczyń i ozdób. Idealny pomysł na pamiątkę z Majorki.

Feria de Binissalem – targi odbywają się 9 i 10 marca w miasteczku Binissalem. Odbywają się na nich zajęcia ludowe i tradycyjne, jednak połączone ze współczesnymi. Targi mają silny, lokalny akcent. Odbywają się koncerty i warsztaty, montuje się także ekologiczną karuzelę i zaprasza lokalnych artystów na koncerty i wystawy.

Imprezy na Majorce – targi piwa, targi chleba i ryby oraz zielone święto Patryka

Feria de la Cerveza Artesanal de Mallorca – targi piwa mają miejsce od 15 do 17 marca, idealna impreza dla miłośników piwa rzemieślniczego na wyspie. Targi odbywają się w Bierkonig Center w miejscowości Playa de Palma. Usłyszycie tam również muzykę na żywo itp..

Muestra gastronómica Mallorca Degusta – wystawa gastronomiczna Majorki. Jest to wystawa, która pozwoli odwiedzającym spróbować najlepszych win, wermutów, tapas i wariantów najlepszych winiarni, restauracji i szefów kuchni na Majorce. Odbywa się 16, 17 i 18 marca w Pałacu Kongresowym w Palma.

Fiesta del Pan y el Pescado – festiwal chleba i ryby, 21 i 22 marca, odbywa się w miasteczku San Juan. Oprócz możliwości skosztowania i zakupu tradycyjnych Coquetas Cas Donat i Las Panades Quintos, możemy na festiwalu chleba i ryby posłuchać koncertów. Poznać działalność kulturalną i folklorystyczną miejscowych lub pójść na pielgrzymkę z Xeremiers (grajkami, artystami) z miejscowości Sant Joan.

Dia de San Patricio – Saint Patrick’s day – czyli Dzień Świętego Patryka, który odbywa się w Santa Ponca, 22 marca. Ulice Santa Ponca wypełniają się wtedy piwem Guiness i zielonym kolorem. Irlandzkie święto zawładnęło ulicamy Santa Ponca. Odbywa się ono w tym miasteczku, ze względu na to, że to właśnie tam mieszka sporo Irlandczyków. Odbywają się wtedy występy muzyczne irlandzkich grup, wystawiane są stragany rzemieślnicze, znajdą się także atrakcje dla dzieci.

Imprezy na Majorce – interesujące są tutaj fallas, zaciągnięte prosto z Walencji

Diada de la Naturaleza – odbywa się 22 marca, w gminie Lloret de Vistalegre. Data tak naprawdę ustalona jest na niedzielę, więc jest ruchoma. Mieszkańcy miasta zbierają się rano na rynku i oddają przeróżnym aktywnościom związanych z ekologią. Odbywa się też sadzenie drzew i roślin!

Fallas El Toro – odbywa się około 15 marca (data ruchoma) w miasteczku El Toro. Jest to tradycja zaciągnięta z Walencji, ku czczi Sant Josep (patron miasta). Wszystko zaczyna się już o 8 rano, kiedy petardy budzą mieszkańców. W ciągu dnia można podziwiać pokaz kolorowych fallas. W Walencji ta impreza jest jedną z najważniejszych w roku. Odbywają się wtedy parady, pokazy pirotechniczne i wiele innych. W El Toro na Majorce dzieje się to samo, tylko w mniejszej skali! Będzie na pewno kolorowo, głośno i wystrzałowo. No i będzie można skosztować paella!

La festividad de San José (Sant Josep) – obchodzi się w S’Alqueria Blanca, 15 marca, gdzie odbywa się msza święta oraz poboczne atrakcje, jak muzyka, tańce. Coś w rodzaju festynu. Natomiast w Petra tego dnia dodatkowo rozdawane są gałęzie laurowe w ramach podarku.

Fiesta del Flexas en Palma – od 23 marca do 12 lipca, To widowisko organizowane przez bar Flexas w miejscowości Palma, w którym spotykają się tancerze, drag queens i DJ-e. Wszystko odbywa się w parku – Parc de la Mar. Jest to po prostu duża impreza, na której możesz się bawić aż do 3 nad ranem. Jest organizowana co roku przez różne organy. Zazwyczaj główne atrakcje są w sobotę, dlatego data jest ruchoma.

Imprezy na Majorce – czym by była Majorka bez targów pomarańczy z Soller?

Feria y Jornadas gastronómicas de la naranja del Valle de Sóller – Targi i dni pomarańczy z doliny Soller. Od 29 marca do 14 kwietnia, odbywają się na La Plaça de la Constitució w Soller. Pomarancze z Soller są słynne na całą Majorkę. Pomarańcza w tych dniach jest gwiazdą programu, przygotowuje się wtedy menu dla miejscowych restauracji. Można wtedy skosztować pomarańczy z doliny Soller w przeróżnej postaci. Pycha!

Feria de Son Ferriol – 29 marca. Targi w miejscowości Son Ferriol, na których promuje się życie biznesowe. Organizatorzy starają się zwiększyć atrakcyjność miasta dla obywateli i turystów. Jest to targ, z naciskiem na wystawy hodowlane. Na miejscu będzie więc mnóstwo zwierząt hodowlanych!

Imprezy na Majorce w Kwietniu

Fiesta de Monti-sion en Porreres – festiwal Monti-sion w miejscowości Porreres. Jest to festiwal wielkanocny, który trwa cały miesiąc. Jest to idealny czas na zwiedzanie miasteczka Porreres. Odbywają się wtedy również pielgrzymki. Najlepiej jest wybrać się tam w okolicach Wielkanocy.
A jak już mowa o Wielkanocy, to zapraszam Was na post, w którym opisuję dokładnie, jak wygląda Wielkanoc na Majorce! Tutaj link: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/wielkanoc-na-majorce-czym-rozni-se-od-polskiej-semana-santa-czyli-pascua-na-majorce/

Muestra de Cocina de Calvià – wystawa gastronomiczna w miasteczku Calvia. Odbywa się kilka razy do roku, w każdy piątek kwietnia i każdy piątek października. Restauracje w Calvia będą promowały regionalne potrawy, wywodzące się właśnie z rejonu Calvia.

Feria de Oportunidades y Coches en Sa Pobla – targi okazji i samochodów w Sa Pobla, które odbywają się w pierwszą sobotę kwietnia. Na targach znów mamy możliwość obkupienia się po dziurki w nosie. Handlarze zmniejszają ceny produktów, których nie udało się sprzedać w poprzednim sezonie.

Imprezy na Majorce – targi owiec i kóz, miejsce idealne dla miłośnika natury

Feria de Ovino y Caprino en Calvià – targi owiec i kóz w miasteczku Calvia, które odbywają się 9 i 10 kwietnia. Na targach poza wystawami miejscowego gatunku owiec i kóz można podziwiać owczarki pasterskie. Odbywają się wtedy również konkursy z udziałem zwierząt, sprzedawane są produkty rzemieślnicze. Jest wiele atrakcji i zajęć dla dzieci, a w tle leci muzyka i odbywają się ludowe tańce.

Jornadas gastronómicas “Inca a Taula, Vi a Vi” – dni gastronomiczne w Inca. “Inca przy stole”. Targi, których celem jest promocja kuchni miasta poprzez udział piętnastu restauracji i winiarni z rejonu Inca w targach. Odbywają się od 11 do 14 kwietnia.

Feria de orientación educativa y laboral (Fir@orienta) en Andratx – targi edukacyjne oraz orientacji zawodowej, w mieście Andratx, które odbywają się 12 kwietnia. Na targach znajduje się czterdzieści namiotów z udziałem ponad 30 profesjonalistów z różnych sektorów. W targach bierze udział ponad 500 studentów w wieku od 10 do 25 lat. Targi mają na celu wzmocnić orientację zawodową i edukacyjną na Majorce.

Imprezy na Majorce – na Majorce bardzo często odbywają się również targi książki

Millor! Festival de Teatro Familiar de Cala Millor – festiwal teatrów rodzinnych, który odbywa się w miejscowości Cala Millor. Celem festiwalu jest zaoferowanie kulturalnej alternatywy spędzania wolnego czasu. Odbywa się od 12 do 14 kwietnia. Pokazy odbywają się w Auditorium sa Màniga,są to zarówno pokazy uliczne jak i pokazy podróżnicze.

Feria Náutica y de la Sepia de Alcudia – targi żeglarskie w Alcudia. Odbywają się od 12 do 14 kwietnia. Lokale gastronomiczne z okolicy przygotowują na tę okazję menu, w którym głównym składnikiem jest mątwa. Targi poświęcone są produktom i firmom żeglarskim. Organizowane są występy muzyczne o charakterze śródziemnomorskim.

Feria del libro antiguo y de ocasión de Palma – Targi książki antycznej i okazji w mieście Palma, które odbywają się od 12 kwietnia do 5 maja. Jeśli jesteś miłośnikiem starych książek, to jest to coś dla ciebie. Do tych targów angażowane są nie tylko księgarnie na Majorce, ale również z innych rejonów katalońskich. Targi mają na celu pomoc w odnalezieniu starych książek. A także pomoc w zgromadzeniu obywateli, którzy takie książki mogą posiadać lub mają chęć się takimi wymienić. Książki, które się tam znajdują na pewno będą przeważały w języku katalońskim.

Imprezy na Majorce – na targach kupi się dosłownie wszystko, od ubrań, po meble

Feria agrícola y ganadera de Santa Eugènia – targi rolnicze i hodowlane w miasteczku Santa Eugenia. Od 12 do 14 kwietnia. Kolejny targ, na którym wokół zwierząt hodowlanych i narzędzi pracy w rolnictwie odgrywać się będą targi gastronomiczne. Odbędzie się także pokaz gotowania, a także znajdzie się kilka starganów rzemieślniczych.

Feria de Santa Margalida – targi w Santa Margalida. Odbywają się wraz z nadejściem wiosny. Oferują także wystawę rolniczą, zwierząt hodowlanych, rzemieślniczą, a także można tam zakupić wiele produktów prosto z Majorki. Miasto jest wtedy pięknie ozdobione. Targi odbywają się 14 kwietnia, zazwyczaj jest to niedziela, także targi są ruchome.

Diada de la Agricultura Ecológica de Porreres – dzień ekologicznej hodowli w miejscowości Porreres, odbywają się 14 kwietnia. Podczas tego dnia, uczestniczy się w konferencjach, pokazach kulinarnych, zajęciach dla dzieci. Odbywa się wtedy także największa wystawa i sprzedaż certyfikowanych produktów ekologicznych na Balearach.

Imprezy na Majorce – świetne są także imprezy przy portach, związane ze sportami wodnymi i kuchnią śródziemnomorską. Spróbujemy na nich przeróżnych dań z owocami morza

Feria Náutica de Porto Cristo – targi morskie w miejscowości Porto Cristo. Odbywają się 19 i 20 kwietnia. Targi i wystawy poświęcone kulturze morskiej Balearów. Można na nich kupić lokalne artykuły, przepłynąć się łodzią, zobaczyć różnego rodzaju prezentacje i posłuchać muzyki na żywo.

Fiestas de Sant Jordi en la Colònia de Sant Jordi – uroczystośći Sant Jordi i Colonia de Sant Jordi. Odbywają się od 19 do 29 kwietnia. Podczas uroczystości czczony jest patron powyższych miejscowości, czyli San Jorge. Przez cały tydzień można podziwiać wystawy, brać udział w konkursach fotograficznych, rysunkowych, posłuchać koncertów. Podczas uroczystości odbywa się…

Feria de la sal y salazones en la Colonia de Sant Jordi – 18 i 19 kwietnia. Targi gastronomiczne, poświęcone soli. Rejon, w którym znajdują się powyższe miejscowości to Ses Salines. Ses Salines natomiast zawdzięcza swoją nazwę starożytnym kopalniom soli morskiej, które położone są w sercu Colonia de Sant Jordi. Stąd bierze się także nazwa targów solnych. Na nich znajduje się oczywiście szeroka oferta gastronomiczna, w atrakcyjnych cenach, a dania przygotowane są specjalnie na tę okazję. Idealne miejsce do poznania historii tego miasta.

Imprezy na Majorce – w miasteczku Manacor odbywa się także wielki zjazd samochodowy. To jedna wielka wystawa

Feria de Andratx – targi w miasteczku Andratx, które odbywają się w pierwszy weekend kwietnia. Na targach rozkłada się kilka stragnów, można też zobaczyć wiele wystaw, zobaczyć występy ludowe. Można tam wtedy równiez dobrze zjeść. Stworzony jest tam szlak tapas, gdzie najemy się miejscowymi tapas udając się kolejno z miejsca na miejsce!

“PORTes OBERTes” en Porto Cristo – 25 i 26 kwietnia w miasteczku Porto Cristo. Odbywają się wtedy jarmarki gastronomiczne. W porcie rozkładają się stragany, na których można zjeść dania z owocami morza. Niektórzy organizatorzy oferują przepłynięcie się ich łódkami i jachtami. Można też skorzystać z przepłynięcia się tradycyjną majorkańską żaglówką o nazwie „llaüt”. Znajdujące się tuż obok jaskinie smocze – Cuevas del Drach oferują wtedy zniżki na zwiedzanie jaskiń!

Feria de Vehículos de Ocasión de Manacor – targi pojazdów i okazji w miasteczku Manacor. Odbywają się 27 i 28 kwietnia na poligonie w Manacor. Można tam podziwiać wystawę 500 pojazdów, które można kupić w atrakcyjnych cenach!

Beer Palma – Feria de la cerveza – Piwna Palma, czyli targi piwne. Odbywają się od 26 kwietnia do 5 maja w miasteczku Palma. Poza wieloma smakami piwa, na tych targach skosztujemy także hiszpańskich tapas. Na targach można spróbować ponad 100 odmian piw.

Imprezy na Majorce – jako, że na Majorce jest mnóstwo Andaluzyjczyków, to nie obyłoby się bez festiwalu flamenco i rumby

Feria de Abril en Andratx – kwietniowe targi w Andratx, które odbywają się 26 i 27 kwietnia. Na targach poznacie smaki Andaluzji, zobaczycie pokazy tańca flamenco, rumby, a także zobaczycie tradycyjne stroje. Napijecie się rebujitos, czyli orzeźwiających drinków i zjecie przepyszne przekąski. Targi mają na celu zapewnić dobrą zabawę dla gości – w to mi graj! 😉

Feria y Fiesta des Jai en Búger – targi i uroczystości Jai w Buger. Odbywa się od 27 kwietnia do 6 maja, w miejscowości Buger. Jest to uroczystość w rodzaju naszych polskich festynów. Lokalni mieszkańcy, ale także turyści korzystają ze zorganizowanych atrakcji. Ttakich jak warsztaty, czy opowiadanie historii ludowych (czyli majorkańskich rondalles).

Salón Náutico Internacional de Palma – międzynarodowy pokaz łodzi w Palma, który odbywa się od 27 kwietnia do 1 maja. Są to największe międzynarodowe targi łodzi na Balearach oraz jedna z najważniejszych imprez handlowych i przemysłowych w branży. Wydarzenie żeglarskie i gastronomiczne, które co roku przyciąga ponad 50 000 odwiedzających je osób. Zjecie tam tapas, z naciskiem na owoce morza oraz nacieszycie oko przepięknymi łodziami i jachtami. Poznacie także produkty z tematyki żeglarskiej i morskiej.

Imprezy na Majorce – Majorkańczycy kochają jedzenie, więc wiele festiwali jest mocno powiązanych z ich tradycyjnymi potrawami!

Feria de Sant Joan – Targi Sant Joan, które odbywają się 28 kwietnia w miejscowości Sant Joan. Mają być oznaką miłości do wiejskiego życia, sielanki, tradycji i folkloru. Muzyka na żywo, tapas oraz miłość do tradycji – to słowa przewodnie targów! 🙂

Feria del Llonguet en Es Pil·larí – Targi Llonguet w miejscowości Palma, odbywające się 28 kwietnia. Mają na celu potwierdzić tożsamość miejscowości Palma. Mają także być wizytówką gastronomii Balearów, gdzie głównym składnikiem jest właśnie Llonguet. Llonguet to rodzaj pieczywa. Podczas targów zjeżdżają się piekarze i cukiernicy z Balearów. Poza przepysznym jedzeniem, znajdziemy też inne stragany, przepełnione ceramiką, rzemiosłem i tym podobnym.

Feria de Santa Maria del Camí – targi Świętej Marii z Cami, które odbywają się w ostatnią niedzielę kwietnia, w miejscowości Santa Maria del Cami. Znajdziemy tam wystawę rolniczą i hodowlaną, ale także rozbudowaną ofertę handlową i usługową. Na targach też zobaczymy występy artystyczne i kulturalne, w tym wystawy fotograficzne. Na targach zobaczymy też zaangażowanie w ekologię miasta oraz wesprzemy rozwój targów alternatywnych.

