Jakie miejsce na Majorce wybrać?

Jakie miejsce na Majorce wybrać? Które będzie najlepsze dla Ciebie? Dla osób, które nie znają Majorki ten wybór może być naprawdę ciężki. Powiem Wam szczerze, że mieszkam tu już kilka lat i dalej ciężko jest mi wybrać te najlepsze miejsca na wyspie, tak by nie ominąć reszty, równie świetnych miejsc. W dzisiejszym poście zrobię listę najlepszych regionów na Majorce, które warto rozważyć na swój pobyt. Podzielę to na regiony najlepsze dla rodzin z dziećmi, najlepsze dla par, najlepsze dla imprezowiczów i najlepsze dla osób, które kochają spokój i ciszę.

Od razu muszę dodać, że ta lista tworzona jest przeze mnie, więc jest to tylko i wyłącznie moje zdanie i moje polecenia. Decyzja ostatecznie należy do Was. Na końcu opowiem co nieco o budżetach potrzebnych dla danych regionów.

Imprezowicz na Majorce – gdzie powinien zarezerwować nocleg?

Jakie miejsce na Majorce wybrać, jeśli jesteś imprezowiczem? Jeśli lubisz imprezować, ale zależy Ci też na tym, żebyś mógł na kacu powylegiwać się na plaży, to na Majorce jest miejsce idealne. Jest to Magaluf. Magaluf to imprezowa stolica Majorki. Jeśli lubisz imprezy, duży wybór w klubach i atrakcjach, piaszczystą plażę i mega atmosferę, to Magaluf będzie idealnym miejscem dla Ciebie. Jeśli jednak lubisz imprezy, ale nie zależy Ci na codziennym imprezowaniu, to polecałabym Ci wybrać nocleg w miasteczku Palma Nova. Znajduje się tuż obok Magaluf, ale jest o wiele spokojniejsze, a w nocy da się spać.

Plaże w Palma Nova są przepiękne i warto dodać, że jest ich tutaj aż trzy. Nie licząc małych zatoczek, które znajdują się nieopodal. Można także rozważyć miejscowość El Arenal czy nawet stolicę, gdzie też znajdzie się kilka klubów. Jednak te miejsca nie dorastają do pięt Magaluf. Pozostawiam to do waszej własnej interpretacji – linki do postów o tych miejscach poniżej!

Zarówno Magaluf jak i Palma Nova mają świetnie rozbudowaną komunikację miejską. Jeśli chcesz pozwiedzać okoliczne miasteczka, to możesz na spokojnie zrobić to autobusem. Ja jednak mimo wszystko, zawsze polecam wynająć samochód. Majorka to mała wyspa, ale zwiedzenie całej wyspy nie jest takie proste, dlatego auto to mus! 🙂

Tutaj zostawiam linki do postów zarówno o Magaluf, jak i o Palma Nova:
MAGALUF: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/magaluf/
PALMA NOVA: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/palma-nova/
EL ARENAL: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/el-arenal-majorka/
PALMA: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/palma-de-mallorca/

Miejsca dla par na Majorce – najlepsze regiony dla zakochanych na Majorce.

I tu zaczynają się schody. A to dlatego, że tak naprawdę cała Majorka jest dobrym miejscem dla zakochanych. Przyjmuję jednak, że zakochani chcą spędzać czas romantycznie, niekoniecznie chodząc po klubach. Dodatkowo lubią sobie coś razem zjeść w przyjemnej restauracji, najlepiej z ładnym widokiem. No i oczywiście piękne wschody i zachody słońca oraz miejsca na romantyczne spacery. Moim zdaniem takich miejsc na Majorce jest kilka.

Moim zdaniem najromantyczniejszymi miastami na Majorce są: Valldemossa, Deia, Fornalutx, Pollenca, Soller, Sant Elm, Palma, Cala Figuera, Canyamel, Porto Cristo, Alcudia, Pollensa, Puerto de Andratx czy Camp de Mar. Oczywiście, są też inne miejsca, również romantyczne. Jednak te wyżej wymienione spełnią wszystkie oczekiwania, jakie wymieniłam wyżej. Piękne widoki, ciasne hiszpańskie uliczki, świetne restauracje z klimatem, świetne miejsca na zdjęcia i romantyczne spacery, a także spokój.

Jeśli chodzi o miejsca takie jak Valldemossa, Deia, Soller, Pollenca czy Puerto de Andratx i Sant Elm, to trzeba liczyć się z wysoką ceną hoteli jak i dań w restauracji. W pozostałych miejscowościach ceny będą już umiarkowane. Od razu dodaję, że Majorka nie należy do najtańszych kierunków. Warto podkreślić, że dla jednego tanio to wcale nie znaczy tanio. Gdybym miała wybierać spośród wszystkich tych miejsc top 3 miejsca, w których sama chciałabym spędzić wakacje, to wybrałabym na pierwszym miejscu Deia. Na drugim miejscu Sant Elm, a na trzecim Alcudia. Z tych trzech jednak najlepszym wyborem byłaby Alcudia. A to ze względu na ceny, świetny transport, najpiękniejszą plażę na Majorce, czyli Playa de Muro i piękne stare miasto. Nie zapominając o top atrakcjach na Majorce, takich jak Sa Calobra i Formentor, które są tuż obok.

