Czy Marihuana jest legalna na Majorce?

Czy Marihuana jest legalna na Majorce? To zależy o co dokładnie pytasz. Marihuany nie można w miejscach publicznych sprzedawać ani palić. Jednak na Majorce dozwolone jest palenie Marihuany oraz posiadanie jej w domu, jeśli jest ona do naszego własnego użytku i jej nie rozprowadzamy do osób trzecich (oczywiście nie mówimy tutaj o posiadaniu kilku kilogramów – chodzi o małe ilości). Możesz więc ją legalnie nabyć i konsumować, ALE – za posiadanie marihuany lub jej konsumpcję na ulicy (zależnie od ilości oraz okoliczności) można zostać ukaranym mandatem.

Kluby Cannabis oraz stowarzyszenia Cannabis – o co w tym wszystkim chodzi?

Na Majorce, jak i w wielu innych miejscach na świecie istnieją kluby oraz stowarzyszenia, gdzie członkowie kupują marihuanę oraz ją tam spożywają. Nie są to „coffe shops”, tylko STOWARZYSZENIA. Wszystko jest legalne, a dodatkowo kupując marihuanę w tych miejscach mamy pewność, że jest ona czysta i sprawdzona. Wiele osób uważa, że takie stowarzyszenia wręcz poprawiają społeczeństwo. Dzięki temu, że należy się do takiego klubu, jest się przynajmniej pewnym legalności oraz czystości marihuany.

Kluby konopne (Cannabis Consumers Association) to pozarządowe organizacje non-profit. Należą do nich tylko osoby pełnoletnie, konsumenci marihuany. Do klubów/stowarzyszeń dostarczana jest marihuana, którą członkowie rozprowadzają między sobą, prywatnie, w zamkniętych kręgach. BEZ MIESZANIA W TO OSÓB TRZECICH. Zmniejsza się wtedy ryzyko, które wiąże się z kupnem marihuany w innych środowiskach.

Legalność klubów Cannabis.

Pewnie zastanawiacie się jak oni to robią. Przecież na pewno członków takich klubów jest cała masa i właściciele obracają mnóstwem marihuany. NO NIE DO KOŃCA. Okazuje się, że aby właściciele takiego stowarzyszenia nie byli posądzeni o handel narkotykami, to mogą sprzedać ograniczoną ilość marihuany w ciągu roku. I ze względu na to, każdy członek ma określoną ilość marihuany, jaką może spożyć w danym miesiącu. Ilość członków jest przez to często ograniczona.

Dodatkową informacją, która może Was zainteresować jest to, że jeśli dochodzi nowy członek, to pierwszym pytaniem jakie się do niego kieruje jest pytanie o ilość spożywanej przez niego marihuany. Dzięki temu obliczają ile każdy członek stowarzyszenia będzie mógł spożywać. Więc jeśli staniesz się członkiem takiego stowarzyszenia, to musisz liczyć się z tym, że spożywanie przez Ciebie marihuany będzie ograniczone do legalnej ilości.

W takich stowarzyszeniach są również osoby, które leczą się marihuaną leczniczą. W takich stowarzyszeniach jest zazwyczaj wiele odmian marihuany, a w niektórych, jako członek, bierzesz aktywny udział w uprawie. Niektóre stowarzyszenia mogą prosić o poświadczenie tylko dowodu osobistego, a w innych musisz przejść rozmowę kwalifikacyjną lub nawet zostać wprowadzonym przez innego członka.

Jak dostać się do takiego stowarzyszenia? Ile to kosztuje? Gdzie kupić zioło?