Feria del Libro en Vilafranca de Bonany – kolejne targi książki, tym razem w miejscowości Vilafranca de Bonany. Odbywają się w ostatnią niedzielę kwietnia. To wystawa redakcyjna, w której biorą udział biblioteki i wydawcy z całej Majorki. Podczas targów można również cieszyć się sztukami teatralnymi, czytaniem książek, czy słuchaniem historii.

Imprezy na Majorce w Maju

Feria de Sant Francesc en Muro – targi Sant Francesc w miejscowości Muro, które odbywają się w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, trwają 3 dni. Rolnictwo, hodowla i rzemiosło odgrywają wiodącą rolę na tych targach, podobnie jak handel lokalny.

Feria y fiestas de Son Carrió – Targi i festiwale w Son Carrio, odbywają się w drugą niedzielę maja. Są to targi podobne do wszystkich innych, jednak tutaj odbywa się pokaz zwierząt pochodzących z Majorki, w tym czarnej świni!

Mercado Medieval de Capdepera – rynek Medieval w miejscowości Capdepera, który odbywa się w 3 weekend maja, w celu upamiętnienia założenia miasta Capdepera przez króla Jaume II w 1300 roku. Rynek sięga czasów średniowiecznych, powstał po to, by promować sposób w jaki żyli wtedy mieszkańcy Capdepera. Średniowieczny rynek odbywa się w Castell (zamku) de Capdepera i jego bocznych ulicach. Wykorzystuje się zamek, by nadać uroczystości średniowiecznego wyglądu. Rynek jest pełny świateł, kolorów, dźwięków i zapachów, które przenoszą odwiedzających do średniowiecza. Na rynku spotykamy różnych rzemieślników: kowali, zielarzy, złotników, cieśli, żonglerów. A także szewców, magików, hafciarki, rzeźbiarzy, producentów serów i garncarzy, a także wiele innych. Uczestnicy mogą zachwycać się muzyką, ubraniami i grami typowymi dla średniowiecza.

Imprezy na Majorce – na Majorce ważnym sportem jest “el trot mallorquin”, czyli coś w rodzaju jeździectwa konnego. Jockey jednak nie siedzi na koniu, a w specjalnej budce na kułkach, przymocowanej do konia.

Farmers’ Market en Puerto Portals – targi, które odbywają się w każdą niedzielę maja w miasteczku Puerto Portals. Kupicie tu świeże lokalne, majorkańskie produkty. Targi rolnicze poza tym oferują także atrakcje dla dzieci, w tym warsztaty na temat lokalnych produktów. Można też po prostu cieszyć się muzyką i piknikiem.

Feria del Pescado en Colònia de Sant Pere – targi rybne w Colonia de Sant Pere. Targi to miejsce spotkań, w którym integrują się wszyscy zainteresowani środowiskiem, kulturą i gastronomią. Targi odbywają się zazwyczaj w na końcu kwietnia lub samym początku maja.

Feria Espectáculo del Primero de Mayo en ses Salines – spektakularne targi pierwszego maja w miasteczku Ses Salines, jak sama nazwa wskazuje, odbywają się 1 maja. Targi te są koniecznością dla wszystkich wędkarzy. Maj zazwyczaj oferuje piękną pogodę, a ulice w Ses Salines przez kilka pierwszych tygodni Maja są przepełnione straganami. Najważniejsze wydarzenia podczas targów to zajęcia i pokazy dla dzieci, pokazy gotowania, targ rękodzieła w niedzielę oraz wielka wystawa jeździecka 1 maja.

Imprezy na Majorce – targi kwiatów – idealne na zdjęcia oraz do ozdoby mieszkania!

Feria Costitx en flor – targi kwiatów w miasteczku Costix, które odbywają się 1 maja. Costitx jest wtedy ozdobiony kwiatami, w tym dniu miasto staje się jednym wielkim ogrodem, dzięki pracy ekspertów – ogrodników, kwiaciarni i plantatorów owoców. Te wiosenne targi są idealne do zakupu kampusu lub skorzystania z rekomendacji ekspertów co do pielęgnacji roślin. Uzupełnieniem targów jest wystawa i sprzedaż produktów rolnych, hodowlanych, rzemieślniczych i przemysłowych.

Feria del Vino y del Queso en Estellencs – targi wina i sera w miasteczku Estellencs, również 1 maja. Na targach można spróbować wiele odmian win, tak samo jak i serów. Na Majorce zazwyczaj degustuje się wino właśnie z serami. Odmiany win pochodzą z Majorki, tak samo jak i sery.

Fiestas y Feria de la Cruz en Selva – targi i jarmark krzyżowy, odbywają się 3 maja. Tradycją jest, że w miasteczku Selva oddawało się hołd owocom. W wyniku tej tradycji powstały targi, na których można kupić kwiaty, rośliny, jedzenie, produkty rzemieślnicze, odbywa się także pokaz tańca ludowego i wiele innych.

Comercio local: “Jo compr al meu poble” (Algaida) – targi, a raczej coś w rodzaju akcji społecznej “kupuję w swoim mieście”, które odbywają się w miasteczku Algaida od 3 do 29 maja. Kampania ma na celu zachęcenie do lokalnego handlu, oferując kupującym możliwość wzięcia udziału w losowaniu 3 kuponów zakupowych.

Imprezy na Majorce – na Majorce często odbywają się festyny cyrkowe. W Son Severa odbywa się festiwal klaunów!

Gastro&Art en Paguera – targi gastronomiczno artystyczne w miejscowości Paguera, odbywają się 4 i 5 maja. Targi łączą kuchnię, muzykę i sztukę. Kuchnia Majorki jest gwiazdą tej pysznej wystawy, na której oprócz degustacji uczestnicy są zaproszeni do poznania wszystkich tajemnic majorkańskiej kuchni podczas licznych kursów i warsztatów.

Feria de Mayo de Campanet – targi majowe w miasteczku Campanet, które odbywają się od 5 do 12 maja. Nie różni się niczym innym od pozostałych targów majowych. Swego rodzaju festyn, z muzyką, występami, atrakcjami i lokalnymi przekąskami.

Feria de Sencelles – targi w miasteczku Sencelles, które odbywają się od 5 do 21 maja. Najwięcej atrakcji oczywiście będzie w weekend. Na targach odbywa się tradycyjna walka glossadors, impreza z DJ’em, stragany z przedmiotami używanymi, a w niedzielę rozkłada się targ, na których można kupić lokalne produkty.

Festival de Circo y Humor ‘SonServera Clown’ – festiwal cyrku i humoru w miasteczku Son Servera, od 6 do 12 maja. W te dni w Son Servera zbierają się przedstawiciele z Majorki i innych państw z branży cyrkowej. Ulicami chodzą klauny, dzieci mają malowane buzie, a w tle gra muzyka i po drodze pojawia się o wiele więcej atrakcji.

Imprezy na Majorce – nie obyłoby się przez targów wina! Na Majorce jest mnóstwo winiarni, a jedna z odmian winogrona z Majorki to Malvasia!

Ferias y Fiestas de Mayo en Sóller – targi i festiwale majowe w Soller. Podczas festiwalu można być świadkiem procesji de Les Valentes Donesa, następnego dnia odbywa się msza święta z udziałem Les Valentes Dones, postaci historycznych i autorytetów oraz pokaz tańca Ofrenda. Festiwal odbywa się 8/9 maja.

Día de Europa en Palmanova – Dzień Europy w miasteczku Palmanova, który odbywa się 9 maja. Można wtedy znaleźć wiele lokalnych i międzynarodowych stoisk z wyrobami rzemieślniczymi, jedzeniem i piciem. W ciągu dnia odbywają się także zajęcia dla dzieci, występy muzyczne i wręczenie nagrody „Obywatel Roku Europy”.

WINE DAYS en Palma – D.O. Binissalem – dni wina w Binissalem, od 9 do 19 maja. Dni rozpowszechniające kulturę wina. W te dni można podziwiać wiele wystaw, słuchać przemówień edukacyjnych, poznać najnowsze trendy w serwowaniu wina, posłuchać trochę o tradycji winiarskiej, a także można przejść się po majorkańskich winnicach.

Fiesta del ‘Jai’ – odbywa się w pierwszą niedzielę maja, w miasteczku Burgos. Ta impreza związana jest ze starym zwyczajem, kiedy to wnuczki przyjmowały swoich dziadków, czyli właśnie “jai”, kiedy wracali z wielkich targów w miasteczkach Sineu czy Inca. W dzisiejszych czasach postać “jai” jeździ po mieście samochodem i rozdaje dzieciom cukierki. Z tej okazji odbywają się także w weekend targi wszelkiego rodzaju, w tle brzmi muzyka, odbywają się tańce i wiele innych atrakcji.

Imprezy na Majorce – Majorka to wyspa, która ceni sobie również sztukę. Odbywa się tutaj mnóstwo wydarzen kulturowych i artystycznych

Dijous Gros – Wielki Czwartek – to wielki targ, który odbywa się w mieście Inca w pierwszy czwartek po pierwszej niedzieli maja. Jest to wystawa rolnicza, hodowlana, przemysłowa, a także próba odnowienia tradycji jedzenia fasoli i żniw o tej porze roku.

Feria de mayo en Felanitx – targi majowe w Felanitx, odbywające się 10 maja. Degustacja wina, targi handlu, mnóstwo tapas i szaszłyków, targi pojazdów używanych, wystawa pojazdów klasycznych, targi rzemieślnicze i wiele więcej – to właśnie czeka cię w Felanitx 10 maja.

Feria de Mayo en Campos – Targi majowe w Campos, odbywają się 11/12 maja. Są to targi zwierząt gospodarskich i rzemieślniczych w Campos, lepiej znane jako fira de ses vaques (targ krów). Powodem, dla którego targi odbywają się akurat w te dni jest historyczny moment, w którym w Campos zaczęto wydobywać wodę przez młyny Ramell, ze studni podziemnych. Nawadniane uprawy i rozprzestrzenianie się przemysłu hodowlanego, zwłaszcza w gospodarstwach mlecznych, które uczyniły Campos jednym z głównych producentów mleka w państwie hiszpańskim.

Feria del Vino en Pollença – targi wina w Pollenca, odbywają się 11 i 12 maja. Targi odbywają się w klasztorze Santo Domingo. Powstały one ze względu na uczczenie powrotu Majorki do produkcji wina na wysokim poziomie. Na targach, jak na każdych innych targach wina będziecie mogli spróbować różnego rodzaju win, tapas i serów.

Imprezy na Majorce – wiedzieliście, że na Majorce są czarne świnie? Albo myśleliście kiedyś jak wygląda tradycyjne strzyżenie owiec?

Feria de Mayo en Lloret de Vistalegre – kolejne targi majowe w Lloret de Vistalegre. 12 maj! Targi rolnicze, hodowlane, gastronomiczne. Jego mocnymi stronami są Cooking Show, czyli pokaz gotowania, w którym biorą udział restauracje w mieście.

Diada musical de Porreres – dzień muzyki w miejscowości Porreres. Festiwal powstały z okazji rocznicy Filharmonii Porreres. Zespoły muzyczne, batucady, zespoły pop-rockowe, taniec ball de bot lub muzyka dla dzieci to tylko niektóre z propozycji, które można znaleźć w Porreres w ciągu tego dnia. W tym dniu można też nabyć produkty związane z muzyką. Odbywa się on 13/14 maja.

Festa des Tondre en Es Llombards – festiwal strzyżenia owiec w miasteczku Es Llombards, który odbywa się w pierwszą niedzielę maja. Na tym festiwalu można zobaczyć jak wygląda tradycyjne strzyżenie owiec, nożyczkami. Rozkładają się tam również stragany rzemieślnicze, wystawy, wszędze słychać muzykę, a na końcu wszyscy jedzą wspólny posiłek.

Fiesta de moros y cristianos de Sóller – odbywa się w drugą niedzielę Maja (okolice 11 maja), w miasteczku Soller. Impreza ta odbywa się ku czci zwycięztwa mieszkańców Soller nad najazdem Tureckim 11 maja 1561 roku. W południe na plaży (en Repic) odbywa się bitwa, w której chrześcijanie zwyciężają nad piratami tureckimi, tak zwanymi moros, czyli muzułmanami. Na końcu odbywa się przemowa i śpiewany jest hymn Majorki “La balanguera”.

Imprezy na Majorce – a może chętnie zobaczylibyście wyścig ślimaków na Majorce?

Festival Internacional de Teresetes – Festival Internacional de Marionetas – międzynarodowy festiwal lalek i marionetek oraz teatru lalek. W dniach festiwalu dziesiątki krajowych i międzynarodowych zespołów teatrów lalkowych odwiedza wyspę, aby zaprezentować swoje prace oraz klasyczne lalki, abstrakcyjne figury. Lalki i marionetki na festiwalu są bardzo różnorodne i zróżnicowane. Festiwale odbywają się od 14 do 19 maja, w miejscowości Palma, ale nie tylko (zależnie od roku).

Feria de la primavera de Son Servera – targi wiosenne w Son Servera, które odbywają się 17, 18 i 19 maja. Targi trwają trzy dni i obejmują zajęcia dzienne jak i nocne. Muzyka na żywo, zajęcia folklorystyczne, wystawy tańca i cały dzień poświęcony na zajęcia rodzinne.

Feria de abril en Alcudia – targi kwietniowe w Alcudia. Jest to impreza, na której można spróbować potraw i napojów z południowej Hiszpanii, w której wyróżniają się koncerty muzyki flamenco, rumby i sevillanas. Odbywają się też tańce grup lokalnych sevillanas i verbena (impreza), która trwa do północy w piątkowe i sobotnie wieczory. Mimo, że są to targi kwietniowe, to odbywają się w maju i mimo, że odbywają się na Majorce, mają mocny akcent Andaluzyjski! Odbywają się 18, 19 i 20 maja.

Feria del Caracol en Sant Jordi – targi ślimaków w Sant Jordi, które odbywają się 19 maja. Wyróżniają się one, między innymi, wyścigami ślimaków, degustacją przepisów wykonanych ze ślimaków, zarówno tradycyjnych, jak i innowacyjnych lub sprzedażą i degustacją różnych odmian ślimaków, które możemy znaleźć na Majorce. Ja ślimaków nigdy nie próbowałam, jednak na Majorce jest to specjał.

Imprezy na Majorce – targi wina to jedno, ale noce wina? Mów mi więcej!

Santanyí Tapa a Tapa – muestra gastronómica – pokaz gastronomiczny Tapa a Tapa, w miasteczku Santanyi, który odbywa się 20 maja. Kilkanaście lokali gastronomicznych oferuje szlak gastronomiczny, na którym można spróbować lokalnych, wymyślnych tapas. Jest to swego rodzaju spacer po barach, gdzie można skosztować miejscowych przekąsek! Mniam.

Nit del vi – Noche del vino – Noc wina, organizowana przez Patio de la Misericordia w mieście Palma. W tym wydarzeniu bierze udział około 35 winnic, które oferują degustacje ponad 200 rodzajów win. Wejście do Nit del Vi kosztuje 15 euro, a 5 euro zakup wina na miejscu. Odbywa się 24 maja.

Feria de la Piedra y el Producto Local de Binissalem – targi kamienne i produktów lokalnych Binissalem. Odbywają się od 25 do 27 maja. Przemysł kamieniarski od wielu lat odgrywa ważną rolę w gospodarce gminy Binissalem. Dlatego miasto obchodzi Targi Kamienne. Można tam zobaczyć najlepsze dzieła kamieniarzy, a także wziąć udział w warsztatach, koncertach, wystawach i tańcach.

Semana gastronómica de Santanyí – tydzień gastronomiczny w miejscowości Santanyi. Przez cały tydzień lokale gastronomiczne promują swoje specjały. Jest to świetny pomysł, jeśli chcesz poznać regionalne smaki. Tydzień gastronomiczny odbywa się od 16 do 25 maja.

Imprezy na Majorce – a może zainteresuje Cię wystawa motocykli retro?

Artalaiòtica: Feria prehistórica y de la antigüedad – targi prehistoryczne i antyczne w miasteczku Arta, które odbywają się 26 i 27 maja.

VegFest Mallorca en Palma – festiwal wegetariański w mieście Palma, odbywa się 26 maja. Jeśli interesuje Cię dieta roślinna, lubisz dobrze się odżywiać i martwisz się środowiskiem i zrównoważonym rozwojem, to jest to coś dla Ciebie.

Feria Motor Retro de Marratxí – Targi motorów w stylu retro w miasteczku Marratxi. Coś dla miłośników motoryzacji. Targi nie odbyłyby się bez pokazu starych pojazdów silnikowych. Odbywają się 26 i 27 maja.

Ferias de mayo de Algaida – targi majowe w miasteczku Algaida. Algaida pod koniec maja rozkłada swoje targi na ulicach miasta. Można tu kupić artykuły rzemieślnicze, ale także jest to zbiór produktów z lokalnych sklepów, których nie udało się sprzedać w zimie. Można je kupić po niższych cenach!