Tutaj zostawiam Wam linki do wszystkich tych miejsc:
VALLDEMOSSA: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/valldemossa-majorka/
FORNALUTX: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/fornalutx/
POLLENSA: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/pollensa-oraz-port-de-pollensa/
SOLLER: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/palma-de-mallorca/
DEIA: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-deia/

SANT ELM: https://www.instagram.com/stories/highlights/18117982972163103/
PALMA: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/palma-de-mallorca/
CALA FIGUERA:https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-figuera/
CANYAMEL: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/canyamel/
PORTO CRISTO: https://www.instagram.com/stories/highlights/17971405378099435/
ALCUDIA: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/alcudia/
POLLENSA: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/pollensa-oraz-port-de-pollensa/
CAMP DE MAR: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/camp-de-mar-odkryj-zachodnie-wybrzeze-majorki/

Najlepsze miejsca na Majorce dla osób, które kochają spokój i ciszę.

Majorka zdecydowanie nie należy do spokojnych miejsc. Zwłaszcza latem, kiedy na wyspę zjeżdżają się miliony turystów. Jednak na tej małej wyspie muszą być jakieś miejsca, w których jest spokojnie i cicho. Może nie w dzień, ale chociaż w nocy. Wiadomo, w ciągu dnia do danych miejscowości przyjeżdżają też inni turyści, którzy chcą dane miejsce zobaczyć. Tutaj więc nie ma co liczyć na pustki na plażach lub brak gwaru.

Tutaj mam do polecenia kilka miejscowości, które moim zdaniem zapewnią spokój i ciszę. Będą to: Can Picafort, Sa Coma, Cala Morlanda, Cala Mesquida, Cala Agulla, Sa Font de Sa Cala, Cala Gat, Sant Elm, El Toro, Can Pastilla, Cala Pi, Colonia de Sant Jordi, Cala Llombards, Cala Santanyi, Cala Figuera, Portopetro, Portocolom, Cala d’Or czy Cales de Mallorca. Jak widać, miejsc jest sporo. Moim zdaniem najspokojniejszymi z nich zdecydowanie będą Can Picafort, Sa Font de Sa Cala, El Toro, Cala Pi oraz Colonia de Sant Jordi czy Portocolom.

Nie są to typowo turystyczne miejscowości, które proponowane są w biurach podróży. Nie ma tam wielkich mas, przez które nie można się przedostać. Pamiętajcie jednak, że taki spokój i cisza oznaczają, że czasami może być nudno. W takich miejscach transport publiczny często kuleje, więc jedyna możliwość wydostania się z danego punktu, jest wynajem samochodu lub kupienie wycieczki fakultatywnej. Tak jest w przypadku takich miejscowości jak Cales de Mallorca, Cala Pi czy Portocolom. Wszystkie te miejscowości są jednak bardzo krajobrazowe i mają piękne plaże. Decyzję, jak zawsze zostawiam Wam!

A tutaj linki do miejsc:
CAN PICAFORT: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/can-picafort/
SA COMA: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/sa-coma-mallorca/
CALA MORLANDA: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-morlanda/
ZATOKA MESQUIDA: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-mesquida/
CALA AGULLA: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-agulla-majorka/
CALA GAT: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-gat-majorka/

SA FONT DE SA CALA: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/sa-font-de-sa-cala-majorka/
SANT ELM: https://www.instagram.com/stories/highlights/18117982972163103/
CALA PI: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-pi/
ZATOKA LLOMBARDS: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-llombards/
CALA SANTANYI: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-santanyi/
ZATOKA FIGUERA:https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cala-figuera/
CALES DE MALLORCA: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/cales-de-mallorca/

Majorka z dziećmi – gdzie zabrać swoją rodzinę na Majorce?

Tutaj nie będę się długo rozwodzić, ponieważ w tym temacie już się wypowiadałam i powstał w związku z tym osobny post. Zostawiam Was po prostu z linkiem do niego, tak abyście się mogli z nim zapoznać: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/majorka-dla-rodzin-z-dziecmi/

Czy Majorka jest droga? – Jakie miejsce na Majorce wybrać?

Majorka jest droga. O ile czasy mamy “normalne”, to ceny biletów w wysokim sezonie sięgają nawet paruset złotych. Przykładowo, moi rodzice latają na Majorkę co roku, pod koniec Czerwca. Za bilety z wykupionymi miejscami, pierwszeństwem w kolejce i bagażami podręcznymi płacą około 1600 zł w dwie strony. Nie jest to najmniejsza kwota na świecie. Rodzice wybierają zazwyczaj najzwyczajniejszy hotel, raczej jeden z tańszych, ale czysty i z dobrą opinią, ze śniadaniami. Przylatują na 11 dni i płacą za niego w porywach około 3 do 4 tysięcy złotych.

Tutaj zostawiam Wam link do postu, o cenach na Majorce oraz polskich produktach, jakie można dostać na wyspie: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/ceny-na-majorce/

Na Majorce są regiony droższe i tańsze. Do tych droższych na pewno będą należały okolice stolicy oraz miejscowości wokół gór Serra de Tramuntana. Ze względu na lokalizację i co najważniejsze WIDOKI! Góry są także zapisane na listę UNESCO, z tego względu rezerwacja hotelu w tym miejscu będzie wiązała się z wyższą ceną. Jeśli chodzi o resztę wyspy, to ceny będą już niższe. W każdej miejscowości znajdą się jednak hotele, które są butikowe lub szczycą się wysoką jakością usług i są o wiele droższe. Miejsca, które są często wybierane przez Polaków to: Cales de Mallorca, Alcudia, gmina Santanyi – Cala d’Or i okolice oraz Magaluf, czyli imprezowe miasteczko Majorki. Mam nadzieje, że pomogłam Wam nieco w podjęciu decyzji i wiecie już jakie miejsce na Majorce wybrać na swoje wakacje.

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/