Jak dostać się na Formenterę?

Kiedy tylko powiedziałam moim obserwatorom o tym, że jestem na Formenterze, to pojawiła się masa pytań „jak dostać się na Formenterę?”. No i spieszę z odpowiedzią! Formentera to bardzo mała wyspa, która znajduje się dosłownie kilka kilometrów od Ibizy, trzeciej co do wielkości wyspy archipelagu Balearów. W związku z tym, że na tej malutkiej wyspie nie ma lotniska, to można się na nią dostać tylko drogą morską, dodatkowo tylko wypływając z Ibizy (istnieje też opcja bezpośredniego promu z miasteczka Denia w Hiszpanii).

Promy na Formenterę:

Istnieje kilka firm zajmujących się przewozem osób z Ibizy na Formenterę i są to:
– Mediterránea Pitiusa: (tel. 971 32 24 43):  www.medpitiusa.net
– Trasmapi: (tel. 971 31 44 33 | 971 32 27 03): www.trasmapi.com
– Baleària: (tel. 912 66 02 15 | 971 31 20 71): www.balearia.com
– Aquabus: Ferry Ibiza Formentera: www.aquabusferryboats.com

My korzystaliśmy z najtańszej opcji, jaką był wodny autobus, czyli Aquabus. Jako że jesteśmy rezydentami Balearów, nasz przejazd objęty był zniżką. Godziny wypłynięcia oraz powrotu z Formentery były również bardzo atrakcyjne. Wypływaliśmy o 10 rano i wracaliśmy o 18. Wystarczyło to na zwiedzenie najważniejszych punktów, obiad i chwilę relaksu na jednej z rajskich plaż. Gdybyśmy jednak mieli możliwość zostania dłużej, na pewno wybralibyśmy nocleg na Formenterze i spędzenie tam co najmniej 3 dni. To zdecydowanie wystarczy na objechanie całej wyspy wzdłuż i wszerz i skorzystanie z proponowanych przez nią atrakcji.

Jak najtaniej kupić bilety na Formenterę?

Prawdę mówiąc, najtańsze bilety oferowane są poza sezonem. Czyli od Listopada do końca Kwietnia. Potem ceny znacznie idą w górę. Atrakcyjne ceny oferowane są dla rezydentów Balearów, którzy posiadają zniżki na podróże w granicach Hiszpanii. Jeżeli jednak nie jesteś rezydentem, to polecam Ci zaplanować podróż pod ceny, czyli najpierw znaleźć najtańsze opcje proponowane przez przewoźników w danym okresie i na ich podstawie zakupić noclegi oraz przeloty na Ibizę. W ten sposób zaoszczędzisz na cenach biletów na prom. Dobrym podejściem jest także regularne sprawdzanie oferty na stronach przewoźnika, który czasami może wrzucać promocje.

Mam nadzieję, że nieco pomogłam Ci rozjaśnić sytuację związaną z dojazdem na tę przepiękną, rajską wyspę. Niestety, nie jest to najtańsza atrakcja, ale gwarantuję Ci, że kiedy tylko wylądujesz na pierwszej plaży – wszystko Ci to wynagrodzi.

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Balearach i nie wiesz, od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na wyspach. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, które będzie dla Ciebie najlepsze na spędzenie wymarzonych wakacji. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie, bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://www.instagram.com/namajorce.pl
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Balearach i dzielę się z Wami tymi pięknymi wyspami. Dzięki newsletterowi nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Zobacz interaktywną mapkę na moim blogu, która pomoże Ci zwiedzić Baleary krok po kroku: https://namajorce.pl/