Feria Cinquagesma en s’Horta – targi w miasteczku s’Horta. Są to targi, które odbywają się w niedzielę, tydzień przed zielonymi świątkami (zielone świątki są 31 maja). Jest to święto ruchome, z tego też względu i targi są ruchome. Odbywają się zazwyczaj pod koniec maja. Jest to wielki festiwal miasta, odbywają się występy muzyczne, spotkania sąsiedzkie, je się paella, rozstawiane są wystawy.

Imprezy na Majorce – jeśli jesteś ciekawy świata, to na pewno będziesz chciał spróbować dań z ośmiornicy! Smacznego!

Feria Gastronómica del Pulpo en Porto Colom – Targi gastronomiczne, na których gwiazdą jest ośmiornica, w miejscowości Porto Colom, 31 maja. 40 lokalów gastronomicznych oferuje innowacyjne menu, w których w roli głównej występuje właśnie ośmiornica. Smacznego!

Feria del libro de Palma – Targi książki w miejscowości Palma, odbywają się od 31 maja do 9 czerwca. Księgarze z Majorki prezentują szeroki wybór nowości i klasyków ze świata literackiego. Podczas targów książki odbywają się także różne wydarzenia, takie jak prezentacje i podpisy książek, opowiadanie historii, warsztaty, rozmowy lub koncerty.

Ferias y fiestas de primavera de Manacor – festiwale i targi wiosenne w miejscowości Manacor, odbywają się od 31 maja do 9 czerwca. Święta, które zaczynają się tańcami ludowymi i obejmują targi rolnicze, hodowlane, przemysłowe i rzemieślnicze. Odbywają się także zawody sportowe, spektakle i zawody teatralne, ceremonie wręczania nagród popularnych i kulturalnych, gigantyczne spotkania lub degustacje gastronomiczne ze szczególnym uwzględnieniem świata wina.

Feria de los Juegos Tradicionales Mallorquines de Biniali – Targi majorkańskich zabawek tradycjonalnych, w miasteczku Biniali, odbywają się od 31 maja do 2 czerwca. Mają na celu przybliżyć mieszkańcom wyspy oraz turystom zabawki, którymi bawiono się za dawnych lat. Pokazy gier dla dzieci, takie jak taniec na bączku, obręcze, rozciąganie liny, granie w piłkę, dekoracja gwiazd, wyścigi w workach. To jedne z wielu atrakcji targowych. Targi dają możliwość powrócenia wspomnieniami do dawnych lat i po raz kolejny, zobaczenia świata oczami dziecka.

Imprezy na Majorce w Czerwcu

Feria del deporte náutico y Jornadas gastronómicas del calamar en Can Picafort – targi sportów wodnych oraz targi gastronomiczne z gwiazdą dnia – kałamarnicą, w miasteczku Can Picafort, które odbywają się w pierwszy weekend czerwca. W weekend możesz za darmo skorzystać z nauki uprawiania sportów wodnych. A jak zgłodniejesz – skosztować dań z kałamarnicą w tle!
Feria Ecológica, Payesa y Artesanal de Puigpunyent – targi ekologiczne i rzemieślnicze w miasteczku Puigpunyent, które odbywają się w pierwszy weekend czerwca. Targi mają na celu podnieść świadomość wartości ekologii, roli, dziedzictwa wiejskiego i rolniczego na Majorce. Targi odbywają się w towarzystwie muzyki na żywo, pokazów oraz tańców. Można też zjeść ciekawe propozycje kulinarne!

Imprezy na Majorce – na Majorce odbywają się też targi zabawek dla dzieci, nie tych nowoczesnych, tylko tradycyjnych. Możecie zobaczyć czym bawiono się na Majorce kilkadziesiąt lat wstecz!

El Corpus – święto obchodzone w drugim tygodniu czerwca, 60 dni po Niedzieli Wielkanocnej. Z okazji tego święta w stolicy – Palma, patio domów w historycznym centrum miasta zostają otwarte do zwiedzania. Jednak główną atrakcją tego dnia jest msza święta, której główną atrakcją jest krzyż, zwany “la lledania“, który jest przepięknie ozdobiony kwiatami. Odbywa się też procesja z tancerzami los cossieros oraz los cavallets, którzy tańczą przy dźwiękach bębnów.

Feria de las Hierbas en Selva – targi ziół w miasteczku Selva, które odbywają się w drugą niedzielę czerwca. Targi poświęcone są ziołom i roślinom rosnącycm w górach Sierra de Tramuntana. Znajdziesz tam zioła o zastosowaniach leczniczych, gastronomicznych, kosmetycznych, ale też będziesz mógł kupić produkty, do których wykorzystano rośliny z tego rejonu. Miasteczko będzie również ozdobione roślinnością w ten dzień – ponoć wygląda to przepięknie!

Naufragio Griego en una Noche de Verano en Cala Sant Vicenç – Grecki wrak statku, w miasteczku Cala Sant Vicent. Niestety nie mogłam znaleźć daty targów, jednak jak tylko się dowiem, edytuję post. Wydarzenie na pewno odbywa się na początku czerwca. Poza targami, odbywają się też dni poświęcone erze talayoitc, jest to więc także wydarzenie o podstawie historycznej. Odbędą się także warsztaty historyczne dla rodzin oraz będzie mnóstwo stoisk informacyjnych, które mają na celu rozpowszechnić spuściznę prehistorii Majorki, czyli właśnie ery talayotic.

Imprezy na Majorce – ekologia na Majorce to bardzo istotna sprawa. W związku z tym nie mogłoby się obyć bez targów ekologicznych!

Semana del Medio Ambiente en Son Servera – tydzień ekologiczny/środowiska w Son Servera, odbywa się od 1 do 7 czerwca. Najwięcej atrakcji odbywa się oczywiście w weekend. Na placu Sant Joan znajdziemy mnóstwo produktów ekologicznych, a także punkty informacyjne, które zajmą się rozpowszechnianiem działań związanych ze zrównoważonym rozwojem i środowiskiem. Będą także gry dla dzieci. Miasteczko Son Servera w ten dzień zaprasza do pozostawienia samochodów na obrzeżach miasta, co ma sprzyjać znalezieniu bardziej zrównoważonego stylu życia.

Feria Gastronómica del Pulpo en Porto Colom – Targi gastronomiczne, gdzie głównym smakiem będzie ośmornica. W miejscowości Portocolom. Od 31 maja do 2 czerwca. Bary, które biorą udział w targach oferują menu, w którym składnikiem gwiazdkowym jest właśnie ośmiornica. Posmakujecie tutaj ośmiornicy na wiele różnych sposobów.

Feria del zapato y la artesania de Lloseta – targi obuwia i rzemiosła w miasteku Lloseta. Odbywają się 1 i 2 czerwca. W miasteczku zbierają się wtedy rzemieślnicy, szewcy, a także wiele firm, zajmujących się tą branżą, z całej Majorki. Odbywają się wystawy oraz pokazy taneczne. Można podziwiać pracę rzemieślniczą, ale także coś kupić!

Imprezy na Majorce – na Majorce mówi się w trzech “językach”. Castellano – klasyczny hiszpański kastylijski, catalan – kataloński oraz w dialekcie mallorquin, czyli majorkańskim!

Feria del libro de Palma – targi książki w stolicy, Palma, które odbywają się od 31 maja do 9 czerwca. Przez 10 dni promenadę Es Born w Palma wypełniają stragany z książkami. Zobaczycie tutaj nowości, ale także klasyki ze świata książki. Poza szeroką ofertą książek, będą się też odbywały prezentacje, opowiadanie historii dla tłumu, warsztaty, koncerty, a także różni autorzy zbiorą się na podpisywanie książek!

Ferias y fiestas de primavera de Manacor – targi i festiwal wiosny w miasteczku Manacor. Odbywają się od 31 maja do 9 czerwca. Wszystko zaczyna się od pokazu tańców ludowych. Na targach jest tematyka rolnicza, hodowlana, przemysłowa i rzemieślnicza. W ciągu tych 10 dni na ulicach miasta można zobaczyć wiele pokazów i eventów organizowanych przez inne gminy na Majorce. Odbywają się na przykład zawody sportowe, pokazy teatralne, degustacje dań, ale także wina!

Fiestas de Sant Victorià en Campanet – odbywa się w miasteczku Campanet od 5 do 15 czerwca. Na każdy dzień rozplanowane są atrakcje zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Jest to kolejna uroczystość patrona – Sant Victoria.
Feria nocturna y Noche del Arte en Son Servera – Targi nocne i noc sztuki w miasteczku Son Servera, która odbywa się w okolicach 7 czerwca (sobota). Tutaj również odbywa się święto miasta, dzień patrona miasta. W nocy odbywa się jarmark/targ, a za dnia, w niedzielę stoisk powstaje więcej. Można tam zobaczyć i kupić produkty rolne, rzemieślnicze itp.. Odbywają się wystawy drzewek bonsai, zabytkowych pojazdów i wystawy tradycyjnych wiejskich przedmiotów.

Imprezy na Majorce – festiwale pomarańczy, kiełbasy, ziół, to dlaczego nie festiwal ziemniaków?

Feria Nocturna de la Patata de Sa Pobla – targi ziemniaków w miasteczku Sa Pobla, które odbywają się nocą, 7 i 8 czerwca. Nocne targi ziemniaczane w Sa Pobla to tradycja, odbywa się wtedy wystawa gastronomiczna, której głównym składnikiem są oczywiście ziemniaki.
Fiestas de Sant Joan en Porreres – uroczystości Sant Joan w miasteczku Porreres. Odbywa się w okolicach 9 czerwca. Miasto Porreres ma dwóch patronów: Sant Joan Evangelista i Sant Joan Baptista. Tak jak w każdym innym miasteczku, także i w tym organizowane są uroczystości związane z tym świętem.

Fiesta del Convento – odbywa się 13 czerwca, w dzień San Antonio de Padua, w miasteczku Arta. Jest to festiwal klasztorny. Odbywa się wtedy parada, w której biorą udział dzieci. Z jednej strony jest chłopiec ubrany w szaty świętego, otoczony aniołami, a z drugiej strony dziewczynki, które brały komunie tego roku. Ulicami chodzą również dzieci, które tańczą taniec los cavallets.
Artà Beer Festival en Artà – Festiwal piwa w Arta. Odbywa się 14, 15 czerwca. W sobotę i niedzielę. Podczas tych dwóch dni możecie skosztować piwa rzemieślniczego z różnych odmian. Piwa pochodzą z dysz zainstalowanych w amfiteatrze Na Alcaldesa w Arta. Organizowane są także warsztaty, konkursy itp..

Imprezy na Majorce – podczas festiwali na Majorce często odbywają się parady gigantów oraz taniec demonów!

Fiestas de Sant Pere en Andratx – uroczystości Sant Pere w miasteczku Andratx, odbywają się od 15 do 30 czerwca. Święta i imprezy tego typu zawsze wiążą się z różnego rodzaju pokazami, wystawami, verbenas, ogniskami, muzyką i tańcem.
Fiestas de Sant Joan en Deià – uroczystości Sant Joan w miasteczku Deia. Od 15 do 23 czerwca. Kolejne imprezy sportowe i festiwale. Deia słynnie w tych dniach ze swojego konkursu rybackiego. Odbyło się już 30 jego edycji.

Fiestas de Sant Joan en Portopetro – kolejne uroczystości związane z patronem miasta, Sant Joan, w miasteczku Portopetro, które odbywają się od 16 do 30 czerwca. Zazwyczaj najwięcej dzieje się w weekend, to właśnie wtedy mieszkańcy miasta zbierają się na ulicach i jedzą kolację na świeżym powietrzu. Poza tym odbywają się różne zajęcia sportowe i artystyczne, koncerty itp., warto też wspomnieć, że zazwyczaj takie uroczystości/święta patrona kończą się uroczystą mszą w kościele.

Fiestas de Sant Joan de Muro – festiwal Sant Joan w miasteczku Muro, odbywa się od 17 do 24 czerwca. Jest to festiwal patrona miasta. W ciągu tych dni odbywają się liczne koncerty, wystawy, zajęcia sportowe, a także wydarzenia gastronomiczne. Uroczystości kończą się uroczystą mszą, tradycyjnym tańcem oraz pokazem sztucznych ogni.

Imprezy na Majorce – na Majorce odbywają się także festiwale grzybowe! Pycha!

“Tapes amb tàperes” en Llubí – “czapki z kaparami” w miasteczku Llubi. Odbywa się 22 czerwca. Kapary, czyli “taperes“, to produkt, z którego słynie miejscowość Llubi. I to właśnie ku czci tego produktu, w miasteczku odbywają się targi i festyn kulinarny. Poza możliwością spróbowania dań z kaparami w tle, możemy cieszyć się innymi atrakcjami na festynie.
Fiestas de Sant Pere en Esporles – uroczystości Sant Pere w Esporles, od 22 do 30 czerwca.
Noche de San Juan en PalmaNoc Sant Juan w stolicy, Palma, odbywa się 23 czerwca. Jest to noc, podczas której świętuje się także najkrótszą noc w roku. Podczas niej, rozpalane są ogniska i odbywają się pokazy taneczne, można wtedy na ulicach spotkać także demonis, czyli demony, które odprawiają carrefoc, czyli manifestację z ogniem, podczas której tańczą i śpiewają.

Ritual del ‘Vimer’ – odbywa się w nocy, w noc Sant Juan, 23 czerwca, w miejscowości Manacor. A dokładniej w prywatnej posiadłości S’Hort des Correu. Na terenie posiadłości znajduje się święte drzewo “el sauce mimbrero“. W noc Sant Juan, dzieci poniżej 14 roku życia, które cierpią na przepuklinę, udają się na tą posesję i poddają się magicznemu rytuałowi. Gałązki wierzby są przecięte na pół, na kształt łuku, przez który przechodzą dzieci, gdy zaczyna świtać. Następnie gałęzie są uszczelniane i wiązane rafią lub kolorową tkaniną. Po pewnym czasie, jeśli gałąź będzie nadal żyła, dziecko wyzdrowieje, a jeśli nie, to w następnym roku dziecko będzie musiało przejść ten sam rytuał jeszcze raz.

Imprezy na Majorce – na Majorce odbywa się również impreza w morzu, w której uczestnicy zabawy mają za zadanie wyłowić gumowe kaczuszki z wody!

Fiestas de San Joan y JoanArt en Calvià – uroczystości odbywają się 23 i 24 czerwca w miasteczku Calvia. 23 czerwca ludzie zbierają się na ulicach wieczorem, by świętować najkrótszą noc w roku, a 24 czerwca odbywa się święto patrona miasta, uroczysta msza oraz przeróżnego rodzaju wystawy.

Fiestas de Sant Joan en Mancor de la Vall – uroczystość Sant Joan w Mancor de le Vall, odbywa się 24 czerwca. San Juan Bautista jest patronem Mancor de la Vall i to właśnie w dzień obchodzi się święto miasta. Tego typu uroczystości oznaczają także początek lata i dzięki dobrej pogodzie, odbywa się wiele imprez na świeżym powietrzu, a także atrakcji z tym związanych. Na przykład werbeny, spożywanie posiłków na dworze, imprezy sportowe, pokazy tańców i sporty wodne.
Fiestas de Sant Joan en Son Servera – Uroczystości dni patrona Sant Joan w Son Servera. Odbywają się 24 czerwca i w okolicznych datach. Zazwyczaj 2 tygodnie przed dniem patrona.

Fiestas de San Pedro en Alaró – imprezy odbywają się w miasteczku Alaro od 27 do 30 czerwca. Tutaj również odbywa się correfoc, czyli pokazy z ogniem, muzyka na żywo, tradycyjne tańce itp.
Fiestas de Sant Pere en Alcudia – Uroczystości Sant Pere w Alcudia. Obchodzone w dniu 29 czerwca, w dzień świętego. Uroczystości wyróżniają się tradycyjną morską procesją, podczas której do portu wpływają łodzie z wizerunkiem świętego na łódkach.
Fiestas de Sant Pere en Búger – Uroczystości Sant Pere w Buger. Tutaj głównym dniem jest 29 czerwca, jednak uroczystości odbywają się do 2 tygodni po tym dniu.
Fiestas de Sant Pere en el Puerto de Pollensa – imprezy w miasteczku Puerto de Pollensa. Jako, że jest to duże miasteczko portowe, to najecie się tutaj mariscos, czyli owocami morza i mnóstwem ryb w ten dzień, czyli 29 czerwca.

Imprezy na Majorce – na Majorce znajduje się przepiękne miasteczko Porreres. Wiecie, dlaczego warto się tam udać? Bo odbywają się tam targi morelowe!