Nie odpowiem na te pytania. Ze względu na to, że nie chcę rozpowszechniać takich informacji. Jeżeli ktokolwiek z Was, czytających ten artykuł będzie miał ochotę wstąpić do takiego klubu bądź spożyć marihuanę, to robi to na własną odpowiedzialność. Ten artykuł nie ma na celu rzucenia zielonego światła na palenie marihuany. Ma na celu poinformowanie o pewnych kwestiach związanych z marihuaną na Majorce. Czy marihuana jest legalna na Majorce? Odpowiedź jest jasna: NIE ZAWSZE, NIE WSZĘDZIE. NIE DO KOŃCA. A teraz przechodzimy do nieco cięższych narkotyków i cięższych tematów…

Son Banya – narkotyki na Majorce.

Son Banya to dość nietypowe miejsce na Majorce, inaczej to miejsce nazywa się również Son Riera. Znajduje się ono przy stolicy Majorki i słynie ono z tego, że sprzedaje się tam przeróżnego rodzaju narkotyki. Tam jest dosłownie wszystko. Większość osób zamieszkujących wyspę wie co to za miejsce. Osoby, które wiedzą o czym mowa, zazwyczaj polecają dokument na ten temat, który możecie obejrzeć na YouTube w języku hiszpańskim. Można w YouTube wpisać sobie „Son Banya Mallorca” lub „La Paca Mallorca” i wszystko wyskoczy. Możecie też odnaleźć film „Amen Romani”, który odzwierciedla to, jak kiedyś wyglądało to cygańskie miasteczko.

W Son Banya przelewa się mnóstwo pieniędzy, czego jednak nie widać po otoczeniu.

Nie wiem nawet do czego to porównać, żeby dać Wam odpowiedni obraz tego miejsca. Slumsy? Brud, bieda, brak edukacji, choroby, alkohol, używki – dodajcie sobie resztę. To małe miasteczko zamieszkują cyganie, tak zwani „gitanos”, których na Majorce jest mnóstwo. I ze względu na to, w 1950 roku postanowiono wybudować dla nich miasteczko, w którym mieli za zadanie poprawić swoją jakość życia, z pomocą władz. Plan niestety nie powiódł się, założone cele nie zostały osiągnięte, co wiąże się również z tym, że na Majorce pojawił się kryzys gospodarczy w 1973 roku. Policja niejednokrotnie próbowała zwalczyć tą grupę przestępczą, jednak słabo im to wychodzi.

Wiele słyszy się również o tym, że wiele przedstawicieli rządu „stołuje” się (haha) w Son Banya, nie mówiąc już o policjantach itd.. Kiedy Son Banya prosperowała najlepiej w swojej „karierze”, zaopatrywała całe BALEARY oraz część Hiszpanii kontynentalnej w narkotyki. Jeśli jakiś członek lądował w więzieniu, zaraz został wykupywany przez resztę.

Majorka wydaje się małą wyspą, ale dzieje się tutaj więcej, niż nie jeden się spodziewa. Nie raz mówiłam, że na Majorce jest wszystko. I, że każdy znajdzie coś dla siebie. Chyba dużo się nie myliłam? HAHAHA. Mam nadzieję, że nie bierzecie tego do siebie. Uważam, że na tym świecie wszystko jest dla ludzi, byleby robić wszystko z głową. A jako, że ten temat przejawia się w moich wiadomościach prywatnych, to postanowiłam się z Wami podzielić tymi informacjami.

Kim jest „La Paca”?

Francisca Cortés Picazo – tak brzmi jej prawdziwe imię i nazwisko. Można powiedzieć, że jest to głowa Son Banya. Kobieta ta wylądowała w więzieniu za pranie pieniędzy uzyskanych z handlu narkotykami w 2019 roku. Przyjęła karę 3 lat i 3 miesięcy więzienia oraz zapłacenia 12 milionów euro kary. Miała wtedy 64 lata. Na Balearach mówią na nią „cesarzowa”. Jest jedną z najważniejszych handlarzy narkotykowych w całej Hiszpanii.

Mam nadzieję, że odpowiedziałam na nurtujące wiele osób pytanie: Czy marihuana jest legalna na Majorce.

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii „miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii „majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/