San Pedro y San Pablo29 czerwca, a właściwie to przez cały tydzień, w Porcie Alcudia świętuje się dzień San Pedro i San Pablo, ku czczi mężczyzn morza. Odbywają się wtedy różnego rodzaju atrakcje, a także wystawy kulinarne i można tam skosztować tak zwanej “torrada de sardinas”, czyli specjalnej kanapki z sardynkami! Odbywa się też słynna procesja, gdzie rybacy, chodząc boso, z wiosłami i sieciami u boku wizerunku San Pedro (Świętego Piotra) wychodzą z kościoła. Odbywa się też procesja w porcie, gdzie ozdobione łodzie rybackie wraz z głośnymi dźwiękami syren wpływają do portu.

Canal’Art Santanyí – odbywa się 29 czerwca w nocy. Jest to noc, podczas której galerie sztuki z okolicy otwierają się do wglądu dla ludzi. Ma to na celu wspomóc lokalnych artystów. Towarzyszy temu muzyka na żywo i występy. W miejscowości Santanyi!
Fiestas de Sant Marçal de Marratxí – Uroczystości Sant Marcal, w miasteczku Marratxi, które odbywają się do tygodnia przed 30 czerwca. 30 czerwca jest świętem Sant Marcal i dniem finalnym uroczystości.

Mercado de San Juan en Camp de Mar – Rynek imienia Sant Juan, w miasteczku Camp de Mar, odbywa się 30 czerwca i co najlepsze – w porach wieczornych, tuż przy plaży. Jest to targowisko, na którym można kupić coś do jedzenia, a także miejscowe rzemieślnicze wyroby oraz wiele wiele innych.
Feria del albaricoque de Porreres – targi morelowe w miasteczku Porreres, odbywają się pod koniec czerwca w sobotę. Data zmienia się co roku, ze względu na moment dojrzewania owoców. Na targach można kupić morele oraz wiele innych smakołyków, których składnikiem jest właśnie morela. Nie obędzie się bez słodkości. W ten dzień można też podziwiać pokaz tradycyjnych tańców!

Imprezy na Majorce w Lipcu

“Sons d’estiu” en Puigpunyent y Galilea – “Letnie dźwięki” w Puigpunyent i w Galilea. Są to darmowe występy ku czci twórców muzyki klasycznej. Odbywają się wtedy koncerty muzyki klasycznej, w sobotnie noce lipca. Usłyszeć można utwory Mozarta, Bacha oraz wielu innych twórców.
Concierto en el Torrent de Pareis – Koncert w Torrent de Pareis (Sa Calobra), który odbywa się w pierwszą niedzielę lipca. Dzięki akustyce tego miejsca, możemy posłuchać muzyki w pięknych okolicznościach natury – za darmo.
Fiestas de verano de Pina – uroczystość odbywa się pierwszej niedzieli lipca, w miasteczku Pina. Są to imprezy letnie, podczas których odbywają się konkursy, wystawy, pokazy, a także można posłuchać muzyki na żywo. Coś w rodzaju festynu.

Fira de la pagesia de s’Alqueria Blanca – jarmark/targ chłopski w s’Alqueria Blanca, który odbywa się 1 lipca. Jest to festyn, na którym świętuje się życie wiejskie.
Fiestas de San Cristóbal en Cala Santanyí – uroczystości San Cristobal w miejscowości Cala Santanyi. Jest to swego rodzaju festyn, który rozkładany jest na parkingu przy Cala Santanyi. Przepełniony wystawami, konkursami i muzyką na żywo. Odbywa się 5 lipca, o zachodzie słońca!

Imprezy na Majorce – imprezy związane ze świętymi patronami miasta są niezwykle ważne na Majorce, jedną z większych jest zdecydowanie fiesta de la Virgen del Carmen!

Concurso de pa amb oli en Mancor de la Vall – Konkurs na najlepsze pa amb oli w miejscowości Mancor de la Vall, który odbywa się 5 lipca. Wziąc w nim udział może każdy, kto wcześniej się zapisał, występ jest bezpłatny i trzeba przynieść własne składniki. Nagroda główna to 90 euro. Dobre miejsce na spróbowanie majorkańskiego pa amb oli!
Fiestas de la Virgen del Carmen en el Puerto de Pollença – kolejne uroczystości związane z dniami patrona, tym razem w roli głównej la Virgen del Carmen, w miasteczku Puerto de Pollenca. Uroczystości odbywają się od 5 do 16 lipca, w porcie. Jako, że la Virgen del Carmen to patronka marynarzy, to odbywają się tego dnia (czyli 16 lipca) uroczystości z tym powiązane. Msza i pielgrzymka również.

Fiestas de San Cristóbal en s’Arenal – odbywają się od 5 do 15 lipca. San Cristobal to patron kierowców. Najważniejszy dzień to 10 lipca, czyli święto San Cristobal. Festyn odbywa się w miejscowości El Arenal.
Fiestas de la Virgen del Carmen en Porto Cristo – W miejscowości Porto Cristo, imprezy z okazji dnia Virgen del Carmen. Kolejne miasteczko portowe. Odbywa się od 5 do 21 lipca. Tutaj również najważniejszy jest dzień 16 lipca.
Fiestas de verano de Llucmajor – imprezy letnie w rejonie Llucmajor, muzyka na żywo, pokazy, taniec, wystawy, jedzenie.A także w miejscowościach: Tolleric 9-14 lipca, S’Estanyol 16-28 lipca, Cala Pi 13, 14, 22, 27, 28 lipca, Maioris 20-22 lipca, Bellavista 26-29 lipca.

Imprezy na Majorce – kolejną wartą uwagi imprezą jest fiesta de la Beata, a zwłaszcza jej obchody w miasteczku Valldemossa!

Fiestas de San Cristóbal en Biniali – uroczystości patrona San Cristobal, w miasteczku Biniali, 10 lipca. Jako, że San Cristobal to patron kierowców, poza atrakcjami, jak na każdym innym festynie, odbywa się też święcenie motocykli, samochodów itp..
Fiestas de la Virgen del Carmen en el Puerto de Andratx – dni patrona, w miejscowości Puerto de Andratx od 11 do 16 lipca.
Fiestas de Santa Margalida y Sant Jaume en Sa Pobla – dni patrona, w miejscowości Sa Pobla, od 12 do 28 lipca. Tutaj także odbywają się wieczorne verbenas! 🙂
Fiestas de la Beata en Vilafranca de Bonany – w miejscowości Vilafranca de Bonany od 12 do 28 lipca. Tutaj również odbywają się wieczorne pikniki na plaży, czyli verbenas, a także można będzie zobaczyć słynne demonis!

Fiestas de Sa Ràpita – imprezy w Sa Rapita, od 14 do 28 lipca. Uroczystości kończą się procesją morską.
Fiestas de la Virgen del Carmen en Cala Figuera – uroczystości ku czczi patronki rybaków La Virgen del Carmen, w miejscowości Cala Figuera. Najważniejszym dniem jest tutaj 16 lipca. Jednak uroczystości mają miejsce już wcześniej.
Fiestas del Carmen en Pòrtol (Marratxí) – kolejne uroczystości dziewicy Carmen, w miejscowości Portol, główne wydarzenia mają miejsc 16 lipca, jednak warto zwrócić uwagę na ten rejon już tydzień wcześniej.
Fiestas de la Virgen del Carmen en Cala Bona – w miejscowości Cala Bona, 16 lipca.
Fiestas de la Virgen del Carmen en Portocolom (Felanitx) – w miejscowości portowej Portocolom, 16 lipca.

Imprezy na Majorce – dwa razy do roku w miasteczku Can Pastilla jest rozkładany ogromny targ, tuż przy plaży, idealny na wieczorne zakupy!

Feria Nocturna Marinera de Portocolom – łączy sie z fiesta de la virgen del carmen – procesja marynarska, msza, jedzonko, wieczorem verbenas! Też 16 lipca i okoliczne dni. 🙂
Artdemossadruga polowa lipca, nocne targi sztuki w Valldemossa, Obrazy, rzeźby, pokazy, taniec, muzyka, teatr
Fiestas de Sa Coma – uroczystości w Sa Coma. Organizowane w 3 tydzień lipca. Jemy wtedy paella i są różne pokazy, muzyka na żywo itp..
Festas Patronales de Santa Maria del Camí – kolejne święto patrona, które odbywa się 20 lipca, w miejscowości Santa Maria del Cami.
Fiestas Patronales de Santa Margarita en Felanitx20 lipca, w sobotę na ulice wychodzą cavallets, dimonis y cabezudos, tańczą przed domem kultury i kościołem, odbywa się też msza.

Festas patronales de Santa Margalida – w miejscowości Santa Margalida, 20 lipca.
Fiestas de Santa Praxedis en Petra – uroczystości Santa Praxedis w Petra, które odbywają się 21 lipca. Jest to połączenie dnia patrona miasta, obchodów czczących lato oraz muszle! Odbywają się wtedy liczne wystawy, gry i zabawy, razem z muzyką na żywo i innymi rozrywkami.

Fiestas de Son Serra de Marina – uroczystości miasteczka Son Serra de Marina. Z tradycyjną la tradicional amollada de patos, 21 do 28 lipca. Amollada de patos, to śmieszna tradycja. Do morza rzuca się gumowe kaczki i ludzie mają je wyłapywać. Kto złapie kaczuszkę, dostaje nagrodę. W związku z ochroną praw zwierząt używa się właśnie gumowych kaczek! 🙂
Mercado “Voramar” en la Playa de can Pastilla 22-23 lipca, jest to wielki rozkładany market, z mnóstwem stanowisk, na plaży w Can Pastilla.

Imprezy na Majorce – miasteczko Algaida słynie z imprez, na których odbywa się tradycyjny taniec los cossiers!

Muestra de artes escénicas de Santa Eugènia22 – 27 lipca, w miasteczku Santa Eugenia odbywają się wszelkiego rodzaju uroczystości i pokazy związane z cyrkiem, teatrem, tańcem i… klaunami.
Puerto Portals Sailing Week 24-28 lipca w miasteczku Puerto Portals, organizowany jest konkurs żeglarski na poziomie międzynarodowym. Odbywają się wtedy także imprezy z DJ’em oraz muzyką na żywo.
Baile de los ‘cossiers’ en Algaida25 lipca w miejscowości Algaida. Odbywa się wtedy, poza innymi atrakcjami, radycyjny taniec los cossiers.
Fiestas de Sant Jaume en Binissalem – święto Sant Jaume w Binissalem, które odbywają się 25 lipca. Odbywają się wtedy wieczorne imprezy na plaży.

Fiestas de Sant Jaume en Santanyí25 lipca w Santanyi, z okazji dnia patrona Sant Jaume, odbywa się tutaj JALEO, które jest zaciągnięte z tradycji sąsiedniej wyspy – Menorca. Jest to jazda konna wśród tłumu, gdzie konie, instruowane przez jeźdźców wykonują sztuczki.
Fiestas de Sant Jaume en Alcudia – Uroczystości patrona Sant Jaume, w Alcudia, verbeny, jedzonko itp., dni patrona odbywają się także w miastach takich jak: Calvia, Manacor.
Nit de l’Art de s’Arracó 25 lipca, nocna wystawa sztuki w miejscowości s’Arraco.
Corregudes del Cós en Muro Sant Jaume, 25 lipca, odbywają się „Corregudes del Cós” w Muro, obchodzone są podczas uroczystości Sant Jaume. Są to wyścigi konne, wyścigi taczek itp..

Imprezy na Majorce – single na wyspie nie mają się o co martwić, bo na Majorce obchodzi się kilka razy w roku imprezy związane z osobami samotnymi!

Fiesta del Soltero26 lipca, uroczystości obchodzone w dniu Santa Ana, patronki miasta Moscari. Inaczej festa del fadri, gdzie fadri to kawaler. Odbywa się wtedy procesja, w której głównym bohaterem jest chłopiec, wybrany przez dziewczęta z miasta. Jest to impreza dotycząca osób samotnych, bez partnerów. Chłopiec jest właśnie kawalerem, a dziewczynki są pannami. W procesji, chłopcu towarzyszą dzieci oraz samotne kobiety. Procesja kończy się w kościele, gdzie składa się kwiaty patronce miasta.

Fiestas de San Domingo en Lloret de Vistalegre26 lipca – 8 sierpnia, tradycyjne tańce, gry, zabawa, muzyka, jedzenie podczas dni patrona miasta Lloret de Vistalegre.
Nit de l’Art de Sa Pobla – podczas wieczornej przejażdżki pociągiem (passeig del tren) 27 lipca (sobota) w miasteczku Sa Pobla, można podziwiać wystawy sztuki lokalnych artystów, ale nie tylko! 🙂

Feria nocturna de Ariany27 lipca (w ostatni weekend lipca), miasteczko Ariany zaprasza na swoje nocne targi, gdzie można kupić lokalne, rzmieślnicze produkty oraz zaznać lokalnej gastronomii. Nocne targi zachęcają nie tylko możliwością zakupów, ale też poznaniem kultury, ponieważ wieczorem odbywa się pokaz tańca “Ball de Bot” oraz pokazy muzyczne i artystyczne.

Fiestas de la Beata en Valldemossa28 lipca, w miejscowości Valldemossa są parady, podczas których śpiewana jest piosenka “sor tomasseta” i tańczy się majorkańskie tańce “boleros mallorquines”. Są to imprezy z okazji patronów miasta Valldemossa (Santa Catalina Thomas, która urodziła się w Valldemossa). Są to bardzo ważne dni w Valldemossa. Parady odbywają się przez tydzień, a mieszkańcy miasta co roku wybierają dziewczynkę w wieku 6 lat, która przewodniczy paradzie i jest wybrana jako błogosławiona. Odbywa się wtedy także procesja.

Imprezy na Majorce – na wyspie obchodzone są też festiwale muzyczne!

Eres Negre en Banyalbufar – festiwal You are Negre, odbywający się w Banyalbufar, to gastronomiczna impreza muzyczna, która odbywa się co roku w tym mieście u stóp gór Tramuntana i składa się z gastronomicznej trasy przez bary i restauracje. Można wtedy spróbować słynnycg tapas z majorkańskim pomidorem ramallet i napić się słynnego wina z winogron odmiany Malvasia. Imprezę uzupełniają występy muzyki ze stylami obejmującymi blues, soul, jazz lub afrykańskie rytmy. Odbywa się 29 lipca.

Festival Mallorca Jazz Sa Poblaod 29 lipca do 25 sierpnia, późnym wieczorem w miasteczku Sa Pobla odbywa się międzynarodowy festiwal muzyki jazz. W tym czasie miasteczko Sa Pobla odwiedzają światowe gwiazdy muzyki jazzowej. Odbywają się wtedy konkursy, kursy, warsztaty, prowadzone przez sławy muzyki jazz, które odkrywają przed uczniami sekrety muzyki jazzowej.
Fiestas de San Abdón y San Senén en Inca30 lipca, uroczystości patronów miasta – San Abdon i San Senen, w miasteczku Inca, które odbywają się już tydzień przed, jednak finalnym i najważniejszym dniem jest właśnie 30 lipca. Pod koniec dnia odbywają się pokazy fajerwerków! W mieście odbywają się imprezy, konkursy, wystawy i inne.

Fiestas de Sant Feliu en Llubíostatni tydzien lipca, dzien patrona miasta Llubi, czyli Sant Feliu, który odbywa się 1 sierpnia, wiec przez cały poprzedzajacy tydzień organizowane sa zabawy, gry i koncerty.
Banyalbujazz en Banyalbufar – cykl koncertów jazzowych na przełomie lipca i sierpnia, odbywa się na rynku głównym w miasteczku Banyalbufar. Ma na celu wsparcie młodych, swieżych wykonawców, ale w towarzystwie wyjadaczy! 🙂

Imprezy na Majorce w Sierpniu

“Cultura a la fresca” en Marratxí – W sobotnie popołudnia, w sierpniu, w miasteczku Marratxí obchodzi się dni kultury. Na ulicach miasta odbywają się mini koncerty, spektakle, a także kino na świeżym powietrzu.
Desde Güell a Lluc a piepierwsza sobota sierpnia. Mieszkańcy miasteczka Palma, wieczorem w sobotę udają się na marsz z placu Guell, który ma długość 48 kilometrów. O świcie docirają do klasztoru Lluc (w miejscowości Lluc). Po drodze można odpocząć i zjeść w pobliskich wsiach. Po dojściu z rana do klasztoru otrzymuje się dyplom ukończenia marszu.

Fiestas y feria nocturna de la playa de Murow pierwszy weekend sierpnia, na plaży Playa de Muro odbywają się nocne targi, imprezy, pikniki, wystawy, gry dla dzieci i wiele innych.
Fiestas de las Casetas des Capellann en Muro – „Casetas des Capellans”, w gminie Muro, obchodzi święta patrona Sant Llorenç na początku sierpnia (pierwsze 2 tygodnie). Wiąże się to z kolacją na świeżym powietrzu oraz zabawą, muzyką i tańcem.

Imprezy na Majorce – interesującym i dość nowym wydarzeniem na Majorce jest “la Mucada”!

Fiestas de la Virgen de Agosto en Sineupierwsza połowa sierpnia. Miasteczko Sineu obchodzi dni patronki – la Virgen de Agosto. Odbywają się wtedy festyny, ale od niedawna odbywa się tam tak zwana…

“La Mucada”, w pierwszy poniedziałek przed 15 sierpnia. Impreza jest uwielbiana przez młode osoby i jest to impreza, która odbywa się dopiero od kilkunastu lat. Przewodzi jej kolor różowy. Domy, firmy są poozdabiane na różowo, a ludzie uczestniczący w imprezie zakładają różowe ubrania. La Mucada odnosi się do legendy, w której opowiada się, że na wzgórzu przy miasteczku Sineu, w kierunku na miasteczko San Juan żyła bestia strzegąca skarbu.

W związku z całą legendą młodzi mężczyźni stworzyli postać El Much, która przewodzi imprezie. Młode kobiety, nie chcąc zostawać w tyle też wymyśliły postać La Muca. Postać La Muca widnieje aktualnie podczas imprezy na wielu plakatach z napisem “no es no i prou!”, który oznacza mniej więcej “nie, to nie i kropka”. Ma to na celu symbolizować kampanie antyseksistowskie na Majorce. Basta! Nie będę się rozpisywać! Jest to impreza warta uwagi, odbywają się tego dnia parady, wszyscy tańczą i śpiewają. Świetny pomysł na zapoznanie się z kulturą! 😉

San Felio1 sierpnia, Są to uroczystości patronów Llubí, które rozpoczynają się osiem dni przed świętem (1 sierpnia). Rozpoczynają się aktem rytualnym, czyli umieszczeniem flagi na dzwonnicy kościoła, w trakcie rozbrzmiewania dźwięków dzwonnic kościelnych. W mieście odbywają się też parady, gra muzyka, odbywają się tańce ludowe i wiele innych!
Fiestas de San Salvador en Artà 1-7 sierpnia, W pierwszym tygodniu sierpnia Artà obchodzi święta patronów. Głównym dniem obchodów jest 6 sierpnia, czyli dzień świętego. W ciągu tygodnia odbywają się różnego rodzaju gry i zabawy z muzyką i tańcem.

Imprezy na Majorce – Majorkę często atakowali piraci tureccy! Na wyspie obchodzi się święto, na którym symulowane są walki chrześcijan z muzułmanami!

Fiesta de moros y cristianos de Pollença2 sierpnia, w miasteczku Pollenca odbywa się impreza z okazji zwycięztwa chrześcijan nad muzułmanami w bitwie z 30 maja 1550 roku z tureckimi piratami. Odbywa się wtedy symulacja walk. Warto wtedy wybrać się do Pollenca!
Fiestas de Santa Maria del Mar en Cala d’Or – Nadmorskie miasteczko Cala d’Or, obchodzi swoje święta od 1 do 15 sierpnia. Odbywają się wtey targi, wystawy, koncerty, pokazy, a także procesja w porcie! 🙂

Fiesta de la Mare de Déu dels Àngels en Andratx2 sierpnia, w miasteczku Andratx świętuje się zwycięstwo z 1578 roku nad piratami. Miasteczko obroniło się dzięki swojej patronce La Virgen de los Angeles oraz przy wielkiej pomocy las madones, czyli kobiet z miasta. Dla upamiętnienia tych chwil kobiety, które reprezentują las madenes, jadą przez najważniejsze ulice Adratx na osiołkach, zwiedzając przy tym miasteczko. Na koniec, po dotarciu na plac “la Plaça del Pou“, składa się kwiaty pod krzyż “la Cruz de Sa Costa“, śpiewając przy tym pieśń “la balanguera“. Następnie wszyscy udają się do kościoła na mszę, na której czytane jest “Sermón de los Moros” oraz śpiewane “Canto de los Goces”. Na koniec cała procesja udaje się na plac Plaza de Espana i tam odbywa się taniec “baile de las Madenes“, czyli taniec dam!

Imprezy na Majorce – na Majorce odbywa się impreza, na której przez całe miasto odbywa się spacer byka.

Fiestas de la Virgen de Agosto en Sencellesod 2 do 18 sierpnia w miasteczku Sencelles odbywają się imprezy związane z obchodami dnia patronki La Virgen de Agosto. Podczas obchodów odbywa się nowa impreza – Neofiesta Embala’t, czyli święto wody i słomy, w którym bohaterami są głównie młodzi ludzie, pochodzący z miasteczka!

Fiestas de Sant Elmod 2 do 18 sierpnia, w miasteczku Sant Elm obchodzi się dni patronki Santa Catalina Tomas. Tutaj również odbywa się symulacja bitwy chrześcijan z muzułmanami. A w mieście podczas tych dni odbywa się mnóstwo imprez na świeżym powietrzu.
Fiestas de Sant Roc i Sant Bartolomé en Cala Rajada y Capdepera od 2 do 16 sierpnia, w miasteczku Cala Ratjada oraz Capdepera odbywają się festyny z okazji dni patronów Sant roc oraz Sant Bartolome!

Fiestas de la Virgen de Agosto en Puigpunyent od 3 do 17 sierpnia, w miasteczku Puigpunyent odbywają się imprezy związane z dniem patronki La Virgen de Agosto, gdzie odbywa się mnóstwo atrakcji, w tym także wieczór komediowy. Dużo atrakcji odbywa się wieczorem! Podobne uroczystości mają miejsce także w miasteczku S’Alqueria Blanca!
Fiestas de Santa Cándida en Llucmajorod 3 do 25 sierpnia obchodzi się dni patronki Santa Candida, w miasteczku Llucmajor. Odbywają się wtedy parady, imprezy, festyny, piknik, pokazy, muzyka na żywo rzecz jasna, oraz wiele innych atrakcji!

Imprezy na Majorce – na Majorce wydobywa się sól. Niedaleko miejscowości, w której jest wydobywana odbywają się targi solne!

Fiestas de verano en Santa Eugenia6 sierpnia w miasteczku Santa Eugenia odbywają się uroczysrości związane ze świętowaniem lata, podczas których można podziwiać taniec “ball de bot” oraz być świadkiem podczas wyścigów konnych “las corregudes de joies”.
San Salvador6 sierpnia, w miejscowości Arta odbywa się festyn z okazji dnia patrona – San Salvador. Odbywają się wtedy tańce, gra muzyka na żywo, można zjeść lokalne dania oraz oglądać przeróżne pokazy.

Fiestas de Santo Domingo de Guzmán en Llombards8 sierpnia, odbywa się festyn w miasteczku Llombards, z okazji dnia patrona Santo Domingo de Guzman.
Festival de Música de Pollença7, 10, 14, 15, 17, 21, 24, 27 oraz 31 sierpnia odbywa się festiwal muzyczny w miasteczku Pollenca. Świetny pomysł dla osób, które kochają muzykę i taniec!

Fiestas Patronales de Sant Llorenç des Cardassar – W drugim tygodniu sierpnia, a dokładniej z finałem 10 sierpnia, miasteczko Sant Llorenç des Cardassar organizuje uroczystości na cześć San Lorenzo. Odbywają się wtedy koncerty, wydarzenia sportowe, pikniki na plażach i wiele innych! Podobne obchody możecie zobaczyć w miasteczku Selva.
Fiestas de San Bartolomé en Ses Salines – Każdego roku, w połowie sierpnia, miasto Ses Salines świętuje dni patrona San Bartolome. Finał ma miejsce dnia 10 sierpnia. Organizowane są przeróżne atrakcje w ciągu dnia.

Imprezy na Majorce – na Majorce istnieje kilka miejsc o tej samej nazwie!

Festival Love the 90’s en Mallorca (Son Fusteret – Palma) – (sobota) 11 sierpnia, w miejscowości Palma odbywa się festiwal muzyki lat 90!
Flower Power Pacha Ibiza en Puerto Portals 11 sierpnia (sobota), w miasteczku Puerto Portals odbywa się impreza zaciągnięta klimatem z Ibizy. Motywem przewodnim jest flower power, czyli hipisowski styl! Wejście na impreze kosztuje 50 euro za dwie osoby. Na miejscu można bawić się przy muzyce słynnych DJ’i oraz zajadać się specjałami!

Feria Nocturna de Son Macià13 sierpnia odbywają się nocne targi w miasteczku Son Macià. Odbywa się także pokaz koni i wyścig konny!
Fiestas y feria nocturna de s’Illotod 14 do 23 sierpnia w miasteczku s’Illot można oddać się świętowaniu lata zarówno za dnia jak i wieczorem. Jednak to wieczorem odbywa się najwięcej atrakcji. Muzyka, taniec, kolacja na świezym powietrzu pod gwiazdami i pikniki na plaży!

Fiestas de Sa Coma i Son Curt15 sierpnia, a mianowicie w drugim tygodniu sierpnia odbywają się imprezy w miasteczku Sa Coma i Son Curt (od strony Andratx), gdzie można oddać się sportom wodnym, muzyce na żywo, oglądaniu wystaw, tańcu i wielu innym aktywnościom. 🙂
de la Mare de Déu d’Agost en Can Picafort 15 sierpnia, w miasteczku Can Picafort odbywają się festyny z okazji dnia patronki miasta, czyli la Mare de Deu d’Agost! Poza tym odbywają się tam dwie większe imprezy taneczne – Nit de l’Auba i Flower Power. Warto też zwrócić uwagę na święto, które jest bardziej kojarzone ze sportem wodnym, mianowicie łowienie gumowych kaczek z wody. Jest to konkurs, w którym bierze udział setki osób. Za złapanie kaczki są nagrody!

Imprezy na Majorce – na Majorce znajduje się kilka miasteczek, na które warto zwrócić uwagę, jeśli chodzi o eventy, na przykład: Sa Pobla, Porreres, Inca, Arta, Alaro, Valldemossa, Manacor, Palma.

Fiestas de la Asunción de la Virgen en Campos15 sierpnia, w miasteczku Campos, a tak naprawdę już tydzień wcześniej odbywają się imprezy letnie oraz czczenie Matki Boskiej. Po raz kolejny odbywają się festyny, grana jest muzyka na żywo, można oglądać tradycyjne tańce oraz wiele wiele innych! Podobne uroczystości można obchodzić w miasteczkach Caimari, Palmanyola.

Fiestas de San Roque en Porreres16 sierpnia, w miasteczku Porreres organizowane są festyny z okazji dnia patrona San Roque. Jest to ważny festiwal na Majorce, z większym przytupem. Odbywają się wtedy koncerty, jest mnóstwo zajęć kulturalnych i sportowych, pokazów,wystaw i prezentacji. I co najpiękniejsze, wieczorem je się pod gołym niebem z mieszkańcami miasta. Warto tego dnia, a w sumie to nawet i wcześniej, wybrać się do miasteczka Alaro, gdzie również obchodzone jest święto patrona. Można zobaczyć tam parady gigantów i wiele innych!

Fiestas de la Vilanova de Esporles – odbywa się 18 sierpnia, w miasteczku Esporles. Jest to bardzo huczna impreza, od rana do nocy. Działa na identycznej zasadzie jak reszta, kolejne dni patrona miasta! Tradycyjne tańce, śpiew, muzyka, a wieczorem verbena oraz pokaz correfoc!
The Sunset Market en Puerto Portals 19 oraz 20 sierpnia do miasteczka Puerto Portals przybywają handlarze, którzy rozkładają słynny już targ, który zaczyna się o zachodzie słońca. W sierpniu są straszne upały, dlatego więkzość imprez organizowana jest właśnie pod wieczór lub gdy po mału zachodzi słońce. Puerto Portals słynie z bogatej oferty sklepów, także jest to raj dla zakupomaniaków! Targi odbywają się także 22,23 lipca.

Imprezy na Majorce – najbardziej imprezowymi miejscami na Majorce, jeśli chodzi o kluby są: Magaluf, El Arenal oraz Palma.

Romería de San Bernardo19 sierpnia odbywa się pielgrzymka San Bernardo. Mieszkańcy miasteczka Palma udają się pieszo z placu Plaza de Cort do klasztoru Secar de la Real. Tradycja ta istnieje już od 1232 roku i jest utrzymywana do dziś. Na końcu wierni zostają błogosławieni i otrzymują bukiet bazylii.

Feria de la glosa en Maria de la Salut23 sierpnia, w miasteczku Maria de la Salut odbywa się festyn “la glosa“. La glosa to tradycyjny majorkański śpiew. Moim zdaniem podobny do flamenco. Jednak są to dwa różne rodzaje śpiewu. La glosa mallorquina wywodzi się z Majorki, a śpiewacy nazywani są los glosadors. W miasteczku zbierają sięnajlepsi śpiewacy, którzy ramię w ramię z innymi odłamami muzyki śpiewają dla publiczności. Odbywają się wtedy różne inne atrakcje, także każdy znajdzie coś dla siebie!

Fiestas de Sant Bartomeu en Montuïri24 sierpnia, w miasteczku Montuïri, ale także Capdepera i Consell, Soller oraz Valldemossa obchodzone są dni patrona Sant Bartomeu. Tak jak zawsze, odbywają się w związku z tym festyny, imprezy, jarmarki, targi, konkursy, wystawy, tradycyjne tańce, śpiewy i wiele innych!
Fiestas de Randaw ostatni tydzien sierpnia, w miasteczku Randa odbywa się festyn rzemieślniczy, gdzie promuje się także lokalne produkty z gminy Algaida! Jest też wiele innych atrakcji.

Imprezy na Majorce – jeśli kiedykolwiek spróbujesz na Majorce bocadillo lub pa amb oli, pamiętaj, że w składnikach musi być pomidor ramallet! Jest to specjalna odmiana pomidora z wyspy!

San Agustín28 sierpnia, w miasteczku Felanitx odbywają się kolejne obchody dni patrona – San Agustin, poza standardowymi imprezami, odbywa się wtedy artystyczna noc, czyli Nitx de l’Art. Ma się także możliwość zobaczenia tradycyjnych tańców, w których biorą udział także dimonis oraz paradę gigantów.
Fiestas Patronales en Estellencs 29 sierpnia odbywają się święta patrona San Juan Bautista w miasteczku Estellencs. Festiwal, muzyka, taniec, konkursy, wystawy, targi!

Feria Nocturna del tomate de “ramellet” en Maria de la Salut 30 sierpnia, miasteczko Maria de la Salut otwiera dla gości nocne targi, w których rolę główną grają słynne majorkańskie pomidory ramallet! Można wtedy skosztować różnych dań z pomidorem ramallet, jako jednym ze składników. Poza tym, oczywiście odbywa się mnóstwo innych atrakcji!

Imprezy na Majorce we Wrześniu

Festival de Música de Bunyola – festiwal muzyczny, który tak naprawdę trwa od września do grudnia. Odbywa się w miasteczku Bunyola. Co roku do miasteczka przybywa sporo solistów oraz twórców muzyki klasycznej. Mimo wszystko każdy znajdzie tam coś dla siebie, ponieważ festiwal nie jest zamknięty tylko na ten rodzaj muzyki, można tam również usłyszeć tango. Ten festiwal muzyczny obejmuje także festiwal Jove, przeznaczony młodym twórcom z okolic.

Noche de tapas y mercadillo artesanal en sa Pobla – we wszystkie środy od wrzesnia do pazdziernika, wieczorami, są zarezerwowane na noc tapas w miasteczku Sa Pobla. Wieczór tapas rozpoczyna się o 18 i kończy o 23. W okolicy placu Plaza Mayor rozkładają się stragany, a wieczorem przechodzi się szlak tapas!
Ruta del Llonguet en Palma (miércoles) – Trasa Llonguet odbywa się w każdą środę od września do listopada w miasteczku Palma. Niektóre piekarnie w mieście biorą udział w trasie llonguet, oferując bułeczki llonguet w atrakcyjnych cenach. Warto wtedy zapytać o nie w piekarniach!

Imprezy na Majorce – na Majorce istnieją figurki Siurell, które są idealnym pomysłem na pamiątkę z wyspy!

Tardor poètica de Manacorod września do grudnia, w mieście Manacor odbywa się cykl kulturalny. Jest to wystawa lokalnych artystów. Od muzyków po poetów, zarówno katalońskich jak i hiszpańskich!
Fiestas de la Beataw pierwszą niedzielę września miasto Santa Margalida obchodzi dni Santa Catalina Tomàs, beatyfikowanej w 1792 r. Najważniejszym wydarzeniem tego dnia jest procesja, w której odbywa się parada, na której wystawiane są obrazy świętej, a obok wizerunków świętej ustawiają się przedstawiciele osób, które pomogli jej podczas jej walki z diabłem. Co roku wybierana jest dziewczyna, która reprezentuje świętą i jest ona otoczona dziećmi, ubrana jak wieśniaczka, w dłoniach niosąc ceramikę, którą wyrywają jej z rąk demony.

Carrera de Es Siurell en Marratxíw pierwszą niedzielę września, w miasteczku Marratxi odbywa się wyścig Siurell. Wyścig odbywa się dokładnie w La Veronica de Sant Marcal. Wyścig ma na celu zjednoczyć mieszkańców. Czym jest siurell? Jest to słynna majorkańska figurka, wyrabiana przez kobiety – świetny pomysł na pamiątkę z Majorki.
CaminArt: Noche artística en Santa Maria del Cami 1 wrzesnia, w piatek, CaminArt odbywa się w Santa María del Camí, jest to pokaz różnych sfer artystycznych, które można podziwiać na ulicach miasta. Podczas pokazów otwarta jest również restauacja, w której spokojnie można jeść i pić.

Imprezy na Majorce – kilka razy do roku na Majorce odbywają się piesze pielgrzymki. Najsłynniejsza to ta z miasteczka Palma do sanktuarium Lluc, która odbywa się w nocy.

Fiesta de Es Sequer en Lloret de Vistalegrew pierwszą sobotę września, w miasteczku Lloret de Vistalegre odbywa się impreza “suszenia”, ja ją lubię nazywać figowa. Figa to charakterystycny dla tego regionu owoc. We wrześniu figi się suszy i na tej właśnie imprezie ma się możliwość skosztować lokalnej kuchni, w której figa to główna bohaterka. Odbywają się również tradycyjne pokazy tańców i pokazy tradycyjnej muzyki.
Fiestas de la Beata en Santa Margalidaw pierwszą niedzielę września miasto Santa Margalida obchodzi święto La Beata na cześć Santa Catalina Tomás. Te święto patrona ma duże znaczenie w tradycji Majorkańczyków, więc jest obchodzone hucznie.

Fiestas de la Mare de Déu de Galilea na początku września, w miasteczku Galilea obchodzi dzień patrona. Warto się wtedy udać do tego miasteczka, ponieważ rada miasta co roku planuje nowe atrakcje! Finał ma miejsce 8 września.
Feria ganadera de Artà w pierwsze dwa tygodnie września, w mieście Arta odbywają się targi zwierząt gospodarczych. Można wtedy kupić wiele produktów spożywczych, hodowlanych, rzemieślniczych i przemysłowych. Termin targów miesza się także ze szlakiem gastronomicznym Ruta Gastronómica del cordero y la almendra en Artà (7 i 8 września), na której będzie można głównie spróbować dań z migdałami i jagnięciną w tle.

Imprezy na Majorce – mieliśmy już targi pomarańczy, soli, kiełbasy, to czas na melona!

Feria y Fiesta del Melón en Vilafranca de BonanyVilafranca de Bonany to miasto znane na Majorce z melonów. W pierwszy weekend września właśnie w tym miasteczku odbywają się targi i festiwal melona. Można wtedy spróbować dań z melonem w tle. Odbywają się też inne wydarzenia oraz targi. Co ciekawe, mają wtedy też miejsce zawody melonowe!
Fiestas del rey En Jaume en Santa Ponça – miasteczko Santa Ponca obchodzi święto króla Jaume, który przybył na wyspę 9 września 1229 roku. Podczas uroczystości z tym związanych odbywa się symulacja bitew, ale także pokaz tradycyjnego tańca “ball dels Escamots“. Imprezy odbywają się od 5 do 9 września.

Algaid’Art: noche de arte en Algaida7 września w miasteczku Algaida odbywa się noc artystyczna, podczas której ulice miasta zapełniają się wystawami przeróżnych artystów, z różnych zakątków świata. Poza tym odbywają się koncerty oraz inne atrakcje.

‘Correbou’ de Fornalutx7 września w miasteczku Fornalutx odbywa się impreza “correbou“. Już z samego rana na ulicach pojawia się mnóstwo młodych osób. Impreza związana jest z tradycją, gdzie młode osoby prowadzą byka przez ulice miasta, ze sznurami przywiązanymi do jego rogów. Po wielu protestach obrońców zwierząt (brawo!), aktualnie byk chodzi sam, bez sznurów. Jego przejście przez ulice trwa teraz o wiele dłużej. Chłopcy prowadzący byka ubrani są w odświętne stroje, a w tle leci muzyka – w sumie to orkiestra na żywo!

Imprezy na Majorce – na przełomie sezonów na Majorce odbywają się targi okazji. Można na nich kupić produkty, które nie sprzedały się w sezonie, po o wiele niższych cenach!

Subida del ‘Lluc a peu’ desde la Part Forana7,8 września odbywa się impreza “lluc na piechotę”. Jest to trasa do przejścia z miejscowości Lluc do Peu. Trasa ma 17 kilometrów i nie jest ciężka do przejścia. Trasę przechodzi się w nocy i bierze w tym udział wielu mieszkańców miasta!

Virgen de la Salud – 8 września jest dzień patronki miasta Palma. To właśnie tego dnia odbywa się parada, w której biorą udział mieszkańcy miasta, ubrani w tradycyjne majorkańskie stroje. Składają oni kwiaty na obraz Matki Boskiej, znajdujący się w kościele San Miguel. W Palma przez poprzedzający ten dzień tydzień odbywa się także parada gigantów. Te święto obchodzi się również w: Alaró, Banyalbufar, Costix, Fornalutx, Galilea, Lloseta, Maria de la Salut i Sant Llorenç des Cardassar.

Feria y fiestas de Sant Nicolas de Tolentino en Cas Concos – imprezy które trwają tydzień w okolicach 10 września, w miasteczku Cas Concos, z okazji dni patrona Sant Nicolas de Tolentino. Odbędą się wtedy parady gigantów, targi, festyny, pokazy taneczne i muzyczne.
Fiesta de la Virgen de Llucmiędzy pierwszym a drugim tygodniem września, w miasteczku Lluc odbywa się święto patronki la Vrigen. To, co wyróżnia ten festiwal, to możliwość posłuchania chóru dziecięcego Els Balvets, w sanktuarium oraz zobaczenia procesji, w której uczestniczą dzieci, trzymając lampiony wykonane z arbuzów i melonów. Można będzie także posłuchać tradcyjnej majorkańskiej muzyki, wykonanej przez los glosadors (la glosa).

Imprezy na Majorce – zapewne wiecie, że Hiszpanie uwielbiają śpiew flamenco. Na Majorce istnieje śpiew “la glosa”, wykonywany przez “los glosadors”, który brzmi nieco podobnie do flamenco!

Fiestas de Sant Miquel en Calongeod drugiej połowy miesiąca, w miasteczku Calonge obchodzi się święta patrona Sant Miquel. Odbywają się wtedy targi i zawody wędkarskie, można słuchać muzyki na żywo i zjeść kolację pod gołym niebem!
Fiestas de Santa Maria en Sa Coma – miasteczko Sa Coma, obchodzi święta Santa María w drugim tygodniu września. Odbywają się wtedy festyny, pokazy, konkursy i wiele innych.

Goletart: noche de arte en Binissalem – na początku września, a dokładniej w drugi weekend (ok. 11,12 września) w miasteczku Binissalem odbywa się noc sztuki. Ulice w nocy stają się galerią sztuki.
Ciclop: Festival de Teatro Visual de Sineu – Ciclop Festival, czyli wystawa teatru wizualnego w Sineu, która odbywa się ok. 13-15 września. Można wtedy zobaczyć festiwal cyrkowo artystyczny. Łączą się takie odłamy artystyczne jak: teatr, cyrk, muzyka, taniec, wideo i wiele innych.

Fiestas de Sant Cosme i Sant Damià y VII Feria de Pina – kolejne obchodzy świętych. Tym razem w miasteczku Pina, w okolicach 14 września zaczyna się świętowanie, a kończy 26! Są to obchodzy Sant Cosme i Sant Damia. Odbywają się wtedy różnego rodzaju festyny, pokazy i konkursy!
Feria de oportunidades de Muro – niedziela około 15 września – to właśnie wtedy w miasteczku Muro odbywają się targi okazyjne. Obkupimy się na nich po uszy produktami w niższych cenach, które nie sprzedały się w poprzednim sezonie. Dobry pomysł na zakupienie pamiątek, prezentów i wsparcie lokalnych przedsiębiorców i handlarzy!

Imprezy na Majorce – na Majorce odbywa się “taniec koni”, zwany “jaleo”, jest to tradycja zaciągnięta z sąsiedniej wyspy – Menorca.

Feria de septiembre en Manacorw okolicach 15 do 18 września (weekend), w miasteczku Manacor odbywa się wielki targ, na którym gromadzą się handlarze z okolic. Oprócz targów mają miejsce także koncerty, pokazy, konkursy, tańce i wiele innych. Są to obchodzy wrześniowe! 🙂
Romería a la ermita de ‘Maristel·la’ w trzecią niedzielę września mieszkańcy Esporles udają się na pielgrzymkę do la ermita Maristel·la. Znajduje się tam pomnik, który zapala się w sobotnią noc i widać go z całego miasta. W niedzielę, z samego rana odprawiana jest msza w kościele Maristel-la. Po niej spożywana jest paella, przez osoby uczestniczące (płatne).

Fiesta de Es Vermar (vendimia) en Binissalemw okolicach 16 do 29 września odbywa się uroczystość “Es Vermar”, w miasteczku Binissalem. Es Vermar to żniwa winogron. Jako, że to miasto ma głęboką tradycję winiarską, to jest to w mieście wielka uroczystość. Odbywa się wtedy sporo wydarzeń związanych z winem. Między innymi kolacja “fideus de vermar”, parada pływaków, bitwa o winogrona i wiele innych!
Feria de Oportunidades en Porreresw okolicach 17 września, w miasteczku Porreres odbywają się targi ofert. Kolejne targi mające na celu sprzedaż produktów po niższych cenach, ze względu na niską ich sprzedaż w sezonie.

Imprezy na Majorce – na Majorce bardzo słynne są verbenas, czyli wieczorne pikniki na plaży podczas imprez patronalnych itp.!

Feria de Petra – targi odbywają się w trzecią sobotę września, w miasteczku Petra. Poza targami, można też być świadkiem procesji. Oddaje się podczas niej hołd ojcu Junipero Serra, ofiarowana jest także ofiara z kwiatów, odbywa się msza.
Nit de l’art en Palmaw weekend w okolicach 19 września w miasteczku Palma odbywa się noc sztuki. Tak jak w innych przypdkach, na ulicach miasta można wtedy podziwiać arcydzieła wielu artystów.
Fiestas de Sant Mateu en Bunyola w okolicach 21 września, w miasteczku Bunyola obchodzi się święta Sant Mateu. Jako, że są to dni patrona, to na pewno wiecie, że obchodzy trwają kilka tygodni. Odbywa się tutaj także wyścig w bieliźnie, poza innymi atrakcjami!

Concierto Nórdico en la Basílica de Sant Francescw sobotę, w okolicach 21 września o godzinie 20:30, w bazylice Sant Francesc, w miasteczku Palma, odbywa się koncert nordycki. Śpiewa na nim chór Tritonus, pochodzący z Danii. Jest to ponoć bardzo ekspresyjny i poruszający chór.
Feria del Mar en Puerto de Sóller w okolicach 21 i 22 września, w weekend, odbywają się targi morskie w miasteczku Puerto de Soller. To, co wyróżnia te targi, to wycieczki z przewodnikiem po miasteczku. Organizowane są wtedy również szlaki tapas, gdzie restauracje przyportowe przygotowują dla gości różnorodne dania z owoców morza.

Imprezy na Majorce – na Majorce, raz w roku odbywa się koncert w wąwozie Torrent de Pareis w Sa Calobra!

Feria de Sant Miquel en Felanitx – targi i uroczystości San Miguel w miasteczku Felanitx odbywają się w niedzielę około 22 września. Poza normalnymi aktywnościami odbywa się tam wtedy również koncert swingowy oraz trasa gastronomiczna z tapas!
Fit-Salut en Palmaw okolicach 22 i 23 września, w miasteczku Palma odbywa się wydarzenie poświęcone promowaniu zdrowych nawyków, zdrowego stylu życia. Można powiedzieć, że są to targi fitness and wellness. Odwiedzający targi mogą poradzić się specjalistów, oddać aktywnością sportowym, posłuchać informacji o najnowszych trendach itp..

Campeonato de caballos PRE en Camp de Mar (Andratx)w okolicach 22-24 września, w miasteczku Camp de Mar, odbywają się mistrzostwa, w których udział biorą konie. Nie byle jakie, bo majorkańskie. Te mistrzostwa mają na celu zdobycie punktów do kwalifikacji do PRE Spanish Horse Championship. Warto się tam wybrać, by zobaczyć piękne, zdrowe, majorkańskie konie.

Feria de Teatro de Manacorod 25 września do 29 listopada w miasteczku Manacor odbywają się targi teatralne. Manacor to miasto, które kocha teatr, także miłośnicy kina i sztuki powinni się wtedy zainteresować tą okolicą. Odbywa się wtedy wystawa prac lokalnych autorów i firm, która łączy się z najnowszymi propozycjami współczesnego teatru, na poziomie krajowym.

Fiesta del turista en Cala Millorw ostatnim tygodniu września, w Cala Millor odbywa się festiwal turystyczny. Na każdy dzień zaplanowane są inne atrakcje. Rozkładane są stragany, wszędzie pachnie jedzeniem, wieczorami odbywają się pokazy, koncerty i odbywa się wielka kolacja pod gołym niebem. Co wyróżnia targi, to to, że biorą w nich udział hotele. Są one wtedy przyozdabiane i restauracje hotelowe zapraszają wtedy swoich gości na tradycyjny poczęstunek. Są to również swego rodzaju dni otwarte.

Imprezy na Majorce – na Majorce organizowana jest impreza, na której wykonuje się latarnie z papryki.

Fiesta de las Linternas en Sa Pobla – świeto latarni, które odbywa się 27 września, w miasteczku Sa Pobla. Podpowiem, że by wziąć udział w tej uroczystości, będziesz potrzebował: dużą paprykę, świecę, sznurek lub nić, nóż i marker. Pewnie już domyślacie się o co chodzi? Miasteczko rozświetlone będzie przez mnóstwo ręcznie wykonanych latarni!
Noche Europea de la Investigación – europejska noc badań, czyli „noc naukowców”, odbywa się 28 wrzesnia na Majorce. Jest to noc poświęcona nauce. Ma na celu szerzenie i popularyzowanie wiedzy naukowej wśród ludzi, ale także dzieci. Udzielają się wtedy naukowcy, którzy mają przybliżać ludziom świat nauki w zabawny i powszechny sposób.

Mancor de la Vall de l’art 28 września, w miasteczku Manacor de la Vall, odbywa się dzień artystyczny. Jest on przepełniony sztuką, ale także wieloma koncertami oraz trasą gastronomiczną.
Feria de las Culturas en Palma28 września, w miasteczku Palma zbierają się przedstawiciele 15 krajów. Przedstawiają oni swoje dobra kulturowe, od gastronomii po sztukę. Odbywa się wtedy wiele pokazów, zajęć, konkursów i tym podobnych.

Imprezy na Majorce – na Majorce mieszka mnóstwo Niemców, dlatego na Majorce odbywa się Octoberfest!

Fiestas de Sant Miquel en Campanet 29 września, w miasteczku Campanet obchodzi się święto patrona Sant Miquel. Obchodzy zaczynają się już tydzień wcześniej. Festyn wyróżnia festiwal latarni oraz kolacja z głównym składnikiem, jaki jest makaron. Imprezy odbywają się także w mieście Calonge, które wyróżnia się zawodami wędkarskimi. A także w Son Carrio, gdzie odbywa się koncert Coral de Mayores.
Festival de Musica Callejera en Port Adrianopod koniec września w Port Adriano odbywa się Street Food Festival. Rozpowszechnia on uliczne jedzenie. Zjeżdża się wtedy mnóstwo food trucków, gdzie można zjeść przeróżne dania. Odbywają się także koncerty i inne animacje.

Feria del Mercado de Ocasión o de Segunda Mano de Maria de la Salut w ostatnią niedzielę września w miasteczku Maria de la Salut odbywają się targi okazji. A także produktów z drugiej ręki.
Fiesta Cultural y Gastronómica alemanana przełomie września i października odbywa się festiwal niemieckiej kultury i gastronomii. Odbywa się on w miasteczku Palma, który przecina się datą także ze słynnym Octoberfest. Jako, że Niemcy mają ogromny udział w gospodarce Balearów, to stworzono specjalny festiwal dla miłośników niemieckiego piwa, produktów i kultury.

Imprezy na Majorce w Październiku

Fiestas Populares en Cales de Mallorca – uroczysyości odbywają się w ostatnim tygodniu września lub w pierwszym tygodniu października w miasteczku Cales de Mallorca. Jest to swego rodzaju zamknięcie lata. Odbywają się festyny, a na końcu pokaz sztucznych ogni.
Fiesta del ‘Botifarró’ w pierwszą niedzielę października w miasteczku Sant Joan po południu rozpalane są ogniska. Mieszkańcy miasta pieką na nich majorkańską kiełbasę Botifarro, jedząc ją przy muzyce.
Fira B! en Palmaokoło 3-6 października, w miasteczku Palma odbywają się targi kulturalne, na której artyści mają okazję spotkać się z promotorami, menadżerami, producentami, przedstawicielami firm. Można wtedy podziwiać występy wielu artystów, zespołów muzycznych, taneczne i wiele innych.

Feria de Oportunidades en Sa Pobla w pierwszą sobotę października, w miasteczku Sa Pobla odbywają się targi okazji. Można wtedy kupić wiele produktów w bardzo niskich cenach, które nie sprzedały się w poprzednie sezony.
Fira dolça (Feria dulce) de Esporlesw pierwszą niedzielę października, w miasteczku Esporles obchodzi się jedną z najbardziej lubianych imprez tematycznych, targi słodkości. Można wtedy spróbować przeróżnych wypieków oraz słodkości od najlepszych piekarzy i cukierników na wyspie.
Feria gastronómica Mostra de cuines en Calviàw październikowe piątki (ale także kwietniowe) w miasteczku Calvia odbywają się targi gastronomiczne, które promują kuchnię regionu Calvia. Można wtedy zjeść lokalne smaki w atrakcyjnych cenach.

Imprezy na Majorce – na Majorce odbywa się również dzień świętego Patryka, ponieważ na wyspie mieszka sporo Irlandczyków!

Saladina Art Fest en Can Picafort w pierwszy weekend października, w miasteczku Can Picafort odbywa się artystyczny festiwal, gdzie można posłuchać muzyki na żywo, wesprzeć artystów, zobaczyć ich dzieła, a także oddać się wielu innym atrakcjom.
Feria de Alcúdiaw pierwszy weekend października, miasteczko Alcudia świętuje swoje jesienne targi, pełne rzemiosła, lokalnych produktów, ale także można się wtedy oddać oglądaniu wystaw historycznych, warsztatom i wielu innym atrakcjom.

Estellencs Gastronòmic w pierwszy weekend października, w miasteczku Estellencs odbywa się festiwal gastronomiczny, ku pamięci Mateu Vidala, który był politykiem i zarazem szefem kuchni w miasteczku, bardzo lubianym przez mieszkańców. Do miasta przyjeżdżają wtedy food trucki, ale odbywają się także koncerty na żywo i wiele wiele innych, na przykład pokazy szefów kuchni.

Mercado de Oportunidades en Incaw pierwszy weekend października w miasteczku Inca odbywają się targi okazji, na których kupimy wiele lokalnych produktów, po niższych cenach.
Feria Internacional del disco en Mallorcaw pierwszy weekend października w miasteczku Palma odbywa się miedzynarodowy festiwal disco. Jest to coś, dla miłośników tego rodzaju muzyki, także dla tych, którzy poszukują płyt winylowych lub CD, dla kolekcjonerów itp.. Odbywają się wtedy także koncerty i inne atrakcje.

Imprezy na Majorce – w Polsce obchodzimy coś takiego jak pogrzeb żuru. Na Majorce za to obchodzi się pogrzeb sardynek!

Feria de artesanos de Alaróna początku października w miasteczku Alaro obchodzi się jesienne targi, na których można kupić tradycyjne rękodzieło, co wyróżnia ten festyn, to otwarcie targów przez demony! Alaro to bardzo historycznie ukorzenione miasteczko, obchodzy w tym miejscu zawsze są świętowane z przytupem.
Muestra gastronómica de Algaidaod około 10 do 20 października, w miasteczku Algaida odbywają się wystawy i targi gastronomiczne. Można wtedy spróbować tam wielu lokalnych produktów i dań. Towarzyszą temu inne zajęcia rekreacyjne.

Art i Copes en Sa Poblaod około 11 do 13 października w miasteczku Sa Pobla odbywają się noce artystyczno kulinarne, podczas których bary i restauracje z miasta, a także prywatne domy i budynki zamieniają się w galerie sztuki. Idealny pomysł dla osób, które lubią smacznie zjeść i wspierać lokalną gospodarkę! Odbywają się także zajęcia dla dzieci, muzyka na żywo i wiele innych.
Feria gastronómica de la Lampuga a Cala Rajada od około 11 do 13 października, w miasteczku Cala Ratjada odbywają się targi gastronomiczne “la lampuga”. Głównym składnikiem podczas targów gastronomicznych jest ryba lampuga, jednak niestety nie znam tłumaczenia na polski!

Imprezy na Majorce – Majorka produkuje własne piwa, które mają na wyspie własną imprezkę!

Feria de Antigüedades, Vintage y Coleccionismo de Mallorcaw okolicach 12 października w miasteczku Palma odbywają się targi vintage, staroci, kolekcjonerskie. Można tam kupić wszystko, od mebli do książek!
TASTART en Porreresokoło 12 października, w miasteczku Porreres odbywa się noc sztuki oraz wina. Na ulicach można zobaczyć wtedy przeróżne propozycje od lokalnych artystów, ale także spróbować przepysznego, lokalnego wina.

Santanyí Tapa a tapasobota, około 12 października – to właśnie wtedy w miasteczku Santanyi odbywa się szlak tapas. Bary i restauracje biorą udział w wystawach gastronomicznych. Można wtedy spróbować lokalnych specjałów po bardzo atrakcyjnych cenach.
Feria de Oportunidades en Andratx – kolejne targi okazji, które tym razem odbywają się w miasteczku Andratx, w okolicach 12 października. Idealny pomysł dla osób, które kochają majorkańskie produkty. Można je wtedy kupić o wiele taniej. Takie targi mają również miejsce w tej samej dacie w miejscowości Colonia de Sant Jordi.

Imprezy na Majorce – na Majorce istnieje święto, podczas którego chłopcy z miasta zbierają się pod domem panien i śpiewają im serenady.

Feria de la Tramuntana – są to targi, które odbywają się w weekend, w okolicach 12 października. W niezwykłym miejscu jakim jest klasztor Lluc! Są to targi rzemieślnicze i naturystyczne. W sanktuarium wtedy odbywają się wycieczki z przewodnikiem, wystawy, koncerty i wiele innych.
Feria de Teatro Infantil y Juvenil de las Islas Baleares en Vilafranca de Bonany – w miejscowości Vilafranca de Bonany. Odbywają się w okolicach 17 października, w weekend odbywają się targi teatralne dla dzieci i młodzieży. Mają na celu promowanie twórców z Balearów, odbywają się wtedy spektakle, więc jest to idealny pomysł dla rodzin z dziećmi!

Feria de otoño y Feria del Vino en Consell w niedzielę po 18 października, odbywają się jesienne targi w miasteczku Consell. Poza możliwością kupna lokalnych produktów, można również spróbować lokalnych dań i przepysznego wina!
Expohabitat Mallorca 2019 – Feria del hogar – targi branżowe, które mają miejsce w miasteczku Palma w okolicach 18 października. Idealny pomysł dla osób, które aktualnie remontują mieszkanie lub się urządzają. Można tam kupić meble, wyposażenie, a także poznać najnowsze trendy, poznać tajniki zarządzania nieruchomościami i tym podobne!

Imprezy na Majorce – podczas jednego ze świąt na Majorce, mieszkańcy miasta wybierają 6 letnią dziewczynkę, która ma przewodzić paradzie. Gra ona na niej “błogosławioną”.

Primera feria de Inca (Feria de la Tierra)w okolicach 18 października (weekend), w miasteczku Inca odbywają się targi ziemi, na których można wziąć udział w przeróżnych aktywnościach. Odbywają się wtedy między innymi warsztaty, szkółki, wystawy roślinne. Biorą w tym udział kwiaciarnie, rolnicy oraz wielu innych.
Noche de las Vírgenes 20 października, w przeddzień święta Świętej Urszuli na Majorce obchodzona jest tak zwana Noc Dziewicy. Jej tradycją jest gromadzenie się przy stole. Je się wtedy wspólnie i pije słodkie wino. Istnieje wtedy także tradycja, w której chłopcy zbierają się pod domami samotnych dziewcząt i śpiewają im serenady.

Muestra gastronómica de setas de Alaró – targi gastronomiczne, które mają miejsce w miasteczku Alaro. Odbywają się mniej więcej od 24 października do 3 listopada. Są to targi gastronomiczne, na których głównym przewodnim smakiem są grzyby! Smacznego!
Feria de octubre de Campos – w miasteczku Campos, w okolicach od 4 do 26 października odbywają się jesienne targi. Koncentrują się na gastronomii. Motywem przewodnim jest sobrasada, ale oczywiście w trakcie odbywają się także inne aktywności festiwalowe.
Festival de Música Clásica de Alaró – Festiwal Muzyki Klasycznej w Alaró, który odbywa się od około 19 do 26 października. Odbywa się wtedy także konkurs talentów i koncerty.

Imprezy na Majorce – na Majorce odbywa się impreza zaciągnięta z Wielkiej Brytanii, czyli bonfire night!

Feria del pimentón en Felanitxw niedzielę po święcie Sant Lucas (18 październik), odbywają się targi paprykowe w miasteczku Felanitx. Dlaczego paprykowe? A to dlatego, że koniec października to idealny czas na zbiory papryki. Są one bardzo ważnym składnikiem w przyrządzaniu sobrasada – lokalnej kiełbasy. W miasteczku odbywają się wtedy targi, ale z naciskiem na gastronomię, w której oczywiście głównym składnikiem jest papryka. Poza tym odbywają się także inne aktywności festiwalowe.
Feria de Otoño en Porreresw drugą niedzielę po Sant Lucas (18 października), w miasteczku Porreres odbywają się targi jesienne. Także rzemieślnicze, rolne, z lokalnymi produktami i wieloma innymi. Towarzyszą temu również inne aktywności festiwalowe.

Salón de la ocupación de Llucmajor – targi pracy w miasteczku Llucmajor. Odbywają się w czwartek oraz piątek, w ostatnich tygodniach października (ostatnio był to 26 i 27). Targi gromadzą firmy, które poszukują pracowników do pracy. Ma się wtedy możliwośc przedstawienia swojego CV oraz wzięcia udziału w rozmowie kwalifikacyjnej. Organizowane są wtedy także przeróżne kursy i szkolenia.
Muestra de Arte y Empresa de Petraokoło 27 października, w niedzielę, w miasteczku Petra, odbywają się wystawy artystyczne i biznesowe. Mają na celu promocje gospodarki Petra. Odbywają się wtedy targi rzemieślnicze, artystyczne, rolnicze i wiele innych.

Imprezy na Majorce – podczas jednej z imprez na Majorce jeździ się pociągiem od winiarni do winiarni, delektując się winem!

Fiesta de las asociaciones de Algaidaw okolicach 28 października, w miasteczku Algaida odbywa się festiwal stowarzyszeń z miasteczek Algaida, Pina i Randa. Podczas festiwalu można zobaczyć próbkę produktów oraz informacji na temat działalności miasteczek. Poza tym odbywają sie towarzyszące temu działania festiwalowe.

Valldemostra en Valldemossapod sam koniec października w miasteczku Valldemossa organizowane są targi stowarzyszenia kupców i biznesmenów z tego miasta. Handlarze wychodzą wtedy na ulicę, targi i rozkładają stragany, oferując swoje produkty, które nie sprzedały się w sezonie turystycznym w okolicach gór Tramuntana. Świetny czas na to, by kupić zazwyczaj bardzo drogie produkty, które latem mają bardzo podbitą cenę!

Mercado de las Flores en Andratx – co roku w ostatnich dniach października, miasteczko Andratx rozkłada targ kwiatowy. Jest tam wtedy przepięknie i kolorowo i już z daleka czuć zapach kwiatów. Wiele rodzin korzysta wtedy z możliwosci zakupienia kwiatów, które zabierają później na cmentarz, z okazji Dnia Wszystkich Świętych – czwartek, 31 pażdziernika.

Imprezy na Majorce w Listopadzie

Feria de otoño de Marratxí – jesienne targi, które mają miejsce w miasteczku Marratxi, na samym początku listopada. Poza standardowymi aktywnościami festiwalowymi, można tutaj też zjeść ciekawe dania z food trucków, posłuchać muzyki lokalnych kapel rockowych. Warto też wspomnieć, że targi odbywają się z naciskiem na ekologię.
Muestra de Cerveza Artesana de Puigpunyent – w miasteczku Puigpunyent, w pierwszy weekend listopada odbywa się festyn piwa, na którym jedną z atrakcji jest “Craft Beer Show”, na miejscu będzie można skosztować majorkańskiego piwa, a także dowiedzieć jak i z czego jest produkowane.

Feria Outlet Mallorca – Mallorca Outlet Fair, odbywa się w miasteczku Palma, w pierwsze dni listopada. Są to targi, na które zjeżdża się wiele firm, które chcą pozbyć się swoich zapasów letnich produktów, których nie udało im się sprzedać. Znajdziecie tam WSZYSTKO. Na miejscu będzie można również zjeść i towarzyszyć temu będą inne atrakcje festiwalowe.

Imprezy na Majorce – na Majorce w sylwestra o północy je się winogrona.

Día de Difuntos 2 listopada, rodziny z Majorki odwiedzają na cmentarzach swoich zmarłych bliskich. Legenda głosi, że to właśnie drugiego listopada, duch króla Jaume I nawiedza wyspę. Warto wtedy odwiedzić miejscowe cmentarze, które na pewno będą ozdobione kwiatami. Cmentarze na Majorce wyglądają zupełnie inaczej niż nasze, polskie.

Rutapa Llucmajor – w miasteczku Llucmajor, w okolicach 3 i 4 listopada, w weekend obchodzi się wystawy gastronomiczne, na których restauracje i bary z okolicy przygotowują ponad 20 000 różnych tapas. Co wyróżnia ten event, to to, że można ściągnąć aplikację na telefon, o nazwie RUTAPA i wziąć udział w konkursie, w której do wygrania jest kolacja dla dwojga. W ciągu tych dwóch dni można najeść się lokalnych dań w atrakcyjnych cenach!

Bonfire Night (Noche de la hoguera)4 listopad, w miasteczku Magaluf obchodzi się noc ogniska. Obchodziliśmy to święto, kiedy mieszkaliśmy w Anglii. Rozpalane jest wtedy ogromne ognisko, przy którym zbierają się mieszkańcy. A na koniec puszczana jest masa fajerwerków. W Anglii zazwyczaj w tym czasie rozkładane są też wesołe miasteczka. Tutaj też nie obędzie się bez mnóstwa atrackcji dla dorosłych jak i dla dzieci.

Imprezy na Majorce – na Majorce odbywają się parady Trzec Króli, którzy rzucają cukierki dzieciom.

Feria de Artesanía de Pollençaw okolicach 8-11 listopada, w miasteczku Pollença odbywają się kolejne targi, którym towarzyszą atrakcje nie inne, jak festiwalowe!
Feria Nupcial en Palmaw okolicach 9-11 listopada, w miasteczku Palma organizowane są targi ślubne. Idealne wydarzenie dla osób, które pragną wymarzonego ślubu. Znajdzie się tam wszystko, czego potrzeba na ślubie i weselu.

Feria de Trabajos de Otoño en Es Capdellà – jesienne targi pracy w miasteczku Es Capdellà, które odbywają się w weekend w okolicach 11 i 12 listopada. Targi pracy odbywają się także w towarzystwie targów rzemieślniczych i rolniczych.
Dijous Bo en Inca14 listopada, w miasteczku Inca odbywa się wielki targ, na który za dawnych czasów zjeżdżali się wszyscy mieszkańcy Majorki, łącznie z inwestorami, handlarzami oraz przedsiębiorcami. Jest to najsłynniejszy targ na Majorce.

Imprezy na Majorce – podczas święta Sant Antoni wszyscy uczestnicy ubrani są w białe koszule oraz mają na szyi przewiązane czerwone chusty!

BINIARRELS Sa Fira de Mancor w dniach 15, 22, 23 oraz 24 listopada, w miasteczku Manacor de la Vall odbywają się duże targi, na których poza zakupami można oddać się także przyjemności, jaką jest jedzenie! Znajdzie się również coś dla najmłodszych, a poza tym odbywa się wtedy dużo wystaw.
“Contrallum”, noche de luces y patrimonio de Sineu – noc świateł i dziedzictwa Sineu, która odbywa się około 16 listopada. Tej nocy, latarnie miejskie gasną, a jedynym oświetleniem zostają gwiazdy, księżyc oraz świece. Tej nocy warto przejść się na spacer po mieście, ponieważ to właśnie wtedy na wartych uwagi zabytkach miasta montowane są zespoły świetleniowe, które uwydatniają piękno tego miasta.

Encuentro de “xeremiers” y feria de luthiers de Sa Pobla – w weekend, około 17 listopada, w mieście Sa Pobla odbywają się targi lutnicze. Poza nimi, oczywiście będzie można kupić wiele innych produktów i oddać się zabawom zorganizowanym przez miasto. Podczas targów często będzie można usłyszeć melodię tradycyjnego, majorkańskiego instrumentu, przypominającego dudy, czyli “xeremiers”.

Feria de la aceituna en Caimari około 16 i 17 listopada, w miasteczku Caimari organizowane są targi oliwne. Na Majorce znajduje się mnóstwo drzewek oliwnych i jest tu produkowane mnóstwo oliwek. Nic więc dziwnego, że odbywają się tu targi z nimi w tle. A odbywają się w Caimari, ponieważ to właśnie tutaj powstają najsłynniejsze oliwy z oliwek z Majorki. Poza mnóstwem produktów z oliwek, będzie można nacieszyć się także innymi atrakcjami festiwalowymi.

Imprezy na Majorce – na Majorce do dzieci nie przychodzi gwiazdor ani święty Mikołaj, tylko Trzej Królowie, którzy zostawiają dzieciom prezenty w bucikach, wystawionych przed domem.

Feria de la Miel de Llubí – targi miodu, w miasteczku Llubí, które odbywają się w okolicach 20 listopada. Miasteczko Llubi ma ogromną tradycję pszczelarską, sięgającą wieków wstecz, to właśnie dlatego targi odbywają się tutaj. Na targi zjeżdżają się pszczelarze z całej wyspy i jest to świetna okazja na to, by spróbować lokalnego miodu oraz zobaczyć skąd pochodzi, na miejscu będzie można kupić także produkty pochodne oraz oddać się wielu innym festiwalowym aktywnościom.

Mercadillo solidario de Navidad Es Refugi, en La Misericordia – rynek, na którym za wejście płaci się 1 euro, a dzieci wchodzą na niego za darmo. Stowarzyszenie altruistyczne Es Refugi co roku organizuje solidarny jarmark bożonarodzeniowy w mieście Palma. Wolontariusze z Es Refugi sprzedają wtedy antyki, przedmioty z drugiej ręki, można wtedy wziąć udział w loteriach i wesprzeć organizację, która ma na celu pomoc innym. Odbywa się od około 21 do 23 listopada.

S’Apuntador: Muestra de teatro de Alaró – S’Apuntador to festiwal teatralny, który odbywa się w weekend w okolicach 22 listopada, w miasteczku Alaró. Biorą w nim udział zarówno małe, jak i duże zakłady, z całej wyspy. Odbywają się także inne atrakcje!
Feria de Montaña en Bunyola, w weekend, w okolicach od 22 do 24 listopada odbywają się targi w miasteczku Bunyola. Są to targi rzemieślnicze i handlowe, ale także ekologiczne. Odbywają się wtedy też parady, koncerty, wystawy i wiele innych.

Imprezy na Majorce – na Majorce istnieje odmiana winogrona, która nazywa się Malvasia!

Feria del Arroz Pobler y ‘Menjar bé a Sa Pobla’w ostatni tydzien listopada, odbywają się targi ryżowe w miasteczku Sa Pobla, które słynie z uprawy rużu. Podczas targów odbywa się również “Menjar be a sa Pobla”, czyli trasa gastronomiczna, w której biorą udział bary i restauracje, gdzie będzie można zjeść lokalne potrawy w atrakcyjnych cenach. Ryż z Sa Pobla idealnie nadaje się do potrawy “arroz brut“! 🙂

TaPalma – w miasteczku Palma od około 27 listopada do 1 grudnia można najeść się przepysznymi tapas, które przyrządzane są przez restauracje oraz bary w Palmie. Organizowany jest wtedy szlak tapas, gdzie chodzi się od miejsca do miejsca i próbuje przeróżnych wariantów tapas.

Feria del Esclata-sang y la Montaña en Mancor de la Vall w ostatni weekend listopada, w miasteczku Manacor de la Vall odbywają się targi grzybowe, na których można kupić miejscowe grzyby oraz spróbować wyrobów z nich sporządzanych. Odbywają się wtedy również różne gry i zabawy, a także jest pokaz correfoc – czyli, można powiedzieć pokaz pirotechniczny! 🙂
Fiesta del Vino Joven en Santa Maria del Camí w ostatnią sobotę listopada, w miasteczku Santa Maria del Cami odbywa się festiwal młodego wina. Na tą okazję organizowane są trasy pociągów po winiarniach Santa Maria. Natomiast po południu odbywa się wspólna kolacja i impreza, zorganizowana przez miejscowe bary i restauracje.

Feria de la Educación de Binissalem – targi edukacyjne w miasteczku Binissalem, które odbywają się od 30 listopada do 3 grudnia. Odbywają się wtedy różne konferencje, szkolenia, warsztaty i działania poświęcone edukacji.

Imprezy na Majorce w Grudniu

Zanim zaczniemy opowiadać o imprezach, to zapraszam na post, w którym opisuję jak obchodzi się Wigilię na Majorce: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/wigilia-na-majorce/

‘Fironet’ de Navidad en Cala Millor na początku grudnia w miasteczku Cala Millor odbywa się targ świąteczny, gdzie można kupić produkty związane z tą tematyką, ale nie tylko! Oczywiście, odbywają się wtedy także inne aktywności, typu muzyka, tańce, gry dla dzieci i wiele innych.
Fiestas de Invierno en Alaró. De Navidad a Sant Antoni w grudniu oraz styczniu warto udać się do miasteczka Alaro, w którym przez te miesiace odbywa się mnóstwo imprez i targów świątecznych, takie działania podejmują także inne miasteczka, jak na przykład Petra, Sant Joan, Llucmajor.

Feria de sa Perdiu de Montuïriw pierwszą niedzielę grudnia, miasteczko Montuïri otwiera targi kuropatwy. W związku z tym odbywa się wiele wystaw, konkursów, zabaw i gier, a także, oczywiście, będzie można spróbować dań, przyrządzonych przez miejscowe bary i restauracje, właśnie z kuropatwy.
Mercadillo de Navidad de la Fundación Natzaret – Fundacja Natzaret organizuje na początku grudnia jarmark bożonarodzeniowy. W ogrodach fundacji rozkładany jest targ, na którym można kupić wiele produktów oraz delektować się domowymi potrawami. Pieniądze zebrane podczas targów lądują w fundacji!

Imprezy na Majorce – na Majorce istnieje tradycyjny taniec baile de los cossiers!

Fiestas de Santa Bárbara en Vilafrancana początku grudnia, w miasteczku Vilafranca de Bonany obchodzi się dni patronki Santa Barbara. Odbywają się wtedy festiwale, dzień patronki przypada na 4 grudnia.
Campaña “Comprar a Son Servera té premi” w grudniu, w miasteczku Son Servera jest organizowana akcja “kupuj w Son Servera i dostań nagrodę”, która ma na celu wesprzeć gospodarkę miasteczka w takim intensywnym miesiącu zakupowym, jakim jest grudzień, to samo odbywa się w miasteczku Calvia:

Esta Navidad, compra en Calvià – w którym odbywa się również wielki Jarmark bożonarodzeniowy, na którym można znaleźć wszystko, czego dusza zapragnie. Na jarmarku jest też Święty Mikołaj, który odpowiada na pytania dzieci. Odbywają się także warsztaty i gry i zabawy dla dzieci.
Feria de Navidad en Lluc na początku grudnia, w weekend, w sanktuarium Lluc organizowane są targi świąteczne. Warto się na nie wybrać, ponieważ sanktuarium znajduje się w pięknym otoczeniu gór Serra de Tramuntana! Tamtejszy jarmark ma świetny klimat.

Imprezy na Majorce – na Majorce w noc Wigilijną w kościołach śpiewa się pieśń “Canto de la Sibila”, która znajduje się na liście UNESCO.

Fiestas de la Inmaculada en Son Mesquida8 grudnia, w miasteczku Son Mesquida obchodzi się święta Niepokalanego Poczęcia. Dzień wcześniej odbywa się msza, a po południu grill i pokaz taneczny. A 8 grudnia odbywa się konkurs pasterski, który zazwyczaj kończy się jedzeniem paella.
Mercado “Nadal Fet-a-mà” w Sineuw pierwszy weekend grudnia, w miasteczku Sineu organizowany jest rynek/targ świąteczny! Oprócz targu, odbywają się również towarzyszące festiwalom gry i zabawy. Podobny targ, z naciskiem na rękodzieło i rzemiosło, odbywa się w miasteczku Esporles, gdzie odbywają się również warsztaty rzemieślnicze.

Mercadillo de Navidad de Artà w weekend w okolicach 13 grudnia, odbywa się targ bożonarodzeniowy w miasteczku Arta, który zachęca do lokalnego handlu! Oczywiście, towarzyszą temu również gry i zabawy festiwalowe!
Feria de la Leche de Almendra en el Pla de na Tesa – targi mleka migdałowego odbywają się w miasteczku Pla de na Tesa, w okolicach 14 grudnia. Mleko migdałowe to tradycyjny składnik słodyczy na Majorce, a drzewa migdałowe pokrywają Majorkę swoimi kwiatami w lutym. Na targach można skosztować wszelakich wyrobów z mleka migdałowego!

Imprezy na Majorce – na liście UNESCO znajdują się także góry Sierra de Tramuntana.

Virgen de la Esperanza18 grudnia, w miasteczku Capdepera obchodzone są dni patronki miasta – Virgen de la Esperanza. Legenda głosi, że uratowała ludność Capdepera przed atakiem piratów, dzięki tajemniczej mgle. Odbywa się wtedy procesja, na której niesie się obraz Matki Boskiej przez Castell de Capdepera, czyli piękny miejscowy zamek. Uroczystości trwają kilka dni z pełną gamą atrakcji.
Fiestas de Navidad de Santa Eugèniaw drugiej połowie miesiąca, w weekend odbywają się kolejne targi bożonarodzeniowe, z pełną gamą atrakcji, związanych z obchodzem tych przepięknych świąt. Miasta, do których także warto się wtedy wybrać: Colonia de San Pere, Ses Salines, Muro, Santa Eugenia. Święty Mikołaj też będzie! 🙂

Neula Parc en Calviàod 27 do 30 grudnia, w miasteczku Calvia, na kilka dni rozkłada się mini park rozrywki dla dzieci. Świetny pomysł dla rodzin z dziećmi, na spędzenie aktywnych świąt. Pieniądze, które zostaną uzbierane podczas festynu, zostaną przeznaczone dla fundacji zajmującej się pomocą biednym.
Fiesta de Fin de Año en Calvià – od 11:30 do 18:00, 31 grudnia, w miasteczku Calvia można obchodzić Sylwestra. W mieście odbywa się wtedy impreza, z DJ’em, muzyką, jedzeniem oraz tradycją spożywania winogrona!

Festa de l’Estendard y Diada de Mallorca31 grudnia, odbywa się na całej Majorce Diada de Mallorca, oficjalnie obchodzona 31 grudnia od 2017 roku. Upamiętnia ona przysięgę króla Jaime II w 1276 r.. Festiwal ten upamiętnia narodziny dzisiejszej Majorki i jest jednym z najstarszych w Europie, pochodzącym z XIII wieku. Na Plaza de Cort odbywa się ceremonia umieszczenia Królewskiego Sztandaru Podboju Majorki. Jest wtedy również świętowane uwolnienie się Majorki spod rządów arabskich.

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i Instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom

Imprezy na Majorce – co jeszcze może Cię zainteresować:

Jak wygląda system edukacji na Majorce: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/edukacja-na-majorce/
Macierzyństwo na Majorce: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/porod-na-majorce-wywiad/
Jak wygląda praca na Majorce: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/praca-na-majorce/
Jak wygląda przeprowadzka na Majorkę: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/przeprowadzka-na-majorke/
Co warto wiedzieć przed wyjazdem na Majorkę: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/majorka-2020-co-warto-wiedziec/

Źródła zdjęć grafika google:

https://db.gsstatic.es/sfAttachPlugin/getCachedCropContent/id/24370https://2.bp.blogspot.com/-q3xETLlCJaM/Vc8F9-LhiqI/AAAAAAAACwE/mbmW_X3UIh0/s1600/_DSF0175%252B2.jpghttps://db.gsstatic.es/sfAttachPlugin/getCachedCropContent/id/47247https://mallorcaconfidencial.com/wp-content/uploads/2019/06/cortadoras-Porreres-TV-1-e1560249449775.jpghttps://uh.gsstatic.es/sfAttachPlugin/295600.jpghttps://uh.gsstatic.es/sfAttachPlugin/459624.jpghttps://www.majorcadailybulletin.com/sfAttachPlugin/17893.jpghttps://uh.gsstatic.es/sfAttachPlugin/28289.jpghttps://4.bp.blogspot.com/-nwMjaqLueac/UEERlc9Yx_I/AAAAAAAAEXw/SaFKIKltUCw/s1600/2762294755_48012a0303_b.jpghttps://lh3.googleusercontent.com/proxy/F4K-P7X_w4jq6PJCBkOx5GaMHMtbD6qWFVjX2fS0StwyzfWWhI4TPtLEhL1sg8fX7M-n-c8ywY3qMDraUUcISN2wn6NJKyv7WnihUiPcD7HsEAoOWwM9MpkTHCTrhttps://4.bp.blogspot.com/-6G5Xfk5o7O8/Uh5stNsPtqI/AAAAAAAAB4w/eyBaYxVdMK4/s1600/P1019984.JPGhttps://www.casafari.com/wp-content/uploads/2018/03/beata-festival-valldemossa-mallorca-min.jpghttps://fotos02.diariodeibiza.es/2013/06/21/646×260/3301.jpghttps://uh.gsstatic.es/sfAttachPlugin/36899.jpghttps://uh.gsstatic.es/sfAttachPlugin/36894.jpghttps://feriasyfiestasdemallorca.com/storage/images/59648fbcb879b.jpeghttps://fotos01.farodevigo.es/2016/07/17/646×260/ofrenda-virgen.jpghttps://imagenes-cdn.laopiniondezamora.es/multimedia/fotos/2019/10/05/170053/gigantes-cabezudos-villaralbo-encuentro-concentracion-zamora-10-10_g.jpghttps://www.infoarguedas.com/fotos/wp-content/gallery/concentracion-de-gigantes-2014/Concentracion-de-gigantes-2014004.jpghttps://i1.wp.com/www.vivelasfallas.es/wp-content/uploads/2017/04/falla-el-toro17-1.jpg?ssl=1https://1.bp.blogspot.com/-gZ1f0DnFvCY/UI3IVqKVgfI/AAAAAAAACps/7pzmXNa3-OQ/s1600/Xeremies+00+Mallorca.jpghttps://estaticos.elmundo.es/assets/multimedia/imagenes/2016/08/12/14709966393840.jpghttps://lh3.googleusercontent.com/proxy/lkFdeZ5KnQn0Ve8N-j58REUexEbwtmN49TisqX_DNnQIDZZLrrzfH1gAVA173b6BegE-DQ6vqWQC2sbEjAcfUxP2xM6r2QmCAy0iQm1ApcZgrGw-sBxp40ZlQSOTQFosqi0dkowhttps://uh.gsstatic.es/sfAttachPlugin/989401.jpghttps://www.cronicabalear.es/wp-content/uploads/2018/01/correfoc-8.jpghttps://lh3.googleusercontent.com/proxy/982fqxz65X7CtYYKskTTWKdCYkWPkaZoqR5zSJ9mKqzxzrjzZ7QzHf3NAId7kVHdFHCqE7q1_jrNQviBSoedb2cKRbR3RfKfW-UMTofe-9nMZmf67CvXTcPSF1LUXR9Kp9AixAhttps://www.elcorteingles.es/centroscomerciales/uploads/event/main_picture/6271/taller_de_maquillaje_corte_ingles_mallorca.jpghttps://pilpileando.com/wp-content/uploads/2019/04/JORNADAS-DE-LA-NARANJA-DE-S%C3%93LLER-2019-2-1280×720.jpeghttps://uh.gsstatic.es/sfAttachPlugin/172180.jpghttps://i0.wp.com/ibmagazine.es/wp-content/uploads/2018/05/20160809_011620160801_FeriaCapdepera_2.jpg?resize=696%2C464https://www.abc-mallorca.es/wp-content/uploads/2018/04/feria-medieval-capdepera-24.jpghttps://www.mallorcadiario.com/fotos/1/399378_2012-fira-ram1.jpghttps://uh.gsstatic.es/sfAttachPlugin/254696.jpghttps://www.diariodemallorca.es/elementosWeb/gestionCajas/DMA/Image/2017//LDM012PF004_165537.jpghttps://www.bookstyle.net/sites/default/files/2019-03/firadelasal_introduccion1.jpghttps://www.bookstyle.net/sites/default/files/2019-03/firadelasal_galeria2.jpghttps://uh.gsstatic.es/sfAttachPlugin/279310.jpghttps://lh3.googleusercontent.com/proxy/xbsIZ8gvryojZPgQlQ_VGNwlMjHNSOUUQW7XF_r8EMfZmWzX22BHCHaYH4Ttj4ONKNrY_eKuck5LxRDMe6lcNmE11llYzWQlCdDkIrq3TIe_ULTaFDRxsaUam4Q3KwcSXGBdWY8